وبلاگ
رئیس ستاد دهه فجر انقلاب: دهه فجر پدیده‌ای قابل تکریم و سرشار از برکات است

رئیس ستاد دهه فجر انقلاب: دهه فجر پدیده‌ای قابل تکریم و سرشار از برکات است

رئیس ستاد دهه فجر انقلاب: دهه فجر پدیده‌ای قابل تکریم و سرشار از برکات است

رئیس ستاد دهه فجر انقلاب در چهارمین جلسه ستاد مرکزی بزرگداشت انقلاب اسلامی گفت: مطمئن باشید دهه مبارکه فجر گرامى داشته مى‌شود، چون پدیده اى قابل تکریم و سرشار از برکاتى است که نمى شود آن‌ها را نادیده گرفت.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، حشمت‌الله قنبری همدانی رئیس ستاد دهه فجر انقلاب در چهارمین جلسه ستاد مرکزی بزرگداشت انقلاب اسلامی که صبح امروز در دفتر مرکزی این شورا برگزار شد، با تبریک سالگرد ولادت حضرت جوادالائمه علیه السلام گفت: چند نکته لازم به عرض و یادآورى است کار انقلاب آدم انقلابى مى‌خواهد و کار انقلابى با تمنا و گلایه مندى و توقع کردن سازگار نیست.

وی افزود: مطمئن باشید دهه مبارکه فجر گرامى داشته مى‌شود، چون پدیده اى قابل تکریم و سرشار از برکاتى است که نمى شود آن‌ها را نادیده گرفت.

وی گفت: انقلاب هویت عظیم الهى فرهنگى مهاجم و مودب است ، ما هرگز در موقعیت دفاعى و پدافندى قرار نداریم ، حرف و سخن انقلاب درتمام دنیا پر مشترى است و به همین علت دشمنى نظام سلطه هم جدى تر و عمیق تر و البته شکننده تر از قبل شده است و در نهایت بى عقلى و بلاهت سیاسى و رسوایى کودک کشى و قتل و کشتار زنان را از مفاخر خودشان مى دانند و مى گویند و نفرت آنها در دل جهانیان در حال نهادینه شدن است.

رئیس ستاد دهه فجر انقلاب اضافه کرد: همان‌طوریکه عرض کردم ١٢ بهمن ماه سال ٥٧ حضرت امام خمینى با ورود به ایران مستقیماً از فرودگاه مهرآباد به بهشت زهرا رفت و با زیارت قبور شهیدان مظلوم انقلاب اسلامى دهه فجر آفرین خود را آغاز کرد. آنچه امام انجام داد معمارى یک سنت حسنه برگرفته از رسول خدا بود ، او با زیارت شهیدان آغاز کرد ، ما هم باید همین راه را ادامه بدهیم . این حرف که در یکى از پنجشنبه هاى دهه فجر ضیافت لاله ها را برگزار مى کنیم ، چون شب جمعه شب زیارت اهل قبور است توجیه مناسبى نیست.

وی تصریح کرد: بر اساس نص قرآن و محکم ترین روایات از ذوات مقدسه معصومین شهیدان اهل مقابر نیستند ، مضجع آنها میثاق دلدادگان راه خدابراى تداوم مجاهده است. از شهداى انقلاب اسلامى به شهداى دفاع مقدس، از آنجا به شهداى مدافع حریم و حرم اهل بیت و از شهداى مدافع حرم تا شهداى امروز جبهه مقاومت ، شهداى امنیت و سلامت و خدمت، همیشه مضجع شهیدان الهام بخش مجاهدان و ملت بزرگ ایران بوده است .

وی خاطرنشان کرد: اگر بناست که روزى به عنوان میهمانى لاله ها نام گذارى شود ، همان روزى باید باشد که امام به مهمانى آنها رفت ، ١٢ بهمن اوج شکوهمندى و نشان اعجاز شهیدان انقلاب اسلامى بود .

قنبری تاکید کرد: اگر در مسیر تکریم شهیدان والامقام در این روز مانعى وجود دارد آن را برداریم ، مقدماتى لازم دارد فراهم بیاوریم ، اگر لازم است، عادتى را تصحیح بکنیم تغییر پیدا کنیم ، شکوه روز آغازین دهه فجر با حضور گسترده در کنار مزار شهیدان موتور محرکه ده روز گرامیداشت ایام الله مبارکه فجر است.

قنبری گفت: نکته دومى را که به نظر بنده نیازمند بازنگرى است و عملیاتى کردن آن هم هزینه و زحمتى ندارد برنامه هاى ساعت ورود امام خمینى به فرودگاه مهرآباد است ، به درستى و متأثر از ذوق هنرمندانه خدمتگزاران دهه فجر در آن ساعت زنگ مدرسه ها ، سوت قطارها و کشتیها ، ناقوس کلیساها ومعابد به صدا در مى آید خیلى هم کار خوبى است.

رئیس ستاد دهه فجر انقلاب ادامه داد: اما مساجد خواستگاه انقلاب اسلامى و محل تکبیر و تحلیل هایى بود که اتقلاب را پدید آورد و به ثمر نشاند ، چرا نباید در همان ساعت از مأذنه همه مساجد کشور بانگ تکبیر و لا اله الا الله بلند نباشد؟

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر گفت: این کار فضاى کشور را روحانى و معنوى مى کند ، هیچ زحمت خاصى هم ندارد خادمین مساجد ، بسیجیان مساجد با اختصاص یک دقیقه از وقت نازنینشان ایران را پر از نسیم دل انگیز تکبیر مى کنند.

وی با اشاره به مردمى کردن و مردمى بودن راهپیمایى ٢٢ بهمن، تاکید کرد: نیروهاى مسلح مغز و جنس ناب مردم هستند، دولتها هم میثاق خدمتکارى داده اند. مشکل اینست که تنگناها خوب تبیین نمى شود و عارضه هاى جانبى هم به ابهامات دامن مى زند .

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *