وبلاگ
رئیس دیوان محاسبات: پالایشگاه‌های خون به منظور جلوگیری از خروج پلاسما از کشور راه اندازی شود

رئیس دیوان محاسبات: پالایشگاه‌های خون به منظور جلوگیری از خروج پلاسما از کشور راه اندازی شود

رئیس دیوان محاسبات: پالایشگاه‌های خون به منظور جلوگیری از خروج پلاسما از کشور راه اندازی شود

احمد رضا دستغیب رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: پالایشگاه‌های خون به منظور جلوگیری از خروج پلاسما از کشور راه اندازی شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران با حضور در دیوان محاسبات کشور، در جلسه کاری با رئیس کل این نهاد نظارتی شرکت کرد.

در این جلسه سید احمدرضا دستغیب با قدردانی از فعالیت های صورت گرفته در حوزه انتقال خون اظهار داشت: دستگاه های مختلف اجرایی برای توسعه پایگاه های انتقال خون در سراسر کشور باید همکاری لازم را داشته باشند.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور بر ایجاد و راه اندازی پالایشگاه های خون به منظور جلوگیری از خروج پلاسما از کشور تاکید کرد و گفت: ساماندهی مراکز خصوصی جمع آوری پلاسما یک ضرورت است و باید توسط سازمان انتقال خون و سایر دستگاه های متولی مورد توجه قرار گیرد.

دستغیب همچنین خواستار تسریع در انجام آزمایش های غربالگری خون وانجام آزمایش NAT به جهت اطمینان از سلامت خون شد و گفت: دیوان محاسبات کشور اقدامات لازم را برای کمک به سازمان انتقال خون در جهت تامین منابع این مجموعه در دستور کار قرار می دهد.

مصطفی جمالی مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران نیز در این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت های و برنامه های پیش روی این سازمان اظهار داشت: سازمان انتقال خون برای نهادینه کردن فرهنگ حسنه اهدا خون با بهره گیری از ظرفیت های دیوان محاسبات و راهکارهای قانونی این نهاد نظارتی آمادگی کامل دارد.

بر اساس این گزارش، همزمان با حضور مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران در دیوان محاسبات، رئیس کل و کارکنان این نهاد نظارتی با حضور در پایگاه انتقال خون که به صورت موقت در دیوان محاسبات کشور دایر شده بود نسبت به اهدا خون و مشارکت در این امر خیرخواهانه و خداپسندانه اقدام کردند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *