وبلاگ
رئیس‌ دانشگاه آزاد:  یک حرکت ضدصهیونیسم جدی در دانشگاه‌های دنیا اتفاق افتاد

رئیس‌ دانشگاه آزاد: یک حرکت ضدصهیونیسم جدی در دانشگاه‌های دنیا اتفاق افتاد

رئیس‌ دانشگاه آزاد: یک حرکت ضدصهیونیسم جدی در دانشگاه‌های دنیا اتفاق افتاد

محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد گفت: از قبل جنگ جهانی دوم؛ دانشگاه‌های آمریکا عرصه‌ای برای بروز صهیونیست‌ها بوده است؛ به صورتی که همه سلاح‌ها؛ حاصل کار دانشگاه‌ها بود و امروز برای اولین بار یک حرکت ضدصهیونیسم جدی در دانشگاه‌ها اتفاق افتاده است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در همایش بین المللی « طوفان الاقصی و غزه؛ روایت‌ها و واقعیت ها» که در واحد تهران مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، درباره نقش دانشگاه در موضوع جنگ اخیر غزه و مسئله فلسطین اظهار داشت: در چند روز اخیر شاهد جنگ غزه بوده ایم، این جنگ یک جنگ فناوری است که کمتر بیان شده دارای اضلاعی چون نظام سلطه، مردم و تقابل و باورهاست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به کنش دانشگاهیان و دانشگاههای جهان نسبت به جنگ علیه مردم غزه گفت: در یک مقاله 250 دانشگاه اول دنیا در 400 منبع خبری بررسی شد و متوجه شدیم 26 دانشگاه برتر جهان رسما به این کنش ها وارد شده و در 95 دانشگاه دنیا تجمع دانشجویی درباره جنگ غزه انجام شد.

طهرانچی با اشاره به رویکرد برخی دانشگاه‌های بزرگ‌ اروپا و آمریکا در خصوص جنگ غزه افزود: دانشگاه‌ MIT رویکردی خنثی داشته و در مقابل این جنگ برنامه تحلیلی برگزار می‌کند؛ دانشگاه توکیو در ژاپن جنگ را محکوم می‌کند؛ دانشگاه کره‌جنوبی، شیلی، سنگاپور، هلند، فنلاند، ترکیه، فرانسه، اسکاتلند، سوئیس، کانادا، آرژانتین و عربستان هم در مقابل این اتفاق موضع‌گیری کردند.

وی گفت: دانشجویان دانشگاه سوئیس با پرچم فلسطین به استقبال مکرون می روند. این نکته قابل تاملی است که دانشگاه‌ها مجبور شدند به این اتفاق واکنش رسمی نشان دهند و این در حالی است که پیش از این اگر استادی درباره رژیم صهیونیستی حرفی می زد اخراج می شد.

وی گفت: جنگ غزه مانند عصای موسی تصویر دروغین استعمارگران را برملا کرد؛ جنگ غزه جنگ فناوری است؛ بمب‌ها و سلاح‌هایی که بر سر مردم غزه ریخته شد، بر اساس جدیدترین فناوری‌ها ساخته شده‌اند.

رئیس دانشگاه آزاد تصریح کرد: از قبل جنگ جهانی دوم؛ دانشگاه‌های آمریکا عرصه‌ای برای بروز صهیونیست‌ها بوده است؛ به صورتی که همه سلاح‌ها؛ حاصل کار دانشگاه‌ها بود و امروز برای اولین بار یک حرکت ضدصهیونیسم جدی در دانشگاه‌ها اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به نقش دانشگاههای کشور در جنگ غزه نیز گفت: ما در دانشگاههای خود باید پشتوانه های فکری داشته باشیم و این حرکت را جدی تر در دانشگاههای خود دنبال کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *