وبلاگ
رئیسی: نتیجه جنگ غزه برای صهیونیستها نفرت عمومی در جهان بود

رئیسی: نتیجه جنگ غزه برای صهیونیستها نفرت عمومی در جهان بود

رئیسی: نتیجه جنگ غزه برای صهیونیستها نفرت عمومی در جهان بود

رئیس‌جمهور با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: به مجلس قوی احتیاج داریم که نظارت اثربخش داشته باشد؛ مجلس قوی ضامن شکل‌گیری دولت قوی است و جایگاه اثربخشی در ساختار نظام دارد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور و نائب‌رئیس مجلس خبرگان رهبری، صبح امروز در نشست هیئت رئیسه و اعضای کمیسیون‌های مجلس خبرگان، با ارج نهادن به تلاش و ایستادگی مردم مظلوم و مقتدر فلسطین که نشان دادند مردمی با اتکا با خدا و عزت نفس هستند، گفت: صفحه زرینی از مقاومت جلوی چشم جهانیان ایجاد شد و این 40 روز، روز مفتضح شدن دشمن بود.

وی افزود: امروز که روز آتش‌بس است ایستادگی مردم جواب داد و دشمن به اهدافش نرسید، چرا که می‌خواستند غزه را تصرف و حماس را نابود کنند اما آنچه برای این رژیم ماند، یک نفرت عمومی در سراسر جهان علیه این رژیم بود.

رئیسی با بیان اینکه هیچ‌یک از کشورهای غربی دیگر نمی‌توانند اسم حقوق بشر و طرفداری از حقوق زن و کودک را بر زبان بیاورند و این مسئله به یک طنز تاریخی تبدیل شده و نشان داد غربی‌ها از نژاد پرستی و تبعیض نژادی اسرائیل حمایت می‌کنند، اظهار داشت: نظم فعلی در جهان کاملا ناعادلانه و ظالمانه است و نمی‌تواند ظالم را سر جای خودش بنشاند و ناکارآمدی شورای امنیت و سازمان ملل آشکار شد.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: باید امروز به مردم فلسطین، مقاومت و خانواده شهدا این پیروزی را تبریک گفت که یک گروه که نیروی هوایی، دریایی و نیروی زمینی شامل توپ و تانک ندارد، تنها با اتکا به ایمان و سلاح‌هایی که خودشان ساختند توانستند رژیم صهیونیستی را سرجای خود بنشانند و نشان داد ساز و برگ نظامی نمی‌تواند در برابر ایمان پولادین مقاومت کند؛ رژیم صهیونیستی از سر استیصال و ناتوانی سراغ زنان و کودکان رفته و اگر مستاصل نبودند این کار را نمی‌کردند.

وی با اشاره به زمان آتش‌بس و لزوم کمک‌رسانی به مردم غزه، تصریح کرد: من معتقدم سازمان‌های بین‌المللی کارآیی خود را از دست دادند و سازمان‌های نوظهور و همچنین ملت‌ها باید اقدامی برای حمایت از فلسطین انجام دهند.

رئیس جمهور در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به دو انتخابات مهم در پیش‌رو، اظهار داشت: مجلس خبرگان ضامن تداوم جمهوریت و اسلامیت و تحقق آرمان‌های بلند اسلامی و منویات امام عظیم‌الشان است؛ همچنین به مجلس قوی احتیاج داریم که نظارت اثربخش داشته باشد؛ مجلس قوی ضامن شکل‌گیری دولت قوی است و جایگاه اثربخشی در ساختار نظام دارد.

رئیسی با بیان اینکه تمام نهادهای نظام مبتنی بر آرا مردمی است در حالیکه برخی کشورها ادای رای دادن درمی‌آورند، گفت: در کشور ما حضور مردم تعیین کننده و کاملا دموکراتیک است و مردمسالاری دینی یک حقیقت است.

نائب‌ رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تعبیر استاد شهید مطهری که راه خدا از میان خلق می‌گذرد، اظهار داشت: مردم جایگاه تعیین کننده دارند؛ تلاش برای رضایت مردم در همه بخش‌ها مهم است و رضایت مردم موجب مشارکت عمومی و نشاط عمومی و در نهایت موجب سرمایه اجتماعی می‌شود؛ تمام تلاش ‌ها باید برای تقویت امید و ایمان در مردم باشد و وظیفه ما بعنوان خدمتگزار آن است که تلاش کنیم با مردم، از مردم و در کنار مردم بودن را با تمام وجود داشته باشیم.

وی با تصریح براینکه روحانیت هنوز هم مطمئن‌ترین گروه مرجع در بین مردم است و این سرمایه بزرگی است که مردم به روحانیت اعتماد دارند، گفت: شما با امید بخشی به مردم در محافل مختلف و نماز جمعه‌ها و ما در عرصه اجرایی باید برای افزایش مشارکت و سرمایه اجتماعی تلاش کنیم.
پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *