وبلاگ
رئیسی مسکو را به مقصد تهران ترک کرد

رئیسی مسکو را به مقصد تهران ترک کرد

رئیسی مسکو را به مقصد تهران ترک کرد

رئیس جمهور که به منظور انجام سفری یک روزه، پیش از ظهر امروز به روسیه سفر کرده بود، دقایقی پیش مسکو را به مقصد تهران ترک کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی که صبح امروز پنجشنبه به دعوت ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در صدر هیئت عالی‌رتبه سیاسی و اقتصادی به مسکو سفر کرده بود، دقایقی پیش با بدرقه برخی مقامات این کشور مسکو را به مقصد تهران ترک کرد.

دیدار و گفت‌وگوی دوجانبه با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، نشست هیئت‌های عالی‌رتبه و گفت‌وگو و تبادل نظر درباره مسائل مشترک و مورد علاقه دو کشور به ویژه درباره مسائل اقتصادی و تحولات غزه محور برنامه‌های سفر رئیسی به روسیه بود.

رئیس‌جمهور پیش از بازگشت به تهران و پس از دیدار دوجانبه با ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه در نشست مشترک هیئت‌های عالی‌رتبه اقتصادی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران و روسیه حضور پیدا کرد.

در این نشست مشترک طرفین به گفت‌وگو و تبادل نظر درباره موضوعات مورد علاقه دو کشور پرداختند.

وزرای امور خارجه، راه و شهرسازی، نفت، رئیس سازمان انرژی اتمی و رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با همتایان روسی خود گفت‌وگو کردند.

طرفین در حضور روسای جمهور دو کشور در خصوص موضوعات دوجانبه و مورد توافق از جمله در حوزه انرژی، بانکی و پولی، حمل و نقل و کشاورزی گفت‌وگو و تبادل نظر کردند و ابتکارات جدیدی نیز برای تسریع در اجرای توافقات صورت گرفته مطرح شد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *