وبلاگ
رئیسی در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس‌جمهور ترکمنستان: همه ظرفیت‌ها برای کمک به مردم مظلوم غزه به‌کارگیری شود

رئیسی در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس‌جمهور ترکمنستان: همه ظرفیت‌ها برای کمک به مردم مظلوم غزه به‌کارگیری شود

رئیسی در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس‌جمهور ترکمنستان: همه ظرفیت‌ها برای کمک به مردم مظلوم غزه به‌کارگیری شود

رئیس‌جمهور، دفاع از مظلوم و خروش علیه ظالمان را از آموزه‌های متعالی مکتب اسلام و جلوگاه انسانیت دانست و بر ضرورت به‌کارگیری همه ظرفیت‌ها برای کمک به مردم مظلوم غزه تأکید کرد.

‌به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی شامگاه سه‌شنبه در گفت‌وگوی تلفنی با «سردار بردی‌محمداف» رئیس‌جمهور ترکمنستان، ضمن ابراز رضایت از رشد قابل توجه روابط دو کشور در سال‌های اخیر، به ویژه افزایش حجم تجارت فیمابین، بر ضرورت تسریع در اجرای توافقات مهم نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی در زمینه انرژی، حمل و نقل و ترانزیت تأکید کرد.

رئیسی ضمن اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ارتقای همکاری میان دو کشور در حوزه برق و گاز، بر توسعه همکاری‌های تهران– عشق‌آباد در بخش حمل و نقل و ترانزیت با بهره‌گیری از ظرفیت بنادر جنوبی ایران از جمله بندرعباس و بندرچابهار نیز تأکید کرد.

رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به پیشینه و سابقه تاریخی و تمدنی دو کشور و فراهم بودن زمینه ارتقای بیشتر تعاملات فرهنگی دو ملت، از آمادگی ایران برای برگزاری برنامه مشترک فرهنگی با ترکمنستان و بزرگداشت چهره‌ها و شخصیت‌های مشترک فرهنگی خبر داد.

رئیسی در بخش دیگری از این گفت‌وگو با بیان اینکه امروز آنچه از ظلم و جنایت رژیم صهیونیستی و آمریکا بر مردم مظلوم غزه وارد می‌شود، همه مسلمانان جهان، بلکه همه مردم جهان را عمیقاً متأثر و خشمگین کرده است،‌ دفاع از مظلوم و خروش علیه ظالمان را از آموزه‌های متعالی مکتب اسلام و جلوگاه انسانیت دانست و بر ضرورت به‌کارگیری همه ظرفیت‌ها برای کمک به مردم مظلوم غزه تأکید کرد.

«سردار بردی‌محمداف» رئیس‌جمهور ترکمنستان نیز در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن ابراز خرسندی از روند رو به رشد روابط دو کشور در بخش‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و همچنین تقدیر از مشارکت فعال و مؤثر جمهوری اسلامی ایران در نشست مشترک کمیسیون اقتصادی دو کشور و نمایشگاه‌های جانبی این نشست، بر آمادگی کشورش برای گسترش سطح همکاری‌ها و اجرای توافقات صورت گرفته در بخش انرژی، حمل و نقل، ‌ترانزیت و فرهنگی تأکید کرد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *