وبلاگ
رئیسی: بیش از ۹۵ درصد نیاز دارویی کشور در داخل تولید می‌شود

رئیسی: بیش از ۹۵ درصد نیاز دارویی کشور در داخل تولید می‌شود

رئیسی: بیش از ۹۵ درصد نیاز دارویی کشور در داخل تولید می‌شود

رئیس جمهور امروز در افتتاحیه بیمارستان حکیم، گفت: بیش از ۹۵ درصد داروی مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود و ایران به صادر کننده داروی با کیفیت تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی عصر امروز در مراسم افتتاح بیمارستان کودکان حکیم گفت: حضور در جمع خیرین سلامت و فعالان در حوزه سلامت در وزارت بهداشت و پزشکان، روز خوبی برای دولت بود. سلامت برای هر جامعه حائز اهمیت و حفظ سلامت جسم و روح و روان جامعه مورد تأکید دولت است.

وی افزود: بهداشت می‌تواند زمینه‌های آلودگی را از بین ببرد. بهداشت جسم و جان هر دو دارای اهمیت است. در ساختار رایج بهداشت جهانی هم، غذا و دارو کنار هم تعریف شده‌اند؛ زیرا اگر امنیت و سلامت غذایی تأمین شود، نیاز به دارو کم می‌شود.

رئیسی تاکید کرد: سلامت و امنیت غذایی از مسائل مهم است ینابراین شورای عالی امنیت غذایی در این دولت فعال شود. تغذیه فکر و اندیشه و روح اهمیت بالایی دارد و کمتر از تغذیه جسمی نیست.

وی ادامه داد: رفع نیازهای اولیه به زندگی انسان آرامش می‌دهد که یکی از نیازهای جدی سلامت جسمی است. جمهوری اسلامی افتخار دارد که همواره سلامت از دغدغه هایش بوده و کارهای ارزشمند و قابل تقدیر در این زمینه به انجام رسانده است. در حوزه تربیت نیروی انسانی کارآمد و پزشکان‌متخصص و صاحب نظر افتخارات خوبی به ثبت رسیده است.

رییس جمهور با بیان اینکه همواره باید جایگاه پزشک و کادر درمانی مورد احترام شمرده شود، گفت: جانفشانی کادر درمان در دوران کرونا را از یاد نمی‌بریم و یاد شهدای حوزه سلامت را گرامی می‌داریم.

وی افزود: قبلا در سفرها صنایع دستی هدیه ایران به کشورهای دیگر بود اکنون در کنار صنایع دستی تولیدات دانش بنیان را هدیه می‌دهیم. ایران امروز ایرانی پیشرفته و فن آوری است و در حوزه علم و فناوری گام های بزرگی برداشته ایم.

رئیسی در ادامه گفت: بیش از ۹۵ درصد داروی مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود و ایران به صادر کننده داروی با کیفیت تبدیل شده است.

رییس جمهور عنوان کرد: در سفر اندونزی وقتی ربات سینا را رونمایی کردیم رئیس جمهور اندونزی و کادر درمانی کشور افتخار کردند که این کار در آسیا و در ایران انجام‌ گرفته است. بنابراین نیاز به واردات از غرب نیست و اینها سرمایه‌های انسانی کشور است.

آیت الله رییسی سلامت شهر و روستا را مساله مهم دولت دانست و بیان‌کرد: ۳۲ میلیون نفر در این دولت بیمه رایگان دریافت می‌کنند.

رئیس جمهور با اشاره به سلامت معنوی و کمک‌مومنانه بیان کرد: در زمان‌کرونا در بسیاری از کشورهای مدعی توسعه فروشگاهها را غارت کردند ولی یک نمونه از این موارد در ایران رخ نداد زیرا کمک مومنانه با هدایت رهبر انقلاب در آن زمان شکل گرفت و تمام مساجد و حسینیه‌ها کمک مومنانه را رقم زدند و این موارد از ویژگی‌های سلامت معنوی و دینداری مردم است. دولت سیزدهم به عنوان دولت مردمی باید در عمل رخ دهد و زمینه‌ها باید فراهم و موانع برطرف شود.

وی افزود: حضور خیرین کنار دولت به معنای کارفرما و پیمانکار نیست بلکه به معنای شریک‌ مورد اعتماد و راهبردی است که کار را با هم‌پیش می‌برند.

رئیسی عوان کرد: باید کار را به بخش خصوصی سپرد. دولت تصدی‌گری را نمی‌پذیرد و تجربه نشان داده کارهایی که تصدی گری آن به دست دولت است دچار مشکل می‌شود؛ ما اقتصاد دولتی را کاری غلط می‌دانیم. اقتصاد خصوصی یکی از اقتصادهایی است که در قانون اساسی به رسمیت شناخته شده است. باید به اقتصاد بخش تعاونی میدان داد.

رئیس جمهور گفت: آرامشی که سلامت کودک در خانواده ایجاد می‌کند، بی‌نظیر است. بسیاری از پدر و مادر ها حاضر هستند خودشان بیمار شوند ولی کودکانشان سلامت باشند. بیماری فرزند، خانواده را رنج می‌دهد و بازیافتن سلامت کودک، شادابی و نشاط را برای خانواده به ارمغان می‌آورد.

گفتنی است بیمارستان کودکان حکیم به منظور ارتقای کمی و کیفی خدمات درمانی کودکان و براساس نیازهای جسمی و روحی کودکان به ویژه با نگاه هنرمندانه به کاهش استرس کودکان در فضای بیمارستان ساخته و طراحی شده است.

فضای سبز و نور طبیعی، دسترسی‌های راحت ، گستردگی امکانات و خدمات رفاهی و درمانی برای کودک و همراه از مهم‌ترین ویژگی‌های طراحی این بیمارستان است.

این بیمارستان با زیربنای 29 هزار و 650 متر مربع و 266 تختخواب در زمینی به وسعت 50 هزار متر مربع از اراضی دانشگاه علوم پزشکی تهران توسط خانواده نیکوکار مطهری ساخته شده است.

در بیمارستان کودکان حکیم، 19درمانگاه تخصصی، 8 اتاق جراحی، مراقبت های ویژه با 63 تخت، اورژانس (تریاژ، سی‌پی‌آر، مطب پزشکان، زون‌های تحت نظر یک و دو و زون سرم تراپی و اتاق عمل سرپایی)، تصویربرداری (دستگاه‌های سی‌تی اسکن، ام آرآی، کاردیوگرافی، بخش اسکوپی)، آماده ارائه خدمات به کودکان این سرزمین هستند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *