وبلاگ
رئیسی: امیدی به نقش‌آفرینی شورای امنیت سازمان ملل در حفظ صلح جهانی نیست

رئیسی: امیدی به نقش‌آفرینی شورای امنیت سازمان ملل در حفظ صلح جهانی نیست

رئیسی: امیدی به نقش‌آفرینی شورای امنیت سازمان ملل در حفظ صلح جهانی نیست

رئیس‌جمهور با زیر سؤال بردن جایگاه و کارکرد شورای امنیت سازمان ملل در برقراری و حفظ امنیت و صلح در جهان، گفت: دیگر امیدی به نقش‌آفرینی این شورا در حفظ صلح جهانی نیست.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور بعد از ظهر امروز یکشنبه در دیدار خانم «نالدی پاندوز» وزیر روابط خارجی و همکاری‌های بین‌المللی آفریقای جنوبی با تقدیر از تلاش‌ها و پیگیری‌های آفریقای جنوبی در زمینه عضویت جمهوری اسلامی ایران در گروه بریکس، احساس مسئولیت دولت و ملت آفریقای جنوبی در حمایت از مردم فلسطین و ابراز تنفر و انزجار از مظالم رژیم صهیونیستی را نیز ارزشمند و شایسته قدردانی دانست.

رئیس‌جمهور با اشاره به جنایات صهیونیست‌ها علیه مردم، به‌ویژه زنان و کودکان فلسطینی، موضع آفریقای جنوبی در ممانعت از عضویت ناظر رژیم صهیونیستی در اتحادیه آفریقا را نیز مسئولانه توصیف کرد.

رئیسی با زیر سؤال بردن جایگاه و کارکرد شورای امنیت سازمان ملل در برقراری و حفظ امنیت و صلح در جهان، تصریح کرد: وقتی آمریکا هم با ارسال تجهیزات و تسلیحات به رژیم صهیونیستی در جنایات او علیه مردم بی‌دفاع غزه شریک می‌شود و هم از صدور قطعنامه محکومیت این جنایات در شورای امنیت سازمان ملل جلوگیری می‌کند، دیگر امیدی به نقش‌آفرینی این شورا در حفظ صلح جهانی نیست.

«نالدی پاندوز» وزیر روابط خارجی و همکاری‌های بین‌المللی آفریقای جنوبی نیز در این دیدار با بیان اینکه عضویت ایران در بریکس مورد اجماع همه کشورهای عضو بود، تأکید کرد: ایران می‌تواند نقش مؤثری در ارتقای جایگاه بریکس و تلاش مشترک کشورها برای پیشرفت عادلانه داشته باشد.

وزیر روابط خارجی و همکاری‌های بین‌المللی آفریقای جنوبی، افزود: در همین چارچوب، آفریقای جنوبی نیز علاقه وافری برای تقویت فزآینده همکاری‌ها به‌خصوص در حوزه اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران دارد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *