وبلاگ
ذوالنور: امروز غزه یک زندان بزرگ بدون سقف برای زنان و کودک بی‌پناه است

ذوالنور: امروز غزه یک زندان بزرگ بدون سقف برای زنان و کودک بی‌پناه است

ذوالنور: امروز غزه یک زندان بزرگ بدون سقف برای زنان و کودک بی‌پناه است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: امروز غزه یک زندان بزرگ بدون سقف است، ولی بی‌سقف بودن آن نه برای رسیدن نور و هوا، بلکه برای فرو ریختن بمب‌های یک تُنی و بمب‌های فسفری بر سر زن و کودک بی‌پناه باریکه و نوار غزه است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که برای حضور در یکصدوچهل و هفتمین مجمع اتحادیه بین‌المجالس جهانی (IPU) به آنگولا سفر کرده است، روز چهارشنبه 3 آبان‌ماه در مجمع عمومی سخنرانی خود را در دفاع از مردم مظلوم و مقتدر فلسطین ایراد کرد.

با توجه به اینکه موضوع این دوره از مجمع عمومی اتحادیه در مورد «نقش پارلمان‌ها در صلح، عدالت و نهادهای قوی» است، ذوالنوری با انتقاد از استفاده ابزاری و فریبکارانه قدرت‌های استکباری از مفاهیم مقدسی مانند صلح و عدالت، بیان کرد: تشکر ویژه دارم از رئیس‌جمهور آنگولا به خاطر موضع قاطع عدالت‌خواهانه و واقع‌بینانه که در خصوص کشتار زنان و کودکان غزه اتخاذ کردند، شعار این اجتماع و همایش صلح و عدالت است.

وی با طرح این سؤال که آیا در این اجلاس از صلح و عدالت به عنوان مفاهیمی موهوم، خیالی و ناشناخته حرف می‌زنیم یا آنچه که در عالم واقع و با فریبکاری آمریکا و غرب در دنیا به نام صلح و عدالت رقم می‌خورد؟ آیا کشورهای استعمارگر و استثمارگری که تاریخ و پرونده آنان مملو از قتل و غصب و غارت است و امروز نیز با استعمار نو در حال بلعیدن جهان هستند، می‌توانند منادی صلح و عدالت باشند؟، خطاب به رؤسا و اعضای هیأت‌های پارلمانی کشورهای مختلف عضو اتحادیه بین‌المجالس جهانی گفت: امروز کدام کشور در دنیا هست که در نظام سلطه و این قطب‌بندی و در زمره کشورهای سلطه‌گر و متجاوز نبوده است و زخم‌های کهنه از تجاوز استعمارگران بر تن نداشته باشد؟‌ این قدرت‌های متجاوز چگونه می‌توانند از صلح و عدالت حرف بزنندیا نهادهای بین‌المللی را مدیریت کنند؟

نایب رئیس مجلس با اشاره به تداوم استعمار در دنیا، ادامه داد: آیا امروز علی‌رغم شعارهای دروغ و فریبنده، اثری از صلح و عدالت در غزه دیده می‌شود؟ آیا صلح مورد ادعای این قدرت‌های زورگو، اعزام کشتی‌های جنگی آمریکا برای کمک به رژیم کودک‌کش اسرائیل، برای ویران کردن غزه و قتل‌عام کودکان و زنان و مردم مظلوم و بی‌پناه غزه و فلسطین است؟ چگونه می‌توانیم موضوع و شعار IPU را صلح و عدالت تعین کنیم و خروجی و نتیجه آن اثری در توقف جنایات جنگی، نسل‌کشی، بمباران مساجد، کلیساها، مدارس و بیمارستان‌ها نداشته باشد؟

ذوالنوری تصریح کرد: امروز غزه یک زندان بزرگ بدون سقف است، ولی بی‌سقف بودن آن نه برای رسیدن نور و هوا، بلکه برای فرو ریختن بمب‌های یک تُنی و بمب‌های فسفری بر سر زن و کودک بی‌پناه باریکه و نوار غزه است.

رئیس هیأت پارلمانی کشورمان در این نشست در ادامه با تأکید بر نقش کشورهای استعمارگر در براندازی حکومت‌ها، عنوان کرد: آن‌ها یا با لشکرکشی و تجهیزات ویرانگر نظامی و یا با ابزار انقلاب‌های رنگی، حکومت‌های قانونی را ساقط و جریان‌های طرفدار و حافظ منافع خود را بر دنیا حاکم می‌کنند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تحولات اخیر در منطقه و جنایاتی که رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین در باریکه غزه دارد، افزود: این رژیم از جهات مختلف نامشروع و جعلی است، هم تولد نامشروع و شکل‌گیری آن در سال ۱۹۴۸ میلادی و با اعلامیه بالفور و خواست و پشتیبانی قدرت‌های بزرگ سلطه‌گر بوده است، هم سرزمین، مزارع، خانه و کاشانه مردم مظلوم فلسطین را با زور، تجاوز، قتل و غارت، اشغال و غصب کرده است و هم قدرت‌های غربی از طریق مهاجرت یهودیان صهیونیست برای این رژیم نامشروع ملت‌سازی کرده‌اند، بنابراین کجای این رژیم مشروعیت دارد؟

وی افزود: آقای پاچیکو، تریبونی که به شما داده شده است برای چند منظوراست؛ اداره و اجرای ipu مدیریت جلسات و انعکاس مصوبات. چه کسی به شما این اختیار را داد که قبل از ipu دو بیانیه در حمایت از رژیم کودک‌کش اسرائیل صادر کنید؟ این یک نمونه از مجامع جهانی است. چه کسی به شما اجازه داد نظرات شخصی‌تان را از موضع ریاست ipu بیان کنید؟ آیا امروز بویی از عدالت و صلح را کسی در غزه استشمام می کند؟ کودکانی که به خاک و خون کشیده می‌شوند پدران و مادرانی که نوزادانشان را در بغل کشیده‌اند و جنازه‌شان روی نوزادشان می‌افتد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسجد، کلیسا، مدرسه و بیمارستان را بمباران می‌کنند. غزه زندانی بدون سقف هست نه سقفی که نفس بکشند سقفی که برای ریزش بمب‌های یک تنی و بمب‌های فسفری و برای نسل‌کشی باز باشد. وظیفه ما سنگین است چگونه می‌توانیم در این اجلاس شعار صلح و عدالت سر بدهیم ولی ظالم‌ترین، غاصب‌ترین و قاتل‌ترین جنایتکاران امروز از بعضی از قدرت‌ها حمایت شوند؟ آیا صلح است که ناوهای جنگی آمریکا برای کمک به کودک‌کش‌ها روانه منطقه شوند؟ چگونه شرم نمی‌کنند و شعار صلح سر می‌دهند؟ اگر خروجی و نتیجه این اجلاس پایان دادن به یک جانبه‌گرایی در دنیا نباشد اگر اقدام این اجلاس نقابِ تزویر و نفاق را از چهره استعمارگرانی که امروز با استعمار نو مردم دنیا را غارت می‌کنند، پاره نکند نتیجه‌ای نباید بگیریم و از کار خودمان راضی نباشیم.

ذوالنوری همچنین ضمن تشکر از میزبانی رئیس مجلس آنگولا، از مواضع حق‌طلبانه، منطقی و واقع‌بینانه رئیس‌جمهور این کشور، در حمایت از مردم مظلوم فلسطین قدردانی کرد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *