وبلاگ
دوره طرح ولایت  جامعه اسلامی دانشگاه تهران برگزار می‌شود

دوره طرح ولایت جامعه اسلامی دانشگاه تهران برگزار می‌شود

دوره طرح ولایت جامعه اسلامی دانشگاه تهران برگزار می‌شود

دبیر جامعه‌ اسلامی دانشگاه تهران از برگزاری پانزدهمین دوره طرح ولایت خبر داد و اعلام کرد: این دوره 40 روزه تابستان ۱۴۰۳ در مشهدمقدس ویژه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار خواهد شد و ثبت نام آن آغاز شده است.

شایان ترکمانی دبیر جامعه‌ اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس از برگزاری پانزدهمین دوره طرح ولایت (آموزش مبانی اندیشه اسلامی) ویژه دانشجویان دانشگاه تهران خبر داد و اعلام کرد: این دوره تابستان ۱۴۰۳ در مشهدمقدس برگزار خواهد شد.

ترکمانی با بیان اینکه نام‌نویسی این دوره هم‌اکنون آغاز شده است، افزود: جامعه اسلامی دانشجویان یکی از رسالت های اصلی خود را پاسداری از مبانی معرفتی اسلام و انقلاب و انتقال آنها به نسل جدید دانشجویان می‌داند و به نظر ما یکی از ارکان مهم جهاد تبیین، آموزش اصول و مبانی اسلام ناب به دانشجویان است.

وی تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار دانشجویی امسال یکی از محورهای سخنان خود را تاکید بر "تفکر زیربنایی محکم" به عنوان " نیاز قطعی" دانشجویان قرار دادند و آثار شهیدمطهری ، شهید بهشتی و مرحوم علامه مصباح یزدی را مصداقی از آثار خوب برای مراجعه دانشجویان در مسائل فکری معرفی کردند.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران همچنین یادآور شد: رهبر انقلاب سال گذشته نیز در دیدار دانشجویان ، مساله لزوم رجوع به استاد فکر و مرجع و ملجأ فکری را مطرح نمودند و یکی از مصادیق استاد فکر را مرحوم علامه مصباح یزدی دانستند. طرح ولایت اثر ماندگار علامه مصباح است که ایشان، آن را حاصل عمر خود معرفی کردند.

وی افزود: تابستان ۱۴۰۲ جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران به تنهایی طرح ولایت متمرکز ۴۰ روزه را برای دانشجویان دختر و پسر دانشگاه تهران در مشهدمقدس برگزار نمود و تنها تشکل دانشجویی بود که توانست زیرساخت برگزاری این دوره ارزشمند را اختصاصا برای دانشجویان دانشگاه خود فراهم کند.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه دانش‌آموختگان طرح ولایت تابستان ۱۴۰۲ هم‌اکنون در تشکل های دانشجویی مختلف دانشگاه تهران مشغول به فعالیت‌اند، اظهار داشت: طرح ولایت با تحکیم مبانی معرفتی انها و زدودن شبهات ، مسیر پیش‌روی انان را روشن کرده و انگیزه انها را برای عمل مضاعف نموده است.

وی همچنین گفت: برخلاف چیزی که گاها تصور می‌شود، طرح ولایت مختص دانشجویان حزب‌اللهی نیست. آموزه های این دوره، از مباحث بسیار بنیادین آغاز می‌شود و روش تعلیم و تعلم کاملا استدلالی و عقلی است. لذا هرکس با هر اندیشه‌ای اگر طالب حقیقت باشد، میتواند از آن‌ها استفاده کند.

پایان یام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *