وبلاگ
دهقان: میلیون‌ها ایرانی آماده حضور در میدان مبارزه با رژیم صهیونیستی هستند

دهقان: میلیون‌ها ایرانی آماده حضور در میدان مبارزه با رژیم صهیونیستی هستند

دهقان: میلیون‌ها ایرانی آماده حضور در میدان مبارزه با رژیم صهیونیستی هستند

معاون حقوقی ریاست جمهوری گفت: میلیون‌ها نفر از ملت ایران الان آماده هستند که خودشان را به جریان حزب‌الله و حماس متصل کنند و در برابر رژیم جنایتکار صهیونیستی بایستند.

محمد دهقان معاون حقوقی ریاست جمهوری در حاشیه راهپیمایی امروز تهران در میدان انقلاب در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس گفت: جنایات کم سابقه رژیم صهیونیستی در کشتار مردم زخمی و بی‌دفاع در بیمارستان خروش جهانی را علیه این رژیم جنایتکار ایجاد کرده است.

وی افزود: ملت ایران با احساس مسئولیت و وجدانی که دارد و ظلم‌ستیزی و استکبارستیزی خود در واکنش به این جنایات با خروش در صحنه حاضر شدند و شب گذشته‌ شهرهای مختلف شاهد حضور گسترده مردم است.

معاون حقوقی ریاست جمهوری اظهار داشت: میلیون‌ها نفر از ملت ایران الان آماده هستند که خودشان را به جریان حزب‌الله و حماس متصل کنند و در برابر رژیم جنایتکار صهیونیستی بایستند.

دهقانی خاطرنشان کرد: ما از نظر حقوقی باید چند کار را انجام دهیم. ابتدا اینکه پیگیری‌ها در سطح جهان برای رسیدگی به جنایات سران رژیم صهیونیستی توسط دیوان کیفری بین‌المللی است.

وی افزود: در سال 2014 دولت فلسطین از رژیم اشغالگر قدس در دیوان کیفری بین‌المللی شکایت کرده و این محکمه‌ به عنوان بالاترین محکمه کیفری جهانی صلاحیت دارد که به جنایات رژیم صهیونیستی رسیدگی کند.

معاون حقوقی ریاست جمهوری اظهار داشت: جنایات صهیونیست‌ها علیه مردم فلسطین هم شامل نسل‌کشی هم شامل جنایت جنگی هم جنایت علیه بشریت است. همه جنایاتی که ذکر شد همه در اساسنامه دیوان کیفری بین‌المللی ذکر شده و آنها صلاحیت دارند و فلسطین هم صلاحیت این دیوان را اختیاراً پذیرفته است و به این دیوان شکایت هم کرده است.

دهقانی خاطرنشان کرد: اگر این دیوان در 9 سال گذشته به جنایات سران رژیم اشغالگر قدس رسیدگی می‌کرد امروز شاهد این همه جنایات جدید و این همه کشتار نبودیم.

وی افزود:‌ از وزیر امور خارجه تقاضا کردیم که در کنفرانس اسلامی موضوع پیگیری حقوقی مسئله فلسطین را مطرح کند و همه کشورهای اسلامی این تقاضای رسیدگی به پرونده فلسطین در دیوان کیفری بین‌المللی داشته باشند.

معاون حقوقی ریاست جمهوری اظهار داشت: در داخل کشور هم ما به موجب قانون محاکمان صلاحیت دارند که به جنایات رژیم اشغالگر قدس رسیدگی کنند. از دادستان کل کشور تقاضا کردیم که موضوع محاکمه سران رژیم صهیونیستی در دستور کار قوه قضاییه قرار گیرد.

دهقانی خاطرنشان کرد: یکی از کارها روشنگری در عرصه جهانی به ویژه مراجع قضایی است و حقوقدانان‌های سراسر دنیا باید نسبت به مسئله فلسطین واقف شوند که کارها در این باره طبق برنامه‌ریزی‌هایی که در معاونت حقوقی ریاست جمهوری شده در حال انجام است تا از این فرصت برای محکومیت جهانی رژیم صهیونیستی و پیگیری جهانی در مورد جنایات صهیونیستی انجام شود.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *