وبلاگ
دفاع مقدس زیربنای انسجام ساخت قدرت در درون‌ کشور شد

دفاع مقدس زیربنای انسجام ساخت قدرت در درون‌ کشور شد

دفاع مقدس زیربنای انسجام ساخت قدرت در درون‌ کشور شد

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بیانیه‌ای به مناسبت هفته دفاع مقدس تأکید کرد: دفاع مقدس الگویی از شناخت محیط ‌و تحولات بین‌المللی ایجاد کرد که زیربنای انسجام ساخت قدرت در درون‌ کشور شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به مناسبت هفته دفاع مقدس بیانیه‌ای صادر و در آن تأکید کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با بهره‌گیری از آموزه‌های معنوی و تخصصی آن دوران مقدس و تأسی به روش، منش و سیره شهدای گرانقدر میهن اسلامی‌مان تحول روحی شگرف در نیروی انسانی و فرهنگ‌ سازمانی را پایه‌گذاری و در اسلوب و‌ الگوها، تاکتیک‌ها و زیرساخت‌ها بناهای گرانبهایی را ایجاد نمود، به طوری که ثمره درخشان آن دوران در سال‌های پر التهاب منطقه و جهان خود را در تأمین امنیت ملت نشان داد.

متن بیانیه وزارت دفاع به شرح ذیل است:

به نام خدا

جنگ هشت ساله دسیسه آمریکایی ـ غربی به دست فریب‌خورده بعثی بود که به ملت بزرگ ایران به دلیل استقلال‌خواهی و بیرون انداختن استعمار و استکبار تحمیل شد ولی به برکت انفاس قدسی و و عنایت حضرت ولی‌عصر عج‌الله تعالی فرجه شریف، بابی از ابواب نعمت الهی به ملت ایران و توفیقاتی همچون خود اتکایی، خودباوری و بریدن دست بیگانگان از کشور گردید.

وجود پرنور امام راحل و نیروهای انقلابی حزب الهی و اخلاص، امید، ایمان، اراده، ایستادگی و فداکاری آنان فرهنگ راهبردی به نام مقاومت را به داخل و خارج از کشور ارائه و به جمهوری اسلامی ایران عمق راهبردی بخشید.

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با بهره‌گیری از آموزه‌های معنوی و تخصصی آن دوران مقدس و تأسی به روش، منش و سیره شهدای گرانقدر میهن اسلامی‌مان تحول روحی شگرف در نیروی انسانی و فرهنگ‌ سازمانی را پایه‌گذاری و در اسلوب و‌ الگوها، تاکتیک‌ها و زیرساخت‌ها بناهای گرانبهایی را ایجاد نمود به طوری که ثمره درخشان آن دوران در سال‌های پر التهاب منطقه و جهان خود را در تأمین امنیت ملت نشان داد.

دفاع مقدس در کنار تلخی‌ها و از دست دادن هموطنانمان الگویی از شناخت محیط ‌و تحولات بین‌المللی ایجاد کرد که زیربنای انسجام ساخت قدرت در درون‌کشور و تمرینی برای وحدت در داخل ‌و رزمایشی برای وحدت جهان اسلام شده و ذخیره بینشی برای تعامل با محیط پیرامونی و بین‌المللی گردیده است.

مقاومت و امتزاج خون ملت‌های منطقه در دفاع از آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی و حماسه‌ای بزرگ همانند پیاده‌روی اربعین و سیل خروشان عاشقان و زائران بر گرداگرد سید و سالار شهیدان از دستاوردهای مهم معنوی دفاع مقدس بوده که به مصداق زخیره ارزشمند راهبردی است.

امروز رمز تکرار موفقیت‌های بیش از پیش کشور، استمداد از شهدا، ارتقا قدرت فرهنگی و تقویت جبهه جهاد کبیر در کنار اقتصاد قدرتمند است و راهکار راهگشای آن ایمان به مردم به ویژه به جوانان و به‌کارگیری نیروهای انقلابی مؤمن و متعهد، پرکار و خستگی‌ناپذیر است.

اینک پس از گذشته ۴۳ سال از جنگ تحمیلی، وزارت دفاع نیز، همگام و همراه با سایر بخش‌های نیروهای مسلح، با بهره‌گیری از آموزه‌ها و درس‌های دفاع مقدس، شبانه‌روز برای اعتلای کشور و ارتقا توان و بنیه دفاعی کشور تلاش نموده و خود را متعهد به تجهیز و پشتیبانی نیروهای مسلح به پیشرفته‌ترین فناوری‌های دفاعی می‌داند.

در پایان ضمن ادای احترام به روح بلند و‌ ملکوتی بنیان گذار کبیر نظام مقدس اسلامی امام خمینی (رض)، شهدای گرانقدر، جانبازان، ایثارگران، آزادگان و خانواده مکرمشان بر تداوم راه آنان با تمام توان اعلام می‌داریم و باری دیگر با آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی و رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی و فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه‌ای( مدظله‌العالی) تجدید میثاق می‌نماییم.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *