وبلاگ
دستور مخبر برای نظارت جدی بر قیمت‌گذاری کاغذ در بازار

دستور مخبر برای نظارت جدی بر قیمت‌گذاری کاغذ در بازار

دستور مخبر برای نظارت جدی بر قیمت‌گذاری کاغذ در بازار

معاون اول رئیس جمهور در جلسه کارگروه کاغذ و نشر از مسئولان ذیربط خواست نظارتی جدی بر قیمت کاغذ در بازار داشته باشند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، جلسه کارگروه کاغذ و نشر پیش از ظهر امروز سه شنبه (21 آذر) به ریاست محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور برگزار و بر تداوم حمایت‌های موجود و برنامه ریزی برای تکمیل برخی کارخانجات نیمه تمام تولید کاغذ تاکید شد.

مخبر در این جلسه با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای تامین کاغذ مورد نیاز کتاب‌های درسی با استفاده از ظرفیت داخلی، از تلاش ها و اقدامات صورت گرفته در جهت خودکفایی کاغذ مورد نیاز آموزش و پرورش قدردانی کرد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با تاکید بر لزوم تداوم در حمایت از تولید داخل و کارخانجات فعلی و لزوم توجه به پایداری بودجه بخش کاغذ در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳، از مسئولین ذیربط خواست نظارتی جدی بر قیمت کاغذ در بازار داشته باشند.

در این جلسه که وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، صنعت، معدن و تجارت، رئیس کل بانک مرکزی، مدیران عامل بانک های ملی و تجارت و نمایندگان دستگاه‌های مربوطه نیز حضور داشتند، گزارشی از روند پیشرفت و اجرای مصوبات جلسه قبل در راستای ساماندهی کاغذ و نشر ارائه شد.

همچنین در این جلسه با توجه به متوسط سرانه 3.5 کیلوگرم مصرف کاغذ در ایران و ضرورت خودکفایی در کل بازار کاغذ، برنامه ریزی لازم برای تکمیل برخی از کارخانجات نیمه تمام با استفاده از ضایعات نیشکر و تبدیل آنها به کاغذ صورت پذیرفت و مقرر شد با حمایت بانک مرکزی و بانک های ملی و صادرات و نیز شرکت توسعه نیشکر بتوان طرف دو سال آینده آنها را به بهره برداری رساند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *