وبلاگ
دستغیب: گزارش تفریغ بودجه ۱۴۰۱ بعد از بررسی لایحه برنامه هفتم به صحن علنی ارائه می‌شود

دستغیب: گزارش تفریغ بودجه ۱۴۰۱ بعد از بررسی لایحه برنامه هفتم به صحن علنی ارائه می‌شود

دستغیب: گزارش تفریغ بودجه ۱۴۰۱ بعد از بررسی لایحه برنامه هفتم به صحن علنی ارائه می‌شود

رئیس دیوان محاسبات کل کشور گفت: گزارش تفریغ بودجه سال ۱۴۰۱ بعد از بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه جهت قرائت به صحن علنی ارائه خواهد شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، احمدرضا دستغیب رییس دیوان محاسبات کشور در در پایان نشست با اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات پیرو ارائه گزارش تفریغ بودجه سال ۱۴۰۱ گفت: گزارش تفریق بودجه سال ۱۴۰۱ زودتر از موعد سال گذشته حاضر و توسط رئیس محترم مجلس شورای اسلامی رونمایی و کلیاتی از آن مطرح شد.

وی با بیان اینکه کمیسیون برنامه و بودجه کمیسیون تخصصی در رابطه با بودجه قلمداد می‌شود ادامه داد: از این رو باید در رابطه با گزارش تفریغ بودجه سال ۱۴۰۱ در کمیسیون مذکور حاضر می‌شدیم و توضیحاتی را بر روی کلیات گزارش تفریغ ارائه می‌کردیم.

رئیس دیوان محاسبات کل کشور تاکید کرد: در این جلسه درباره موضوعاتی از قبیل منابع و مصارف بودجه، اعمال تغییرات با مجوزهای قانونی و اخذ آن از مراجع ذی‌صلاح و تحقق منابع بحث و بررسی صورت گرفت.

دستغیب تصریح کرد: همچنین در این جلسه گزارشی در رابطه با مبحث «انحراف از معیار» بودجه و استنکاف دستگاه ها از گزارش حساب خود، ارائه شد. همچنین در این جلسه عدم رعایت ها و تخلفاتی که در بودجه صورت گرفته بوده مورد بررسی قرار گرفت، البته همه این تخلفات به مرور به دادسرای دیوان محاسبات ارائه خواهد شد، اما قبل از آن، جهت استحضار،به اعضای محترم کمیسیون ارائه شد.

وی در ادامه گفت: گزارش تفریغ بودجه سال 1401 بعد از بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه به صحن علنی ارائه خواهد شد. پس از ارائه گزارش در صحن مجلس این گزارش به کمیسیون برنامه بودجه و سایر کمیسیون‌های تخصصی ارسال خواهد شدو در نهایت گزارشی بر روی گزارش تفریق بودجه تنظیم خواهد شد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *