وبلاگ
در نشست «ظرفیت‌های جنبش‌های ضدنژادپرستی برای مقابله با رژیم صهیونیستی» چه گذشت؟

در نشست «ظرفیت‌های جنبش‌های ضدنژادپرستی برای مقابله با رژیم صهیونیستی» چه گذشت؟

در نشست «ظرفیت‌های جنبش‌های ضدنژادپرستی برای مقابله با رژیم صهیونیستی» چه گذشت؟

نشست تخصصی «ظرفیت‌های جنبش‌های ضد نژادپرستی برای مقابله با رژیم صهیونیستی» در مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) برگزار شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، نشست تخصصی «ظرفیت‌های جنبش‌های ضد نژادپرستی برای مقابله با رژیم صهیونیستی» صبح امروز (دوشنبه ۱۱ دی‌ماه) در محل مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) برگزار شد.

در این نشست تحلیلگران امور بین‌الملل داوود عامری، محمود محمدی، سیداحمد دستمالچیان و محسن پاک‌آیین به بررسی تبعیض نژادی جاری در سده اخیر فلسطین که با حمایت کشور‌های غربی و به سردمداری رژیم صیونیستی صورت می‌گیرد، پرداختند.

جنایات ماه‌های اخیر در غزه نمونه بارز روا داشتن تبعیض نژادی رژیم غاصب اسرائیل به مردم فلسطین است.

چگونگی هم‌افزایی و بهره‌برداری از ظرفیت جنبش‌های ضد نژادپرستی و ضد تبعیض نژادی جهت مقابله با جنایات رژیم صهیونیستی از موضوعات مهم مطروحه در این نشست بود.

رژیم غاصب صهیونیستی یک رژیم آپارتاید است
عامری با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی رژیم صهیونیستی را مظهر تبعیض نژادی دانستند افزود: رژیم غاصب صهیونیستی به اعتراف صریح گزارشگران ویژه سازمان ملل و بیانیه سازمان عفو بین‌الملل یک رژیم آپارتاید است. برای مقابله با نژادپرستی رژیم صهیونیستی باید با استفاده از ظرفیت قواعد بین‌المللی و نیز جنبش‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد، تبیین علمی و فرهنگی صورت دهیم و نظریه گفتمانی ارائه دهیم تا میان هم‌فکران و هم‌مسیران ائتلاف تشکیل دهیم.

دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی، تأکید کرد: صهیونیست باید ورای رژیم صهیونیستی مطالعه شود؛ صهیونیست بین‌المللی خطر بزرگ جهانی و مورد اشاره مقام معظم رهبری است. عقاید افراطی در در سایت‌های اینترنتی مرتبط با کلونی‌های صهیونیست به وضوح قابل مشاهده است. آنان جمعیت سرمایه‌داران صهیونیست را صاحبان دنیا و مابقی انسان‌ها را برده خطاب می‌کنند.

نژادپرستی می‌تواند رژیم صهیونیستی را از بین ببرد

محمدی در ادامه این نشست ضمن تبیین مواضع امام خمینی (ره) درباره رژیم صهیونیستی درطول تاریخ انقلاب اسلامی، گفت: بسیاری از قدرت‌ها مانع شدند که جنبش‌های مردم‌نهاد مسیر درستی را پی بگیرند. اما علی‌رغم این ممانعت‌ها شاهد بودیم که در خلال جنایات اسرائیل در غزه بسیاری از این جنبش‌ها در حمایت از مردم فلسطین به پا خواستند.

وی تصریح کرد: نژادپرستی موضوعی است که می‌تواند رژیم صهیونیستی را از بین ببرد؛ شرایط و سازمان‌های بین‌المللی به عنوان یک دیپلماسی رسمی محیا هستند تا نظام اسلامی گفتمان خود را توسعه دهد.

پرداختن به موضوع فلسطین از مصادیق بیدارگری مردم دنیا توسط امام(ره) است

در ادامه دستمالچیان با تأکید بر اینکه والاترین هدف امام خمینی(ره) از ابتدای نهضت، مبارزه با سلطه بین‌الملل بوده اظهار کرد: پرداختن به موضوع فلسطین و تعیین روز جهانی قدس توسط حضرت امام (ره) از مصادیق بیدارگری مردم دنیا توسط ایشان است.

دستمالچیان تصریح کرد: اگر محور مقاومت با صلابت و قدرت در میدان حضور دارد به‌دلیل همین بیدارگری‌ها است. نظام سلطه در عرصه نرم دارد افکار عمومی را تحت تأثیر قرار می‌دهد، ما با اینکه در عرصه سخت حضور موفقی داشته‌ایم نتوانستیم در عرصه نرم دستاورد قابل توجهی در دنیا داشته باشیم، باید گفتمان خود را در دنیا نه با زبان درون‌گفتمانی خودمان، بلکه با زبان بین‌المللی گسترش دهیم.

پاک‌آیین در پایان، باورپذیری آپارتاید بودن رژیم صهیونیستی در عرصه بین‌المللی جهت منحل کردن این رژیم را حائز اهمیت دانست و ادامه داد: اسرائیل و رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی به لحاظ ظهور و فروپاشی دارای شباهت هستند. بسیاری از یهودیان، اسرائیل را نماینده خود نمی‌دانند؛ اگر در جهان مطرح شود، اسرائیل نماینده یهودیان نیست، بهانه اصلی این رژیم غاصب جهت ادامه حیاتش از بین خواهد رفت.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *