وبلاگ
در دومین روز از نشست دفتر تحکیم وحدت چه گذشت؟

در دومین روز از نشست دفتر تحکیم وحدت چه گذشت؟

در دومین روز از نشست دفتر تحکیم وحدت چه گذشت؟

دومین روز از چهلمین نشست پایان دوره دفتر تحکیم در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، سخنرانان و چهره های سیاسی در این نشست به سخنرانی پرداختند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، دومین روز از چهلمین نشست پایان دوره دفتر تحکیم در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد و سخنرانان و چهره های سیاسی در این نشست به سخنرانی پرداختند.

افتتاحیه این دوره با سخنرانی علاسوند عضو دفتر مطالعات و تحقیقات زنان حوزه علمیه قم با موضوع حوزه زنان برگزار شد. علاسوند در افتتاحیه با اشاره به اهمیت جایگاه زنان در جریان های تاریخی، گفت: در حقیقت هرقدر نقاط حساس تاریخی را مطالعه کنیم، یکی از موضوعاتی که محل توجه بوده مسئله زنان است.

وی افزود: در حوزه‌های غرب‌شناسی، غرب بارها خود را می‌سازد و در هرجا که حرکتی نو برای تغییر ایجاد می‌کند، یکی از مسائل مهم برای تغییر را مسئله زنان می‌داند. در طول تاریخ مسئله‌ها و دعوا‌ها بر سر مسئله زنان و پوشش شروع شده است. این باید ما را حساس کند. این یک جنگ تمدنی بزرگ است که قله آن در بحث پاکدامنی می‌گنجد.

در نشست دوم هر کدام از اعضای شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت عملکرد یکساله خود را ارائه داده و دانشجویان سوالات خود را در باره عملکرد تحکیم پرسیدند.

نشست سوم با حضور سید محمد رضا حسینی از ادوار تشکل دانشجویی گذشت. وی در ضمن ارائه تجربیات تشکیلاتی خود به مطالعه دیدگاه های رهبر انقلاب به تشکل های دانشجویی پرداخت.

ابلاغ سلام رهبر انقلاب به دانشجویان

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مفام معظم رهبری در دانشگاه ها در این نشست با ابلاغ سلام رهبر انقلاب به دانشجویان، گفت: حضور در میان تشکل های دانشجویی همیشه سبب خرسندی مقام معظم رهبری است.

حجت الاسلام و المسلمین رستمی گفت: طوری مقاومت کنید که انگار پاهایتان را با میخ به زمین کوبانده‌اند. علاوه بر آن به قسمتی از خطبه امیرالمومنین اشاره کرد و گفت: اگر کوهها متزلزل شوند، تو پایدار بمان. دندانها را به هم بفشر و سرت را به عاریت به خداوند بسپار و پای‌ها، چونان میخ در زمین استوار کن و تا دورترین کرانه هاى میدان نبرد را زیر نظر گیر و صحنه هاى وحشت خیز را نادیده بگیر و بدان که پیروزى وعده خداوند سبحان است. در شرایط ما انتهای سپاه،کاخ سفید محسوب میشود.

در دومین روز از پایان دوره‌ دفتر تحکیم وحدت، دانشجویان میزبان جمعی از اساتید و نخبگان حوزه سلامت و بین الملل بودند. پاک‌آیین معاون بین‌الملل دفتر حفظ نشر و آثار رهبر معظم انقلاب و سفیر اسبق ایران در آذربایجان در این نشست با اشاره به سیاست های ایران در حوزه بین الملل، به تبیین سیاست نه شرقی و نه غربی و الزامات این رویکرد جمهوری اسلامی در سیاست خارجی پرداخت.

نشست دوم مباحث مردم‌سالاری دینی که گفتمان دفتر تحکیم وحدت است؛ با حضور غیرتمند‌ نائب‌دبیر اتحادیه تحکیم وحدت‌، مطرح شد. وی در رابطه با چگونگی انتخاب گفتمان مردم‌سالاری دینی در تحکیم‌وحدت گفت: دفتر تحکیم‌وحدت در دوران‌های گذشته تصمیم‌گرفت گفتمان مشخصی را پیگیری‌کند.

وی افزود: دفتر تحکیم در جست‌و‌جوی گفتمانی بود که جامع باشد،‌ توامان دارای قابلیت سلبی و ایجابی باشد، متناسب با فضای دانشگاه و دانشجو باشد و قابلیت ایجاد تحول در حوزه‌های حکمرانی کشور را دارا باشد. مردم‌سالاری دینی این ویژگی‌ها را داشت. در این نشست از جزوات مردم‌سالاری دینی تحکیم نیز رونمایی شد.

رونمایی از نشریات حوزه سلامت و بین‌الملل

رونمایی از نشریات حوزه سلامت و بین‌الملل برنامه‌ای بود که در نشست سوم صورت‌گرفت. نشریه بین الملل به نام‌ القدس عاصمه فلسطین به مسئله فلسطین پرداخته است و شماره مذکور نشریه حوزه سلامت با نام «دستان شفابخش» آخرین و جدیدترین شماره نشریه اتحادیه در زمینه سلامت است.

دانشجویان در آخرین نشست روز دوم شاهد میز‌گردی درباره وضعیت دارو در کشور با حضور حسینعلی شهریاری نماینده مجلس و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و آقای دکتر حسین شمالی سرپرست سابق اداره کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو بودند.

شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس درباره بیمارستان‌های حاکمیتی در مناطق محروم توضیح دادند. به این معنی که این بیمارستان‌ها در بسیاری از موارد منابع خود را برای پرداخت دارو به کار می‌برند و حاکمیت مجبور است منابع مالی آنها را تامین کنند.

تشریح معضلات آنتی‌بیوتیک‌ها

در ادامه حسین شمالی به مسئله کمبود آنتی‌بیوتیک‌ها در کشور اشاره کردند و مدعی آن شدند که از حدود اردیبهشت‌‌ماه هشدار کمبود آنتی‌بیوتیک را داده‌بودند‌؛ اما به دلیل عدم‌تولید شرکت‌های داروساز با وجود در‌اختیار‌داشتن مواد اولیه و ارز مورد‌‌نیاز سبب کمبود آنتی بیوتیک در سراسر کشور شدند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *