وبلاگ
دریادار ایرانی: توان ایران در برقراری امنیت در اقیانوس را به آیونز ارائه می‌کنیم

دریادار ایرانی: توان ایران در برقراری امنیت در اقیانوس را به آیونز ارائه می‌کنیم

دریادار ایرانی: توان ایران در برقراری امنیت در اقیانوس را به آیونز ارائه می‌کنیم

فرمانده نیروی دریایی ارتش در حاشیه اجلاس آیونز گفت: تلاش داریم حداکثر بهره‌برداری را از این نشست داشته باشیم و توان خود در حوزه برقراری امنیت در حوزه‌های اقیانوسی را به اعضا ارائه کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس‌، دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در گفت‌وگویی تلویزیونی در حاشیه اجلاس فرماندهان نیروهای دریایی حاشیه اقیانوس هند (آیونز) که در بانکوک پایتخت تایلند برگزار شد، گفت: آیونز ۲۵ عضو دارد و در سه کارگروه تعریف شده است که جمهوری اسلامی ایران ریاست دو کارگروه آن را بر عهده دارد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران و هندوستان فعال‌ترین اعضای آیونز هستند و مسئولیت مهم‌ترین کمیته این نهاد یعنی کمیته امنیت دریایی بر عهده ایران و هندوستان قرار دارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه در نشست آیونز در بانکوک پرچم ریاست این نهاد از کشور فرانسه به تایلند واگذار می‌شود، عنوان کرد: در خلال برگزاری این نشست کارگروه‌ها باید گزارش فعالیت‌های خود را برای اعضای حاضر ارائه کنند.

وی ادامه داد: همچنین، فرصتی برای جمهوری اسلامی ایران با استفاده از دیپلماسی دفاعی وجود دارد تا از طریق ملاقات‌هایی که با فرماندهان نیروی دریایی و هیئت‌های حاضر در این نشست انجام می‌شود، توانمندی‌های خود را ارائه کند.

دریادار ایرانی در پایان اظهار کرد: تلاش داریم حداکثر بهره‌برداری را از این نشست داشته باشیم و توان خود در حوزه برقراری امنیت در حوزه‌های اقیانوسی را به اعضا ارائه کنیم.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *