وبلاگ
دبیر ستاد رسانه کشور: خط تحریف همواره به‌دنبال نشان دادن چهره غیرواقعی از جمهوری اسلامی است

دبیر ستاد رسانه کشور: خط تحریف همواره به‌دنبال نشان دادن چهره غیرواقعی از جمهوری اسلامی است

دبیر ستاد رسانه کشور: خط تحریف همواره به‌دنبال نشان دادن چهره غیرواقعی از جمهوری اسلامی است

دبیر ستاد رسانه کشور ضمن اینکه خواستار تبیین جایگاه حقیقی انقلاب اسلامی شد، گفت: خط تحریف همواره به‌دنبال نشان دادن چهره غیرواقعی از جمهوری اسلامی است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، سومین جلسه کمیته فضای مجازی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور حمیدرضا زندی مسئول کمیته و مسئولان فضای مجازی دستگاه‌ها و نهادها در محل مرکز ملی فضای مجازی تشکیل شد.

مسئول کمیته فضای مجازی ستاد دهه فجر در این جلسه با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب به روشنی خط تحریف را تبیین فرمودند، گفت: یکی از خطوط تحریف، نادیده گرفتن پیشرفت‌های انقلاب در عرصه‌های مختلف علمی، آموزشی، اقتصادی و بهداشتی از طریق دروغ‌پراکنی در فضای مجازی است.

دبیر ستاد رسانه کشور، خواستار تبیین جایگاه حقیقی انقلاب اسلامی شد و افزود: خط تحریف همواره به‌دنبال نشان دادن چهره غیرواقعی از جمهوری اسلامی است، در حالی که به اذعان آمارهای جهانی، جمهوری اسلامی ایران نسبت به گذشته بسیار قوی‌تر شده و از نفوذ بالایی در منطقه برخوردار است.

زندی با اشاره به پیش‌رو بودن دهه فجر و لزوم تعامل و هم‌افزایی دستگاه‌های ذی‌ربط در این رابطه، خاطرنشان کرد: این جلسه برای همراهی و هم‌افزایی بیشتر اعضای حاضر در رابطه با برنامه‌های اجرایی کمیته فضای مجازی ستاد بزرگداشت دهه فجر تشکیل شده و بی‌شک نظرات و پیشنهادات مسئولین فضای مجازی دستگاه‌ها و نهادها ارزشمند، مفید و راهگشا خواهد بود.

وی با اشاره به اهمیت انتشار محتوای فاخر در فضای مجازی به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی، گفت: می‌بایست برای مخاطبان فضای مجازی، به‌ویژه نسل جوان با بهره‌گیری از ایده‌های خلاقانه و استفاده از هوش مصنوعی، محتوای فاخر تولید نماییم و برای انتشار گسترده با استفاده از ظرفیت این کمیته در اختیار دستگاه‌های ذی‌ربط قرار گیرد.

جانشین رئیس مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به شعار محوری ستاد مرکزی دهه فجر با عنوان جشن ملی، مشارکت پرشور، آینده روشن، تأکید کرد: تمامی برنامه‌ها و محتواهای تولیدی کمیته فضای مجازی ستاد، ذیل این شعار محوری دنبال خواهد شد.

مسئول کمیته فضای مجازی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی با اشاره به لزوم اجرای برنامه‌های نو و مؤثر در دهه فجر سال‌جاری در قالب کمیته فضای مجازی، اظهار کرد: تقسیم کار در کمیته فضای مجازی با رویکرد اقناع اجتماعی و رفع شبهه در مورد دستاوردهای انقلاب اسلامی انجام شده است.

زندی با اشاره به اهم برنامه‌های تولیدی کمیته فضای مجازی، گفت: مصاحبه با نمایندگان در مورد طرح‌های مهم در محل نمایندگی خود در قالب گزارش، ده بسته تولیدی از ده دستاورد مهم نظام برای مردم ایران در قالب متن تحقیقی تحلیلی به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی همراه با اینفوگرافی، ده فناوری اختراعی غیر نظامی ایران در قالب متن تحقیقی به چهار زبان فارسی، انگلیسی، عربی و اردو، جدول مقایسه تعداد رسانه مجوزدار وزارت ارشاد در ایران با برخی از کشورها در قالب متن تحقیقی تحلیلی همراه با اینفوگرافی جذاب به پنج زبان دنیا، فعال‌سازی فعالین فضای مجازی سراسر کشور برای پوشش مراسم در قالب تولید بسته‌های مستند گزارشی، مقایسه وضعیت نیرو‌های مسلح اول انقلاب با امروز از حیث اعتبار اجتماعی، ملی، منطقه‌ای و جهانی در قالب مستند روایی همراه با مصاحبه، ارائه ده دستاورد ملی و فراملی غیرنظامی در چهل و چهار سال گذشته در قالب ده متن تحلیلی تحقیقی اقناعی همراه با اینفوگرافی جذاب، ارائه ده فناوری پدافندی و آفندی جمهوری اسلامی ایران در قالب مستند علمی ویدیویی قابل انتشار عمومی، تعیین چهل و چهار شبهه اصلی حول ظهور انقلاب اسلامی در قالب تولید ویدیویی پرسش و پاسخ خلاقانه، کوتاه و اقناعی، از جمله برنامه‌های کمیته فضای مجازی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی است.

دبیر ستاد رسانه کشور، گفت: تولیدات تحقیقی و تحلیلی در هفته اول بهمن به دست توزیع‌کنندگان محلی، ملی، منطقه‌ای، بین‌المللی و پخش از رسانه ملی خواهد رسید و در طول ایام دهه فجر از طریق فضای مجازی منتشر خواهد شد.

در این جلسه، نمایندگان دستگاه‌ها و نهادهایی از جمله ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی و فضای مجازی مجلس شورای اسلامی، خبرگزاری جمهوری اسلامی، وزارت علوم و تحقیقات، وزارت ارشاد اسلامی، مدیریت حوزه علیمه، صداوسیما، قوه‌قضائیه، فراجا، ستادکل نیروهای مسلح، سازمان تبلیغات اسلامی، شورای اطلاع‌رسانی دولت، سپاه پاسداران، سازمان سراج، سازمان بسیج و غیره حضور داشتند که دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود را پیرامون برنامه‌های اجرایی کمیته فضای مجازی ستاد دهه فجر اعلام کردند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *