وبلاگ
خطبه‌های نماز جمعه تهران به امامت حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری آغاز شد

خطبه‌های نماز جمعه تهران به امامت حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری آغاز شد

خطبه‌های نماز جمعه تهران به امامت حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری آغاز شد

خطبه‌های نماز جمعه تهران به امامت حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی‌اکبری آغاز شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حاج علی‌‌اکبری خطیب نماز جمعه این هفته تهران، در خطبه‌های این نماز گفت: امسال سالروز شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی با سالروز ولادت حضرت زهرا (س) مقارن شده است، چه تقارن الهام‌بخشی؛ رهبر عزیزمان در دیدار با مردم کرمان گفتند مهم این است که ببینیم چه زمینه‌ای است که موجب پرورش حاج قاسم شده است.

وی افزود: مسأله مادر، مسأله ریشه و اصالت است که حاج قاسم و حاج قاسم‌ها را به‌وجود می‌آورد، لذا امسال مناسب است در چهارمین سالگرد شهادت این شهید بزرگوار اسلام، انقلاب و ایران، قرائت متفاوتی از مکتب حاج قاسم را به دست بیاوریم که آن مسأله مکتب تربیتی و توجه به بنیان‌هاست، یاد می‌کنیم از مادر حاج قاسم و مادران همه شهدا که این بنیان‌های مرصوص را بر جا گذاشتند و این شجره‌های طیبه را پیش روی بشریت غرس کردند، رضوان خدا بر مادران و پدران و خانواده‌های شهدا.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران، اضافه کرد: دیروز تهران شاهد حضور مملو از بصیرت مردمی باوفا، مؤمن و قدرشناس در استقبال از شهیدی دیگر بود؛ مردی که عمرش را همراه با سردار دل‌ها برای سازماندهی و پشتیبانی از جبهه مقاومت گذراند، سیدی نورانی و مجاهدی سرافراز که دشمنان اسلام و صهیونیست‌ها او را بهتر از ما می‌شناختند، یعنی سردار شهید سیدرضی موسوی.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری، تصریح کرد: صهیونیست‌های تبهکار در حمله بزدلانه خود به منزل شهید حمله کردند و او را مظلومانه به شهادت رساندند، لعنت خداوند و صالحان بر شما که پلیدی و خباثت را به اوج رساندید و البته ملت عزیز ایران انتقام سختی از شما خواهد گرفت.

وی تأکید کرد: در این مجمع باصفا که دعا مستجاب است، خداوند را به حق حضرت صدیقه (س) سوگند می‌دهیم که سرزمین‌های تشنه ما را از باران سیراب کند. به روح سردار اندیشه، فیلسوف بصیرت و اخلاق، حضرت آیت‌الله مصباح یزدی درود می‌فرستم و امیدواریم جوانانمان و فرهیختگان از آثار این اندیشمند بهره‌مند شوند، از طرفی یاد دانشمند نستوه، مرحوم دکتر کاظمی‌آشتیانی که با جهاد علمی‌اش راه دستیابی ملت ایران به مرزهای دانش جهانی را هموار کرد را گرامی می‌داریم.

در حال تکمیل…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *