وبلاگ
خضریان: سلاح ورزی صراحتا جهت حضور در انتخابات اتاق بازرگانی رد صلاحیت شده بود

خضریان: سلاح ورزی صراحتا جهت حضور در انتخابات اتاق بازرگانی رد صلاحیت شده بود

خضریان: سلاح ورزی صراحتا جهت حضور در انتخابات اتاق بازرگانی رد صلاحیت شده بود

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفت: بنا بر کلیه شواهد بررسی شده و تأیید نمایندگان دستگاه‌های امنیتی هیچ گونه تأکیدی از هیچ یک از مقامات رسمی کشور در خصوص تأیید صلاحیت آقای سلاح ورزی صورت نگرفته و نامبرده صراحتا جهت حضور در انتخابات رد صلاحیت شده بود.

گروه سیاسی خبرگزاری فارس: دهمین دوره انتخابات هیأت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران که 28 خرداد برگزار شد واکنش‌های بسیاری را به دنبال داشت زیرا با وجود اینکه صلاحیت حسین سلاح‌ورزی که در این انتخابات به عنوان رئیس انتخاب شده بود، توسط وزارت اطلاعات، تایید نشده بود و این فرد به‌صورت قانونی اجازه شرکت در انتخابات هیأت رئیسه اتاق را نداشت، اما انجمن نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی ایران با نادیده گرفتن نتیجه استعلام، انتخابات اتاق بازرگانی ایران را با حضور این فرد رد‌صلاحیت شده برگزار کرد.

علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس در خصوص اعلام نظارت کمیسیون بر انتخابات اخیر اتاق بازرگانی اظهار داشت: با توجه به دریافت گزارش از برخی تخلفات در برگزاری انتخابات ۲۸ خردادماه ۱۴۰۲ اتاق بازرگانی ایران جلسه‌ای در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با حضور دبیر انجمن نظارت بر انتخابات، نماینده وزارت صمت در انجمن نظارت بر انتخابات، معاون حقوقی و پارلمانی وزارت صمت و نمایندگان وزارت اطلاعات برگزار شد.

خضریان افزود: در این نشست به صورت مفصل به بررسی علل حضور آقای سلاح ورزی در انتخابات پرداخته شد و بنا بر گزارشات واصله صلاحیت نامبرده به صراحت توسط وزارت اطلاعات جهت حضور در انتخابات رد شده بود و هیچ‌گونه تأییدی مبنی بر امکان حضور ایشان در انتخابات صادر نشده است. اما ایشان به دلیل تفسیر بخش حقوقی اتاق مبنی بر اخذ نامه رد صلاحیت خود توسط حراست وزارت صمت و نیز بعد از ۱۰ روز مقرر در آیین نامه انتخابات اتاق، در انتخابات شرکت کرده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم تصریح کرد: با وجود تذکر علنی نماینده وزارت صمت در انجمن نظارت و نیز تأکید مجدد نمایندگان وزارت اطلاعات، آقای سلاح ورزی با استناد به تفسیر بخش حقوقی اتاق بازرگانی در نهایت در انتخابات شرکت می‌کند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی با اشاره به پیگیری‌های این کمیسیون از شورای عالی نظارت بر انتخابات گفت: موضوع در شورای عالی نظارت بر اتاق بازرگانی در حال بررسی است و رأی شورا پس از اتمام روند بررسی‌ها جهت ابطال انتخابات و یا برگزاری مجدد انتخاب رئیس اتاق صادر خواهد شد.

خضریان در پایان تأکید کرد: بنا بر کلیه شواهد بررسی شده و تأیید نمایندگان دستگاه‌های امنیتی هیچ گونه تأکیدی از هیچ یک از مقامات رسمی کشور در خصوص تأیید صلاحیت آقای سلاح ورزی صورت نگرفته و نامبرده صراحتا جهت حضور در انتخابات رد صلاحیت شده بوده و گمانه زنی‌های فضای مجازی در این راستا کاملاً مردود است و به نظر می‌رسد و به منظور تسویه حساب‌های سیاسی و یا به منظور فضاسازی جهت ابقای غیرقانونی ایشان بر این مسند بواسطه نسبت دادن دروغ ایشان به مقامات ارشد دولت می‌باشد لذا کمیسیون اصل نود به دقت روند بررسی به این تخلف صورت گرفته در اتاق بازرگانی را تا حصول نتیجه پیگیری و گزارشات لازم را به مردم ارائه خواهد کرد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *