وبلاگ
خشم دانشگاهیان کشور از جنایات صهیونیست‌ها در غزه ادامه دارد

خشم دانشگاهیان کشور از جنایات صهیونیست‌ها در غزه ادامه دارد

خشم دانشگاهیان کشور از جنایات صهیونیست‌ها در غزه ادامه دارد

دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور در روزهای گذشته با برپایی تجمعات مختلفی انزجار خود را از جنایات صهیونیست‌ها نشان دادند.

گروه سیاسی خبرگزاری فارس: حدود سه هفته از حملات سنگین رژیم صهیونستی به غزه می‌گذرد؛ حملاتی که موجب شهادت بسیاری از مردم بی گناه، به خصوص کودکان و زنان شد.

جنایات رژیم صهیونیستی در غزه موجب شد تا بسیاری از مردم و دانشگاهیان در سراسر دنیا با برگزاری تجمعاتی به این جنایات اعتراض کنند. در ایران اسلامی هم دانشجویان و اساتید در سراسر کشور جنایات صهیونیست‌ها را محکوم کردند.

بعد از حمله هوایی رژیم صهیونیستی به بیمارستان المعمدانی و شهادت صدها تن از کودکان و مردمی که به این بیمارستان پناه برده بودند، خشم مردم و دانشگاهیان چندین برابر شد تا جایی که شبانه به خیابان آمدند تا صدای اعتراض خود را به جهانیان برسانند.

حمایت اساتید دانشگاه‌های تهران از مردم غزه

تجمعات دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور که از ابتدای حملات رژیم اسرائیل آغاز شده، همچنان ادامه دارد. امروز دوشنبه 8 ابان ماه 1402 هم جمعی از اساتید دانشگاه‌های تهران در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی و برای حمایت از مردم غزه مقابل دفتر سازمان ملل در تهران تجمع کردند.

اساتید دانشگاه‌ها در روزهای گذشته نیز در صحن دانشگاه‌های تهران تجمعی در محکومیت رژیم صهیونیستی تجمع کرده بودند.

تجمع مردم و دانشجویان مقابل سفارت سوئیس

جمعی از مردم و دانشجویان تهران در اعتراض به کشتار کودکان و زنان و مردان فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی و حمایت علنی آمریکا از این جنایات پنجشنبه (27 مهرماه) مقابل سفارت سوئیس تجمع کردند.

تجمع کنندگان با در دست داشتن دست نوشته‌های ضمن اشاره به نقش آمریکا در کشتار مردم مظلوم فلسطین از مردم آمریکا خواستند تا در مقابل جنایات حاکمان خود بایستند.

در پایان تجمع نیز قابی زیبا و حرکتی نمادین از دانشجویان در مقابل سفارت سوئیس ثبت شد، خون مظلوم پاک نمی‌شود.

تجمع دانشجویان و مردم در اعتراض به حمله صهیونیست‌ها به بیمارستانی در غزه

جمعی از دانشجویان و مردم همزمان با حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به بیمارستان المعمدانی در غزه سه شنبه شب 25 مهرماه ساعت 23:30 در میدان فلسطین تهران تجمع کردند. تجمع کنندگان در این مراسم ضمن ابراز همدردی با مردم مظلوم فلسطین، جنایت صهیونیست‌ها در غزه را محکوم کردند.

مردم و دانشجویان تهرانی حاضر در این تجمع تصاویری از سردار سلیمانی و شهدای فلسطین با خود همراه داشتند. آنها همچنین با دست داشتن دست نوشته هایی خواستار توقف جنایات در غزه شدند.

جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران نیز با حضور در تجمع میدان فلسطین آمادگی خود برای حضور در غزه و کمک به مجروحان فلسطینی را اعلام کردند. این دانشجویان همچنین با روشن کردن شمع شهادت همکاران خود در بیمارستان المعمدانی را تسلیت گفتند.

نماینده حماس: صهیونیست‌ها با آن‌که تضمین داده بودند بیمارستان را بمباران کردند

نماینده حماس در این تجمع گفته بود: مدیریت این بیمارستان با صلیب سرخ تماس گرفتند و صلیب سرخ توضیح داد اسرائیلی ها به ما تضمین دادند بیمارستان بمباران را نمی کنند. بعد از این تضمین صلیب سرخ مردم به سمت این بیمارستان رفتند ولی نتیجه چه شد؟ همه این بیمارستان را با بی رحمی تمام بمباران کردند.

دانشجویان در این تجمع به سمت سفارت فرانسه و انگلیس رفتند و انزجار خود را از حمایت این کشورها از تروریست ها و صهیونیست ها نشان دادند.

تجمع دانشگاهیان سراسر کشور در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی

دانشگاهیان سراسر کشور در دانشگاه های خود نیز تجمعات مختلفی برگزار کردند و خشم خود را از جنایات رژیم صهیونیستی نشان دادند.

تجمع دانشجویان دانشگاه تهران

دانشجویان دانشگاه تهران با برپایی تجمعی روبروی سر در اصلی این دانشگاه انزجار خود را از جنایات رژیم صهیونیستی نشان دادند. تجمع کنندگان در این مراسم ضمن ابراز همدردی با مردم مظلوم فلسطین، جنایت صهیونیست‌ها در غزه را محکوم کردند.

دانشجویان دانشگاه امیرکبیر نیز جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کردند

دانشجویان دانشگاه امیر کبیر نیز امروز از ساعت 12 در پی شهادت بیش از ۱۰۰۰ تن از فلسطینیان در پی حمله‌ی رژیم سفاک صهیونیست به بیمارستان المعمدانی در مقابل مزار شهدای دانشگاه صنعتی امیرکبیر تجمع کردند.

تجمع دانشجویان دانشگاه الزهرا

دانشجویان دانشگاه الزهرا در اعتراض به بمباران بیمارستان المعمدانی غزه توسط رژیم اشغالگر اسرائیل از ساعت 10 صبح امروز مقابل مسجد دانشگاه تجمع کردند.

۹۰ تشکل دانشجویی: پاسخ دندان‌شکن مقاومت، امنیت را از شهرک‌نشینان اشغالی سلب خواهد کرد

۹۰ تشکل دانشجویی سراسر کشور در بیانیه‌ای که در اعتراض نسبت به جنایت‌های صهیونیست‌ها در غزه صادر شده، تصریح کردند: به زودی این کره خاکی را از لوث وجود شما جنایتکاران پاک خواهد کرد. بدانید که با این کار گور خود را کنده اید و از امروز دیگر آفتاب بر سرزمین‌های اشغالی نمی‌تابد، پاسخ دندان شکن مقاومت در زمین و آسمان آسایش و امنیت را از شهرک نشینان اشغالی سلب خواهد کرد.

جمعی از اساتید دانشگاه شریف: ماشین کشتار را متوقف کنید

جمعی از اساتید دانشگاه صنعتی شریف در بیانیه ای با اشاره به وقایع اخیر فلسطین، از جامعه جهانی خواستار اقدام فوری برای پایان دادن به خشونت ها و قتل عام غیرنظامیان توسط رژیم صهیونیستی شدند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: مایوس کننده است ببینیم کشورهای قدرتمند، رنج یک ملت را صرفاً به این دلیل که با منافع سیاسی آنها همسو نیست، با ارائه کمک‌های نظامی، دیپلماتیک، صرف نظر کردن از مجازات و حمایت اقتصادی تایید می‌کنند.

اسرائیل قصد ندارد از تاریخ درس عبرت بگیرد

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در واکنش به جنایت بمباران بیمارستان المعمدانی غزه توسط رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای صادر اعلام کرد: بمباران بیمارستان با بمب‌های آمریکایی نشان داد اسرائیل قصد ندارد از تاریخ درس عبرت بگیرد و در چاهی عمیق فرو رفته که پاره شدن طناب پوسیده آن هر لحظه امکان وقوع دارد.

سازمان بسیج اساتید با صدور بیانیه ای در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی، تاکید کرد: انسان های آزاده جهان انتقام سخت را در دستورکار خویش قرار دهند.

جامعه اسلامی علوم پزشکی: رژیم صهیونیستی در پوشاندن خوی حیوانی خود ناتوان است

دفاتر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی با صدور بیانیه ای تاکید کردند: امروزه با حملات مکرر چند روز اخیر به مراکز درمانی و بیمارستانی نوار غزه بیش از پیش در پوشاندن خوی حیوانی و ضد حقوق بشر خود ناتوان است.

دفتر تحکیم وحدت: امروز دفاع از مردم غزه دفاع از حریم‌حرم است

دفتر تحکیم وحدت در واکنش به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، تاکید کرد: امروز دفاع از مردم غزه دفاع از حریم‌حرم است، این جنایت هولناک نشانگر قصد قتل عام و نسل کشی رژیم سفاک صهیونیستی است.

نهاد رهبری در دانشگاه‌ها: مسئولیت نسل‌کشی در غزه متوجه حامیان صهیونیست‌هاست

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اعلام کرد که مسئولیت نسل کشی در غزه و کشتار در مردم در بیمارستان این منطقه متوجه آمریکا و انگلیس به عنوان حامیان رژیم صهیونیستی است.

بیانیه انجمن اسلامی فارغ‌التحصیلان آمریکا و کانادا در واکنش به جنایت‌های اخیر صهیونیست‌ها طی بیانیه‌ای تاکید کرد: این رفتار سبعانه امروزی نشان دهنده ضربه مهلکی است که در اثر «طوفان الاقصی» دریافت نموده است. مبارزان مسلمان فلسطینی محور مقاومت در این طوفان چنان عظمتی آفریدند که مسلما معادلات آینده منطقه را به نفع حاکمیت اسلامی قدس شریف دگرگون می‌نماید.

اجتماع دانشجویان عاشق مبارزه با صهیونیست‌ها در دانشگاه تهران
دانشجویان عاشق مبارزه با رژیم صهیونیستی یکشنبه 30 مهر ماه در دانشگاه تهران تجمع کردند. سردار فدوی نیز در این نشست خطاب به دانشجویان اعلام کرد که رژیم صهیونیستی هنوز از شوک طوفان الاقصی خارج نشده است.

در ادامه این مراسم، دانشجویان با مدیحه‌سرایی مداحان اهل بیت (علهیم‌السلام) با کودکان، زنان و مردم بی‌گناه غزه ابراز همدردی کردند.

نظر دانشجویان دختر خارجی درباره فلسطین

دانشجوی دخترِ خارجی دانشگاه تهران، مقاومت مردم غزه را چنین توصیف می‌کند: آن‌‍‌ها ترجیح می‌دهند بمیرند ولی تحقیر را تحمل نکنند، همان‌گونه که حسین(ع) نیز چنین کرد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *