وبلاگ
حضور رئیس کمیسیون اصل ۹0 در جلسه هیات عمومی تفریغ بودجه ۱۴۰۱ دیوان محاسبات

حضور رئیس کمیسیون اصل ۹0 در جلسه هیات عمومی تفریغ بودجه ۱۴۰۱ دیوان محاسبات

حضور رئیس کمیسیون اصل ۹0 در جلسه هیات عمومی تفریغ بودجه ۱۴۰۱ دیوان محاسبات

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با حضور در جلسه هیات عمومی تفریغ بودجه ۱۴۰۱ دیوان محاسبات کشور در جریان نحوه رسیدگی به این موضوع قرار گرفت.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با حضور در جلسه هیات عمومی تفریغ بودجه ۱۴۰۱ دیوان محاسبات کشور در جریان نحوه رسیدگی به این موضوع قرار گرفت. در این نشست سیداحمدرضا دستغیب ضمن ارائه گزارشی از آخرین روند بررسی تفریغ بودجه ۱۴۰۱ در هیئت عمومی دیوان محاسبات بیان داشت: نظارت دقیق بر دستگاه‌های اجرایی و رسیدگی به آنها از موضوعات مهمی است که دیوان محاسبات دغدغه مندانه آن را پیگیری و هرجا که اموال عمومی و بیت المال مورد مخاطره قرار گیرد با جدیت تمام ورود پیدا می‌کند.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور ضمن تأکید بر لزوم فرهنگ‌سازی برای نظارت فراگیر گفت: دیوان محاسبات به عنوان یک مجموعه پیشرو در حوزه نظارت همواره تلاش می‌کند، مسیر حرکت دستگاه های اجرایی هموار باشد و دستگاه ها در مسیری که قانون برای آن ترسیم کرده به درستی برنامه های توسعه ای را پیش ببرند.

در این نشست، رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی نیز ضمن قدردانی از هیات عمومی تفریغ بودجه دیوان محاسبات اظهار داشت: تفریغ بودجه از کارهای ارزشمندی است که باید در رابطه با آن اهتمام جدی داشت و باید تلاش کنیم گزارش ها در سازمان ها به سمتی بروند که به اصلاح روند ها و عملیات ها کمک کند.

حجت الاسلام پژمانفر، ارتباط نزدیک و تعامل دیوان محاسبات و مجلس شورای اسلامی در موضوع نظارت را موثر دانست و در این راستا نیز بر لزوم توسعه و تعامل بیشتر دستگاه های اجرایی تاکید کرد.

وی افزود:گزارش‌ها نباید صرفاً به خطاها و اشتباهات بپردازد، بلکه باید بستری باشد که منجر به اصلاح رویه‌ها شود.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از برنامه های دیوان محاسبات برای انجام تفریغ برخط بودجه گفت: مسیر نظارت باید به سمتی برود که دستگاه‌ها در مقابل نگاه نظارتی حس جدی بگیرند.

حجت الاسلام و المسلمین پژمانفر با تاکید بر اینکه دستگاه‌های نظارتی نه تنها مانع دستگاه‌های اجرایی نبوده و نیستند، بلکه همواره یاری گر آن ها بوده اند، تصریح کرد: مهم ترین هدف این است که برنامه دستگاه های اجرایی در مسیر و ریل درست قانونی خود قرار گرفته و عملکرد قابل قبولی از خود ارائه دهند.

وی اظهار امیدواری کرد که با تعامل بیشتر کمیسیون اصل ۹۰ و دیوان محاسبات بتوان اقدامات بازدارنده را برای هدایت و حمایت هرچه بیشتر از دستگاه‌های اجرایی به وجود آورد.
پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *