وبلاگ
حسینی: مشارکت حداکثری در انتخابات باعث افزایش اقتدار و توان بازدارندگی می‌شود

حسینی: مشارکت حداکثری در انتخابات باعث افزایش اقتدار و توان بازدارندگی می‌شود

حسینی: مشارکت حداکثری در انتخابات باعث افزایش اقتدار و توان بازدارندگی می‌شود

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: امروز مهم‌ترین رسالت نیروهای انقلاب، دعوت آحاد مردم به حضور باشکوه در صحنه انتخابات است و مشارکت حداکثری باعث افزایش، امنیت، اقتدار و توان بازدارندگی کشور می‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور در سی و هفتمین یادواره شهدای عملیات کربلای پنج و در جمع خانواده‌های معظم شهدا، یادگاران دفاع مقدس، جوانان و نوجوانان دلداده و دوستدار شهدا در مسجد پنبه چی، در منطقه ۱۱ تهران با بزرگداشت نام و خاطره شهیدان گفت: شهدا شأن و منزلت والایی نزد خداوند متعال دارند. بر اساس وعده تخلف‌ناپذیر الهی جایگاه‌شان اعلی‌علیین است. همه وظیفه داریم که ادامه دهنده راه و آرمان این عاشقان و سالکان راه خدا باشیم.

وی با بیان اینکه مسیر نبرد حق و باطل در طول تاریخ همواره رهروانی داشته و امروز هم این کارزار به جد در جریان است، افزود: از شهدای شاخصی که در دوره معاصر در مسیر مبارزه با باطل به شهادت رسید می‌توان از شهید نواب صفوی نام برد که این روزها سالگرد شهادت این مجاهد فی سبیل الله در دوره ستم شاهی است، مبارز غیوری که شجاعت و سلحشوری، صراحت، صداقت، صفا و صمیمت او، رهبر انقلاب را در دوره نوجوانی تحت تاثیر قرار داد که با انگیزه بیشتر راه مبارزه سیاسی را برگزیند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور، تصریح کرد: دشمنان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی انواع غائله‌ها، کودتا و نیز جنگ تحمیلی را برای شکستن ایستادگی ملت ایران به راه انداختند اما با نصرت الهی و ایمان، استقامت، صلابت و رشادت فرزندان این ملت در رسیدن به هدف خود که براندازی نظام مردمی و اسلامی بود، ناکام ماندند.

حسینی ضمن یادآوری خاطراتی از حضور در دوران دفاع مقدس با بیان اینکه عملیات ثامن الائمه فتح باب عملیات تهاجمی و زمینه ساز عملیات های پیروز و فتوحات بعدی بود، ادامه داد: عملیات های بزرگی همچون طریق القدس، فتح المبین، بیت المقدس، خیبر و والفجر ۸ ضربات مهلکی بر ارتش حزب بعث وارد کرد و در نهایت عملیات کربلای ۵ در منطقه شلمچه و شرق بصره، حامیان صدام را به این نتیجه رساند که نمی توانند نتیجه مورد نظر خود را از این جنگ بدست آورند و ادامه این تهاجمات سقوط صدام را قطعی می کند لذا این عملیات، آغاز و مقدمه ای بر صدور قطعنامه ۵۹۸ و پایان جنگ بود.

وی با اشاره به نابرابری امکانات و تجهیزات ۲ طرف جنگ، افزود: ارتجاع منطقه و سردمداران غرب و شرق همه پشتیبان سیاسی، مالی، تجهیزات جنگی، اطلاعاتی و تبلیغاتی صدام بودند اما رزمندگان و فرزندان ملت ایران با امکانات کم اما قلبی سرشار از ایمان و اتکال به خداوند قادر متعال دشمن را وادار به عقب نشینی از خاک ایران کردند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به ویژگی های عملیات کربلای ۵ اظهارداشت: عملیات کربلای ۵ تنها ۲ هفته پس از عملیات ناموفق کربلای چهار با طراحی فرماندهان و سرعت عمل رزمندگان در منطقه شلمچه و شرق بصره آغاز شد و با این تصمیم اقدام غیرمنتظره، دشمن بعثی غافلگیر شد و پیروزی بزرگی برای رزمندگان اسلام رقم خورد.

حسینی با تأکید بر ضرورت معرفی و شناساندن خصوصیات و روحیات سرداران و دلیرمردان شهید دفاع مقدس به نسل جوان گفت: ترویج و تبیین فرهنگ ایثار و فداکاری دوران دفاع مقدس همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده است به گونه‌ای که اقدامات انجام شده در حوزه کتاب و آثار هنری دفاع مقدس را کافی نمی‌دانند و چند سال قبل فرمودند که این آثار باید صد برابر شود؛ لذا انتظار است که نهادها و صاحبان ذوق و قریحه مجاهدت مضاعفی برای اجابت این توصیه داشته باشند.

وی با توجه به به ویژگی ها و خصوصیات برجسته شهدای کربلای ۵ از جمله سردار سرافراز حسین خرازی فرمانده لشکر امام حسین (ع) و سردار رشید اسماعیل دقایقی فرمانده لشکر بدر که متشکل از هزاران نیروی عراقی رزمنده علیه صدام بود، اظهار داشت: اعتقاد و ایمان راسخ، ایثار و فداکاری، اخلاص و فروتنی، عشق و توسل به اهل بیت، انس با قرآن و آموزه‌های اسلامی، پایبندی به نظم و انضباط، توکل، تلاش و مجاهدت در راه خدا از ویژگیهای بارز این دلاورمردان بود و در کنار روحیه رشادت و شجاعت از کارایی نظامی و تدبیر لازم برای طراحی عملیات، ساماندهی و هدایت نیروها برخوردار بودند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به گروهک تروریستی جیش العدل، تأکید کرد: جیش الظلم که به مصداق « برعکس نهند نام زنگی کافور» خود را جیش العدل می نامد در حقیقت جیش الشیطان و طاغوت است که هر از چندی در سیستان و بلوچستان مرتکب جنایت می شوند. داعش که ساخته، پرداخته آمریکا و رژیم صهیونیستی، جنایت تروریستی گلزار شهدای کرمان را رقم زدند که اوج خباثت و کینه خود را به ملت ایران و دوستداران و زائران سردار دلها نشان دادند که البته یکی بعد از دیگری با پاسخ سخت، به سزای اعمالشان می رسند.

حسینی در ادامه با تأکید بر اینکه دولت مردمی حرکت در مسیر نورانی شهدا را وظیفه خود می‌داند، افزود: دولت به رغم سرمایه‌گذاری سنگین، تلاش بی‌وقفه دشمنان و معاندان در جنگ ترکیبی و جنگ اقتصادی علیه ملت ایران، با تمام وجود در مسیر گره‌گشایی از مشکلات جامعه و پیشرفت کشور گام بر می‌دارد.

وی با اشاره به فعالیت‌های دولت، یادآور شد: در ۲۹ ماه گذشته طرح‌های نیمه تمام فراوانی را در سراسر کشور تکمیل و در خدمت مردم قرار داده است ضمن اینکه همزمان عملیات اجرایی پروژه‌های پیشران اقتصادی و زیربنایی را با اعتبارات و سرمایه گذاری های کلان در راستای آینده نگری و افزایش اشتغال و درآمدهای کشور شروع کرده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور ترویج روحیه دوران دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت در کنار حفظ و تقویت احساس مسئولیت و حضور و مشارکت در صحنه های مهم و سرنوشت ساز را مورد تاکید قرار داد، گفت: امروز تک تک دلسوزان و دغدغه مندان انقلاب باید با تمام توان به صحنه آمده و به عنوان یک مبلغ و مجاهد عرصه تبیین و ترغیب مردم برای حضور باشکوه در عرصه انتخابات، نقش‌آفرینی کنند.

حسینی با تاکید بر اهمیت حفظ و تقویت وحدت و انسجام ملی گفت: وحدت و انسجام باعث ارتقای سطح امنیت می شود و وجود امنیت زمینه را برای سرمایه گذاری و رشد اقتصادی فراهم می سازد. همه این موارد به تقویت اقتدار ملی و توان بازدارندگی کشور می‌انجامد. در این صورت است که دشمن جرأت و جسارت تعدی به قلمرو ایران اسلامی نخواهد داشت. امروز مهم‌ترین رسالت نیروهای انقلاب، دعوت آحاد مردم به حضور باشکوه در صحنه انتخابات است و مشارکت حداکثری باعث افزایش، امنیت، اقتدار و توان بازدارندگی کشور می‌شود.

دراین مراسم که سردار کوثری فرمانده پیشین لشکر محمد رسول الله و جمعی از فرماندهان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس نیز حضور داشتند، با اجرای نجم‌الدین شریعتی برنامه‌های متنوعی مانند، شعرخوانی، سرود، مداحی و خاطره گویی ارائه شد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *