وبلاگ
حجت الاسلام حاجی صادقی: دشمنی‌ها دلیل زنده و بالنده بودن انقلاب اسلامی است

حجت الاسلام حاجی صادقی: دشمنی‌ها دلیل زنده و بالنده بودن انقلاب اسلامی است

حجت الاسلام حاجی صادقی: دشمنی‌ها دلیل زنده و بالنده بودن انقلاب اسلامی است

نماینده ولی فقیه در سپاه با تاکید بر اینکه دشمنی‌ها دلیل زنده و بالنده بودن انقلاب است گفت: جهاد تبیین بایستی از مسیر بسیج اتفاق بیافتد، زیرا بسیج همان ظرفیت مردمی آموزش دیده، پای کار و با انگیزه است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوره توانمندسازی جهادگران تبیین، با تبریک ایام ولادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) به حدیث شریفی از آن حضرت اشاره کرد که: «مَنْ أَصْعَدَ إِلَی اللَّهِ خَالِصَ عِبَادَتِهِ أَهْبَطَ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ لَهُ أَفْضَلَ مَصْلَحَتِه»

وی حقیقت عبودیت را در حرکت و تعالی و عروج دانست و آن را وسیله‌ای برای تقرب معرفی کرد و نماز را گل سرسبد عبادات خواند و افزود: عبودیت شرط نبوت و ولایت است و بالاترین شأن از شئون انسانی و یگانه راهکاری است که انسان را به ربوبیت می‌رساند.

حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی عنوان داشت: خداوند متعال اولین مربی است، زیرا مربی‌گری شأنی از شئون ربوبی است و پس از خدا شأن نبی و و وصی است. طبق این حدیث حضرت زهرا (س) اگر کسی عبد شد، خداوند چشم و گوش او شده و دست او یدالله می‌شود.

وی تصریح کرد: یک مربی باید در درجه اول مربی خودش باشد و قبل از همه خودش را وعظ کند که فرموده‌اند: «من لایصلح نفسه لایصلح …» لذا اگر می‌خواهید نفوذ کلام داشته باشید و در دل‌ها و قلب‌ها نفوذ کنید بایستی کاری کنید که اول کلمات در خودتان اثر کند.

نماینده ولی فقیه در سپاه تشخیص صحیح و اولویت‌بندی مشکلات و خطرات تهدید کننده علائم حیاتی جامعه را مهمترین مصداق بصیرت مربیان برشمرد و تاکید کرد: از نقشه‌های دشمنان مشغول کردن ما به مشکلات کوچک است.

وی در بیان اقتضائات و الزامات رسالت مربی‌گری در گام دوم انقلاب گفت: اولا باید بدانیم که انقلاب اسلامی با وجود تمام مشکلات و فتنه‌های جبهه استکبار همچنان زنده و بالنده در حال پیشروی است و نه تنها توانسته فتنه‌ها را خنثی کند بلکه از آن‌ها فرصتی برای بالندگی بیشتر خلق کرده است و ثانیا باید توجه داشته باشیم که انقلاب اسلامی بلحاظ کمی طی این سال‌ها صادر شده و توانسته سنگر‌های کلیدی جهان و قلوب ملت‌ها را فتح کند تا جایی که امروز مقاومت و ایستادگی در برابر ابرقدرت‌ها سکه رایج و فرهنگ نهادینه شده است و در عمق جان انصار الله یمن، حزب الله لبنان، و حشد الشعبی عراق ریشه دوانده است.

حجت الاسلام حاجی صادقی دشمن داشتن انقلاب را دلیل زنده و متحرک و در حال پیشروی بودن آن دانست، زیرا اگر زنده نبود، و یا ساکن بود و یا اینکه دچار ارتجاع شده بود دشمن نداشت کما اینکه یهودیانی که هر چند وقت یکبار برای پیامبر مشکلی پیش می‌آوردند بعد از رحلت ایشان با مسلمانان رفیق هم شده بودند.

وی در ادامه به مواردی اشاره کرد که جبهه استکبار به رشد و گسترش و خطرآفرین شدن انقلاب اسلامی برای تمدن غرب اذعان داشته است و گفت: مقامات مختلف سیاسی و نظامی غرب در اظهاراتی گفته‌اند:

انقلاب اسلامی افول و مرگ تدریجی استکبار را رقم زده است.
تنها انقلابی که توانست آمریکا را در معرض فرسایش قرار دهد انقلاب اسلامی ایران است.
امروز انقلاب اسلامی از مرز‌ها عبور کرده و صحنه مبارزه را به خاک ما کشانده است.
انقلاب اسلامی فرهنگ نه گفتن و مقاومت در مقابل استکبار را در دنیا نهادینه کرده است.
تا دیروز دیگران هزینه می‌کردند و آمریکا سود آن را می‌برد، اما امروز آمریکا هزینه می‌کند و انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت سود آن را می‌برد.
غرب ناچار شده است از موضع تهاجمی به موضع تدافعی روی بیاورد.
انقلاب اسلامی آینده‌ای به مراتب خطرناک‌تر از حال حاضر را برای غرب رقم خواهد زد که جبهه استکبار را سخت آشفته کرده است، ولی چون نمی‌تواند دست روی دست گذاشته و نابودی خود را به نظاره بنشیند، هر روز طرح جدیدی برای تحمیل اراده خود بر انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت می‌ریزد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی با اشاره به آیه شریفه «وَلَنْ تَرْضَى عَنْکَ الْیَهُودُ وَلَا النَّصَارَى حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ» و نیز آیه «یُقاتِلُونَکُمْ حَتَّى یَرُدُّوکُمْ عَنْ دینِکُمْ إِنِ اسْتَطاعُوا» گفت : آن‌ها می‌خواهند اراده خود را بر ما تحمیل کنند و بجای ولایت الله ولایت طاغوت و ریاست آمریکا حاکم باشد؛ بنابراین شکست ما زمانی است که بتوانند اراده‌های ما را بشکنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا باید نگران آینده بود؟ اظهار داشت: جواب آن هم آری است هم خیر. به این معنا که نگران دشمن نباید باشیم، بلکه بایستی نگران خودمان باشیم. مادامی که ما ایمانمان باقی بوده و اراده‌هایمان مستحکم باشد نگران دشمن نیستیم.

حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی اظهار داشت: در آیات ۱۲۹ تا ۱۴۹ سوره آل عمران خداوند بعد از اُحد مسلمین را به دلیل شکست مواخذه نمی‌کند بلکه بخاطر از دست دادن ایمان و اراده آنها مورد مواخذه قرار می‌دهد. قرآن می‌گوید نباید هیچ چیزی حتی کشته شدن پیغمبر شما را سست کند.

وی در بیان الزامات جهاد تبیین اظهار داشت: اولا باید بنیه و غیرت دینی مردم ارتقاء پیدا کند، زیرا دشمن بعد از نهم دی ماه هوشیار شد از دلایل شکست ناپذیری انقلاب اسلامی، غیرت دینی مردم است و لذا علیه آن کار می‌کند. ثانیا تقویت روحیه امید، نشاط، انگیزه، اطمینان به آینده از دیگر موضوعاتی است که باید توسط جهادگران تبیین مورد توجه قرار بگیرد و به مردم گفته شود که ما از فتنه‌های خیلی بزرگتری عبور کرده‌ایم ثالثا تقویت پیوند ملت با ولایت به عنوان تنها عامل اولیه بقای انقلاب نیز از دیگر امور مهم است لذا باید معانی، آثار، چرایی، الزامات شناختی، اعتقادی و رفتاری ولایت مداری بیان شود رابعا تقویت روحیه مقاومت نیز از دستورات قطعی قرآن است «ولا تهنوا و لا تحزنوا… انتم الاعلون»

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جهادگران تبیین را توصیه به شناسایی اولویت‌های جهاد تبیین و همچنین بیان واقعیت‌های پیروزی‌های جبهه انقلاب و شکست‌های دشمن و ترغیب مردم برای نقش آفرینی در صحنه‌های مختلف به عنوان مصداق امروزی انقلابی‌گری نمود.

وی تصریح کرد : این اقدامات بایستی از مسیر بسیج اتفاق بیافتد، زیرا بسیج همان ظرفیت مردمی آموزش دیده پای کار و با انگیزه است؛ و بایستی مردم را برای تلاش برای تحقق آینده‌ای روشن آماده کرد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *