وبلاگ
حجت‌الاسلام صدیقی: ضمانت بقای دین، ولایت و امامت ائمه اطهار است

حجت‌الاسلام صدیقی: ضمانت بقای دین، ولایت و امامت ائمه اطهار است

حجت‌الاسلام صدیقی: ضمانت بقای دین، ولایت و امامت ائمه اطهار است

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: اگر ولایت تبلیغ نشود، دین خنثی و یک پیکر بی‌جان است، ضمانت بقای دین، ولایت و امامت ائمه اطهار است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی خطیب جمعه این هفته تهران ضمن تبریک فرارسیدن عید غدیرخم، گفت: روز عید غدیر تجلی ایمان، نور، اقتدار، مدیریت توحید و ربوبیت خدا در ارائه راه زندگی است.

وی افزود: در چنین روزی عهد با خدا جهت رعایت تقوا است. بهترین هدیه‌ای که می‌توانیم به صاحب‌مان بدهیم، توبه و التزام به واجبات و ترک محرمات است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران افزود: امروز که عید الله‌اکبر است، در ابتدا باید توجه داشت غدیر ثمره زحمات همه پیامبران خدا و حقیقت بعثت است، میوه رسالت همه پیامبران، ولایت امیرالمؤمنین و حکمرانی مردان الهی است. اگر ولایت تبلیغ نشود، دین خنثی و یک پیکر بی‌جان است، ضمانت بقای دین، ولایت و امامت ائمه اطهار است.

حجت‌الاسلام صدیقی ادامه داد: در قران کریم، اوصاف امیرالمؤمنین برای خداجویان ترسیم شده تا بدانند راه و راهنما علی (ع) است، یکی از این آیه‌ها، آیه تطهیر است که در شأن اهل بیت نازل شده است، آیه دیگری که در همین ایام باید پاس بداریم، آیه مباهله است.

وی عنوان کرد: روز عید غدیر، روز بیعت با ولی تا دامنه قیامت است. روز عید غدیر مشهور به روز بیعت مردم با ولی‌فقیه زمانه است، لذا امروز بنده با همه شما همصدا می‌شوم تا با امیرالمؤمنین بیعت کنیم.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران افزود: امروز پرچم غدیر به دست ولی‌فقیه و مرجع عالیقدر آیت‌الله امام خامنه‌ای است، لذا با همه شما همصدا می‌شوم تا بگوییم: ما همه سرباز توایم خامنه‌ای، گوش به فرمان توایم خامنه‌ای. خونی که در رگ ماست، هدیه به رهبر ماست.

حجت‌الاسلام صدیقی با اشاره به الحاق دائم ایران به کشورهای عضو پیمان شانگهای گفت: پیمان شانگهای نقطه عطفی در کارنامه دولت سیزدهم بود، بحمدلله این دولت در دیپلماسی سیاسی و اقتصادی یک سیاست متوازن، بدون آنکه به شرق یا غرب وابسته باشیم، پیش برد و در این زمینه کاملا مستقل عمل کردیم.

وی افزود: نکته دیگری که مسئله روز بوده و مطالبه مردم است، حجاب است. مسئله کشف حجاب ریشه در سیاست‌های استعماری انگلیس دارد و اولین افرادی که این را مطرح کردند، بهائی‌ها بودند.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: رضاخان چادرها را با سر نیزه برمی‌داشت و تا مدت‌ها میلیون‌ها بانوی ایرانی از خانه بیرون نمی‌آمدند تا مأموری متعرض چادر آن‌ها نشود، کشف حجاب تعرض به نظام خانواده است.

حجت‌الاسلام صدیقی افزود: مسئله کشف حجاب مسئله ساده فردی نیست، حجاب از مسائل اجتماعی اسلام است، کشف حجاب تعرض دشمن به هویت ما است.

وی ادامه داد: افرادی که آشوب و کشف حجاب کردند، در مقابل همه جمعیت مردم عددی نیستند، عده‌ای بهایی هستند و عده‌ای از خارج پول می‌گیرند تا این مسیر را ادامه دهند، عده دیگر افرادی هستند که غفلت می‌کنند.

حجت‌الاسلام صدیقی تصریح کرد: گروه سوم هم تابع باد هستند، هر طرف باد بوزد آن‌ها هم لجاجت می‌کنند، برای این‌ها هم باید برنامه‌ریزی کرد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *