وبلاگ
حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی:  استکبار وجود نظام ولایی را نفی خود می‌داند

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی: استکبار وجود نظام ولایی را نفی خود می‌داند

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی: استکبار وجود نظام ولایی را نفی خود می‌داند

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: استکبار وجود نظام ولایی را نفی خود می‌داند وگرنه با نماز و روزه اسلام مشکلی ندارد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، همایش اساتید بسیجی دانشگاه‌های تهران بزرگ با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی‌صادقی، محمدرضا مردانی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور، سید محمودرضا آقامیری رئیس دانشگاه شهید بهشتی، رسول جلیلی رئیس دانشگاه صنعتی شریف، علیرضا رهایی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر و زهرا ناظم بکائی رئیس دانشگاه الزهرا (س) در دانشگاه جامع انقلاب اسلامی برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی صادقی نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این همایش ضمن ارائه بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر ایشان در مردادماه در خصوص سپاه و راجع‌به انقلاب اسلامی از دلایل دشمنی ‌ها با انقلاب اسلامی سخن گفته و حاکمیت سیاسی اسلام و نگاه ولایی را از جمله دلایل این دشمنی‌ها عنوان کرد و با تأکید بر بحث مقام معظم رهبری در این دیدار به چند سرفصل کلی اشاره کرد.

حاجی‌صادقی گفت: تقابل جبهه کفر و باطل و به قول قرآن کریم شیاطین با جبهه انبیا تقابلی همیشگی و اساسا سنت خداست که عنوان شده هیچ پیغمبر و منادی حقی را بدون دشمن و شیاطین نگذاشته‌ایم و برای هر پیغمبری شیاطینی از انس و جن قرار داده شده است. همچنین بیان شده که ممکن نیست هیچ پیامبری دشمن نداشته باشد.

وی از جمله دلایل این سنت الهی را ظهور جوهره افراد عنوان کرده و افزود: اگر جنگ حق و باطل نباشد، طرفداران حقیقی حق شناسایی نمی‌شوند. کسی ویزای بهشت را بدون جنگ و جهاد دریافت نکرده است. بنابراین خداوند فرموده که باید امتحان شوید. در بحث قیام امام حسین علیه‌السلام دیدیم خیلی‌ها با امام بیعت کردند ولی در نهایت عده قلیلی در عمل کنار ایشان ماندند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه، آبدیده شدن جبهه مؤمنین و قوی شدن و آموزش دیدن را از دیگر عوامل این سنت بیان کرد و افزود: در برابر دشمن بزرگ است که خود را بزرگ می‌کنید.

حاجی‌صادقی با اشاره به دفاع مقدس و برکات آن برای انقلاب اسلامی، گفت: چه خطرها را دفاع مقدس از سر انقلاب دفع کرد. دشمنان نظام و انقلاب اسلامی جنگ را تحمیل کردند تا انقلاب را در نطفه خفه کنند، برعکس جنگ عامل بقای انقلاب اسلامی شد. خواستند مانع نشر انقلاب شوند، دفاع مقدس انقلاب را نشر داد. همیشه این جنگ‌ها بوده است و همیشه دو طرف داشته حق و باطل، امروز مقابل انقلاب اسلامی جبهه استکبار قرار گرفته است.

وی افزود: استکبار در این 45 سال اگر کاری نکرده‌اند در حقیقت نتوانسته‌اند. خود غربی‌ها می‌گویند یک جنگ ترکیبی همه‌جانبه و در همه عرصه‌ها را ایجاد کرده‌اند. الحمدلله انقلاب اسلامی در این سال‌ها فراز و نشیب داشته ولی توقف نداشته است. خیلی جاها ما را دچار مشکلات سختی کرده‌اند به تعبیر آن‌ها تا لبه پرتگاه رفته‌ایم ولیکن در پرتگاه نیفتاده‌ایم.

حاجی‌صادقی گفت: اساس و محور اصلی مشکل دشمن با انقلاب اسلامی با موتور حرکت انقلاب هست. هویت و ماهیت دینی و اسلامی است. آن‌ها با روحانیت و حتی انرژی هسته‌ای و …. مشکلی ندارند. جورج بوش گفت ایران سکولار سلاح هسته‌ای‌اش هم خطری ندارد. اما ایران اسلامی دانش پزشکی‌اش هم خطرساز است.

وی در ادامه با اشاره به ویژگی‌های نظام ولایی، بیان کرد: نظام ولایی حاکمیت را منحصر به خدا می‌داند. در نظام سیاسی اسلام اراده هیچ انسان حتی امام معصوم و و ائمه برتر از اراده دیگران نیست. اصلا توحید ربوبی هزاران آیه دارد چرا که توحید ربوبی کاربردی است یعنی انحصار فرماندهی و حاکمیت به خدا. امام خمینی در سال 58 گفتند پیغمبر خدا و امام معصوم، قائم‌مقام خداست که اراده خدا را محقق کند. در اسلام فقط قانون خدا حکم ‌می‌کند نه دل پیغمبر، چنانچه خداوند به پیغمبر در خصوص آنکه اگر حرفی از خود بزند، رگ حیاتش را قطع می‌کند، هشدار می‌دهد. در اسلام، اصل حرف این است اگر همین را بیان کنیم، شبهه‌ها رفع می‌شود. در اسلام اراده هیچ کس برتر از اراده خدا نیست، همه مبین و مجری حکم الله هستند. استکبار مشکلش با این اصل است. دعوای آنان بر سر ریاست است. استکبار وجود نظام ولایی را نفی خود می‌داند وگرنه با نماز و روزه اسلام مشکلی ندارد.

حاجی‌صادقی گفت: اشراف به پیامبر گفتند نظام طبقاتی اجتماعی را به هم نزند. در حالی که حاکمیتی جز نظام ولایی شرک است. در اسلام هم تولی و هم تبری هست. هم پذیرش ولایت خداست هم نفی شرک مطرح است. نظام شرک ورود به ایمان را کفر به طاغوت می‌داند. سیاست بنی امیه این بود بگذارند مردم آزاد باشند، دین‌شناسی یاد بگیرند، اما شرک را یاد نگیرند تا وقتی کاروان اسلام را به سمت شرک می‌برند مردم متوجه نشوند. مشکل استکبار این است که در نظام ولایی، نفی شرک است.

وی در ادامه از حفظ کرامت انسان و استقلال و آزادی گفت و سپس به موضوع مردم‌سالاری در قرآن اشاره کرد و از مشارکت مردم گفت و افزود: نظام سیاسی بنیانگذار یک فرهنگ است و گفتمانی به نام مقاومت دارد. نظام ولایی به خودش اکتفا نکرده و دارد الگو می‌شود این استکبار را عصبانی می‌کند. اگر انقلاب دنبال پیش برندگی نبود این همه دشمن نداشت.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی همچنین بر وظیفه استادان بسیجی تأکید کرده و گفت: بسیج خط مقدم انقلاب است، اولین و اصلی‌ترین و مبنایی‌ترین وظیفه شناخت و شناساندن نظام ولایی است. باید نظام ولایی درست تصور و تبیین شود تا به گفته امام خمینی (ره) بی‌درنگ پیروی شود.

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی در پایان ضمن بیان اینکه انقلاب اسلامی تبلور اسلام است، پیشنهاد داد در نشستی با اساتید دانشگاه با عنوان مهندسی حکومت دینی، حکمرانی اسلامی بدون پیش داوری به بحث گذاشته شود و با حکومت‌های دیگر و مدل‌های دیگر مقایسه شود.

در ادامه این نشست اساتید بسیجی و رؤسای دانشگاه‌ها راهبردهای اجرایی برای مقابله با انحراف در دانشگاه و هجمه دشمن را بیان کردند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *