وبلاگ
حادثه تروریستی شاهچراغ در کمیسیون امنیت ملی بررسی شد

حادثه تروریستی شاهچراغ در کمیسیون امنیت ملی بررسی شد

حادثه تروریستی شاهچراغ در کمیسیون امنیت ملی بررسی شد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: مقرر شد در هفته جاری هیاتی برای بررسی میدانی موضوع، به شیراز اعزام شود و پس از گفتگو با مقامات امنیتی محلی، گزارشی از این حادثه برای مجلس تروریستی تهیه کنند.

ابوالفضل عموئی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، به تشریح جزئیات نشست امروز این کمیسیون پرداخت و گفت: در بخش اول جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، حادثه تروریستی شب گذشته حرم شاهچراغ شیراز مورد بررسی قرار گرفت و پس از تبادل اطلاعات و نظر اعضای کمیسیون، مقرر شد در هفته جاری هیاتی از کمیسیون امنیت ملی برای بررسی میدانی موضوع، به شیراز اعزام شود و پس از گفتگو با مقامات امنیتی محلی، گزارشی برای کمیسیون و مجلس شورای اسلامی از این حادثه تروریستی تهیه کنند.

عموئی در ادامه با اشاره به حضور وزیر ارشاد در این نشست، گفت: در بخش دوم جلسه روز جاری، در ادامه دعوت دوره‌ای از وزرای دولت برای حضور در کمیسیون امنیت ملی، آقای اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در کمیسیون حاضر شد و گزارشی از اقدامات این وزرات خانه در چندماه گذشته ارائه کرد.

وی افزود: وزیر ارشاد با ارائه آماری از افزایش رویدادهای فرهنگی در ماه‌های گذشته و مشارکت مردم در این برنامه ها، تاکید کرد پس از حوادث سال گذشته، جریانات ضدانقلاب تلاش می کردند فضای فرهنگی کشور را دچار رکود کنند که برخلاف خواسته انها، آمارها موید آن است فضای جاری در حوزه فرهنگ بالنده و پویاست و عمده چهره های فرهنگی کشور هم همراهی خوبی رویکردهای نظام فرهنگی کشور داشته اند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اسماعیلی در گزارش خود، بر اهتمام ویژه این وزارتخانه بر توسعه دیپلماسی فرهنگی از طریق اعزام هیات های فرهنگی – هنری و فعال کردن رایزنی های فرهنگی تاکید کرد. اسماعیلی همچنین از افزایش ظرفیت تولیدی کاغذ کشور از ۵ هزار تن به ۷۵ هزار تن خبر داد و گفت با ادامه این روند، پس از بهره برداری از ظرفیت جدید تولید کاغذ بازیافتی، به زودی کشور در تامین کاغذ مورد نیاز خودکفا می شود.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *