وبلاگ
حاج علی‌اکبری: فتنه 88 دشمنی با انتخابات ملت ایران بود

حاج علی‌اکبری: فتنه 88 دشمنی با انتخابات ملت ایران بود

حاج علی‌اکبری: فتنه 88 دشمنی با انتخابات ملت ایران بود

خطیب نماز جمعه این هفته تهران، گفت: در جریان فتنه آمریکایی صهیونیستی سال ۱۳۸۸ آنچه که رخ داد در واقع دشمنیِ، دشمنان ملت ایران با انتخابات بود، دشمنان ما همیشه «نه به انتخابات» و «تحریم انتخابات» را در دستورکار قرار دادند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حاج علی‌‌اکبری خطیب نماز جمعه این هفته تهران، در خطبه‌های این نماز گفت: امسال سالروز شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی با سالروز ولادت حضرت زهرا (س) مقارن شده است، چه تقارن الهام‌بخشی؛ رهبر عزیزمان در دیدار با مردم کرمان گفتند مهم این است که ببینیم چه زمینه‌ای است که موجب پرورش حاج قاسم شده است.

وی افزود: مسأله مادر، مسأله ریشه و اصالت است که حاج قاسم و حاج قاسم‌ها را به‌وجود می‌آورد، لذا امسال مناسب است در چهارمین سالگرد شهادت این شهید بزرگوار اسلام، انقلاب و ایران، قرائت متفاوتی از مکتب حاج قاسم را به دست بیاوریم که آن مسأله مکتب تربیتی و توجه به بنیان‌هاست، یاد می‌کنیم از مادر حاج قاسم و مادران همه شهدا که این بنیان‌های مرصوص را بر جا گذاشتند و این شجره‌های طیبه را پیش روی بشریت غرس کردند، رضوان خدا بر مادران و پدران و خانواده‌های شهدا.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران، اضافه کرد: دیروز تهران شاهد حضور مملو از بصیرت مردمی باوفا، مؤمن و قدرشناس در استقبال از شهیدی دیگر بود؛ مردی که عمرش را همراه با سردار دل‌ها برای سازماندهی و پشتیبانی از جبهه مقاومت گذراند، سیدی نورانی و مجاهدی سرافراز که دشمنان اسلام و صهیونیست‌ها او را بهتر از ما می‌شناختند، یعنی سردار شهید سیدرضی موسوی.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری، تصریح کرد: صهیونیست‌های تبهکار در حمله بزدلانه خود به منزل شهید حمله کردند و او را مظلومانه به شهادت رساندند، لعنت خداوند و صالحان بر شما که پلیدی و خباثت را به اوج رساندید و البته ملت عزیز ایران انتقام سختی از شما خواهد گرفت.

وی تأکید کرد: در این مجمع باصفا که دعا مستجاب است، خداوند را به حق حضرت صدیقه (س) سوگند می‌دهیم که سرزمین‌های تشنه ما را از باران سیراب کند. به روح سردار اندیشه، فیلسوف بصیرت و اخلاق، حضرت آیت‌الله مصباح یزدی درود می‌فرستم و امیدواریم جوانانمان و فرهیختگان از آثار این اندیشمند بهره‌مند شوند، از طرفی یاد دانشمند نستوه، مرحوم دکتر کاظمی‌آشتیانی که با جهاد علمی‌اش راه دستیابی ملت ایران به مرزهای دانش جهانی را هموار کرد را گرامی می‌داریم.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران، اظهار کرد: از رهبر انقلاب در باره انتخابات مطالبی را شنیدید، دو ماه تا برگزاری انتخابات باقیمانده است، نگاه متفاوت رهبری انقلاب را دریافت کردید، خیلی از نخبگان از جناح‌های مختلف انتخابات را یا زینتی می‌دانند یا ابزاری؛ اما در نگاه امام حکیم ما، انتخابات انواری است نه ابزاری، مبتنی بر آموزه‌های ناب دینی و برخاسته از عقل بشری و براساس معارف اسلام ناب است، حقی الهی و حق‌الناس است. وظیفه‌ای شرعی و تکلیفی عقلی است و بهترین روش برای تجلی اراده مردم در اداره جامعه است، شرح مردمسالاری دینی را مکرر در کلام ایشان شنیده‌اید.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری، افزود: انتخابات از این جهت دارای اهمیت بسیار زیادی است که علاوه بر اینکه مانع از دیکتاتوری می‌شود، مانع از هرج و مرج نیز می‌شود، این نگاهی است که باید به انتخابات داشته باشیم، در این دیدگاه راهبردی است که منافع بلندمدت ملت ایران تأمین می‌شود، تا زمانی که انتخابات با مشارکت قوی و رقابت جدی همراه با سلامت و امنیت وجود داشته باشد، حرکت ملت ایران به سمت قله‌ها تضمین می‌شود.

وی اظهار کرد: باید به لطف خداوند متعال این بار هم آماده شویم تا هدیه بزرگ انقلاب اسلامی را جانانه در آغوش بگیریم. انتخابات هدیه انقلاب اسلامی، خداوند و اسلام ناب، به ملت ایران برای آزادی و استقلال مردم است؛ این بار دو انتخابات حساس را در پیش داریم؛ انتخابات خبرگان رهبری که جایگاهش به اندازه جایگاه رهبری در جمهوری اسلامی عظیم و خطیر است، دیگر انتخابات نیز به مجلس شورای اسلامی مربوط می‌شود.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه این دو انتخابات در گام دوم انقلاب اسلامی برگزار می‌شود، در حالی که منطقه در شرایط حساسی به سر می‌برد و در حالی که جهان در تب و تاب تحولات بزرگ است، افزود: شرایط برای برگزاری انتخابات از این جهت اهمیت بیشتری دارد و باید همه کسانی که اثری در محیط جامعه دارند، اعم از بیان، رسانه، قلم، هنر و… مقدمات را به‌گونه‌ای فراهم کنند که ان‌شاءالله دو خصوصیت را در انتخابات پیش رو ذیل آن چهار راهبردی که فرمودند، داشته باشیم. مشارکتی بسیاری قوی داشته باشیم (کمیت قوی و مناسب که پشتوانه ملی به‌شمار می‌رود) و انتخابات با کیفیتی داشته باشیم.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری تصریح کرد: در جریان فتنه آمریکایی صهیونیستی سال ۱۳۸۸ آنچه که رخ داد در واقع دشمنیِ، دشمنان ملت ایران با انتخابات بود، دشمنان ما همیشه «نه به انتخابات» و «تحریم انتخابات» را در دستورکار قرار دادند و اگر هم موفق نشوند، پس از انتخابات، زیر سؤال بردن نتایج آن را پیگیری می‌کنند؛ همان کاری که در جریان فتنه سال ۱۳۸۸ انجام شد، بعد از انتخابات بزرگ و آبرویی که برای ملت ایران فراهم شد، خطرناک‌ترین‌ فتنه بعد از انقلاب به دست نفوذی‌ها و عناصر ساده‌لوح رخ داد و ملت ایران را به تعبیری به لبه پرتگاه برد و انقلاب را در شرایط بسیار خطرناکی قرار داد.

وی اظهار کرد: سران فتنه با ادعای دروغین تقلب و نپذیرفتن نتایج انتخابات، ظلم بزرگی به ملت ایران کردند و حق‌الناس را زیر پا گذاشتند، دشمن را شاد کردند و راه را برای اجرای نقشه شوم دشمنان یعنی ایجاد دیکتاتوری و هرج و مرج در جامعه باز کردند و آبروی ملت را به تاراج بردند، عزت ملی را به بازی گرفتند و خساراتی وارد کردند که حقیقتا قابل جبران نیست، ماجرای این فتنه خطرناک‌ هیچ‌گاه نباید از حافظه تاریخی ملت ایران پاک شود.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران، افزود: اما تدابیر و صبر راهبردی رهبر عزیزمان و بصیرت ملت ایران که هر دو لطف خداوند و عنایت حضرت زهرا (س) بود، انقلاب و ملت ایران را از فتنه خطرناکی نجات داد و در نهم دی‌ماه حضور تمام‌کننده ملت رخ داد که آتش فتنه را خاموش کرد و فتنه‌گران و فتنه‌سازان را ناکام گذاشت.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری تصریح کرد: روز بصیرت را باید همیشه زنده نگه داریم و امیدواریم خداوند متعال راه را بر فتنه‌گران و فتنه‌سازان به وسیله بصیرت ملت ایران ببندد، چنانچه تاکنون رخ داده است.

امام جمعه موقت تهران در پایان، خاطرنشان کرد: ماجرای غزه در یک کلمه خلاصه شد، رهبری فرمودند هم صهیونیست‌های تبهکار در خلق جنایت‌ها، بی‌نظیر عمل کردند که همچنان ادامه دارد و هم مظلومین غزه مقاومت بی‌نظیری را از خودشان به جا گذاشتند، خداوند نصرتش را به حق حضرت زهرا(س) به مجاهدان فلسطینی نازل کند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *