وبلاگ
جوکار: طرح جداگانه تناسبی شدن انتخابات دوباره با 2فوریت مطرح می‌شود

جوکار: طرح جداگانه تناسبی شدن انتخابات دوباره با 2فوریت مطرح می‌شود

جوکار: طرح جداگانه تناسبی شدن انتخابات دوباره با 2فوریت مطرح می‌شود

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس گفت: بنا داریم طرح تناسبی شدن انتخابات را در قالب طرحی جداگانه، به جریان بیندازیم که اگر دوفوریت آن تصویب شده و به جریان بیفتد، احتمال آن وجود دارد تا آن طرح نیز برای انتخابات امسال، قابل اجرا شود.

محمدصالح جوکار، رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراها در مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به حذف تناسبی شدن انتخابات تهران از طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس، گفت: باتوجه به اینکه مواد طرح اصلاح قانون انتخابات غیر از بند تناسبی شدن به تایید شورای نگهبان و مجمع تشخیص رسیده‌است، ۵۶ ماده دیگر این طرح با حذف بند تناسبی شدن انتخابات تهران، اجرایی خواهد شد.

جوکار در ادامه گفت: علت اینکه کمیسیون، پیشنهاد حذف تناسبی شدن را مطرح کرد و از آن منصرف شد این بود که سایر مواد این طرح، بسیار مهم بود و کار زیادی بر روی آن انجام شده بود و خواستار این بودیم که برای انتخابات اسفندماه امسال آماده شود.

رئیس کمیسیون امورداخلی و شوراها در مجلس، یادآور شد: حذف تناسبی شدن انتخابات از این طرح، به معنای عدم امکان تصویب آن در آینده نیست و بنا داریم تا آن را در قالب طرحی جداگانه، به جریان بیندازیم که اگر دوفوریت آن تصویب شده و به جریان بیفتد، احتمال آن وجود دارد تا آن طرح نیز برای انتخابات امسال، قابل اجرا شود.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *