وبلاگ
جلال‌زاده: نقش سازنده لبنان در مقابل صهیونیست‌ها قابل توجه است

جلال‌زاده: نقش سازنده لبنان در مقابل صهیونیست‌ها قابل توجه است

جلال‌زاده: نقش سازنده لبنان در مقابل صهیونیست‌ها قابل توجه است

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در حاشیه دیدار با رئیس مجلس لبنان گفت: رد این دیدار ضمن رایزنی درباره روابط دوجانبه و مسائل مهم منطقه‌ای و بین‌المللی بر تحکیم روابط پارلمانی میان نمایندگان مجلس ایران و لبنان تاکید شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، وحید جلال زاده، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، در جریان سفر هیات پارلمانی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به لبنان و پس از دیدار با نبی بری رئیس مجلس لبنان بدر جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: در این دیدار ضمن رایزنی درباره روابط دوجانبه و مسائل مهم منطقه‌ای و بین‌المللی، پیام دعوت محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ایران از همتای لبنانی را برای سفر به ایران به وی ابلاغ شد.

جلال زاده افزود: در این دیدار وضعیت کلی لبنان، منطقه، روابط دوجانبه میان تهران و بیروت به ویژه در زمینه قانون‌گذاری نیز بررسی شد.

وی با اشاره به روابط مناسب و سازنده مجلس شورای اسلامی و مجلس نمایندگان لبنان، گفت: طبیعتا از اهداف کلیدی که در سفر به لبنان به دنبال آن هستیم، همکاری با برادران لبنانی برای تحکیم روابط پارلمانی میان مجلس نمایندگان لبنان و مجلس شورای اسلامی ایران است.

جلال زاده با اشاره به مذاکراتی که در این دیدار داشتند، افزود: دیدار مهم و سازنده‌ای داشتیم و این فرصت مناسبی در اختیار ما قرار داد تا در جریان دیدگاه‌ها و نظرات سازنده و مفید سیاسی و تحولات سیاسی در عرصه‌ داخلی لبنان و منطقه‌ای قرار گیریم.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم همچنین افزود: ما با احترام به نقش سازنده مقاومت لبنان در قبال دشمن صهیونیستی و نقشه های شوم آن علیه منطقه و مردم آن نگاه می کنیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در دیدار با مقامات لبنان بار دیگر بر موضع اصولی و ثابت جمهوری اسلامی ایران در حمایت از کشور لبنان در زمینه مقاومت، مقابله با دشمن اسرائیلی، حمایت از لبنان و مردم آن برای عبور از مشکلات سخت اقتصادی و مالی کنونی آن تأکید کردیم.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *