وبلاگ
جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح:  نقشه جامع علمی را تدوین کرده‌ایم

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح: نقشه جامع علمی را تدوین کرده‌ایم

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح: نقشه جامع علمی را تدوین کرده‌ایم

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به ابلاغ آیین‌نامه مسئله‌محوری در پژوهش‌ها در آینده نزدیک، گفت: در راستای توسعه پژوهش، نقشه جامع علمی را تدوین و طی آن جهت‌گیری‌ها و اهداف را مشخص کردیم.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، امیر سرتیپ عزیز نصیرزاده جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش که صبح امروز (دوشنبه ۴ آذرماه) در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش (دافوس آجا) برگزار شد، گفت: اهمیت علم و دانش در اسلام به حدی است که در تفاسیر قرآن ۱۰۵ مرتبه عبارت علم و دانش تکرار شده و ۶۷۵ آیه هم به این موضوع پرداخته است؛ علاوه بر این اخیراً یونسکو آماری را اعلام کرده که بر اساس آن، دین اسلام برترین دین در توسعه و گسترش علم و دانش شناخته شده است.

امیر نصیرزاده با بیان اینکه قدرت در دانش است، افزود: امروز و در اتفاقات روزهای اخیر شاهد هستیم کسانی که سیاست‌های استکباری را به کار می‌برند و خود را برتر از دیگران می‌دانند، متکی به قدرت علمی هستند که آن علم به قدرت نظامی تبدیل شده است؛ لذا به همه دانشجویان و دانش پژوهان و اساتید توصیه می‌کنم دانش خود را افزایش دهند تا قدرتمند شویم.

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان‌ اینکه پژوهش هم صبر و تحمل می‌خواهد، ادامه داد: امروز در دنیا سرمایه‌گذاری در زمینه پژوهش خیلی بالاست؛ به نحوی که برخی‌کشور‌ها اعتبارات بسیاری برای پژوهش اختصاص دادند و این نشان می‌دهد که باید این موضوع در کشور‌ ما هم نهادینه شود؛ البته بر حسب توانمندی‌های اعتباری؛ در این رابطه همه مسئولان هم باید اهتمام لازم را داشته باشند و هم صبر و تحملِ ما در مقابل مشکلاتی که سد راه پژوهش هستند، بالا باشد.

وی افزود: ما در ستاد کل نیرو‌های مسلح در راستای توسعه پژوهش، نقشه جامع علمی را تدوین و طی آن جهت‌گیری‌ها و اهداف را مشخص کردیم؛ همچنین شورای عالی راهبردی علم و فناوری را هم به ریاست رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح تشکیل دادیم که پنج وزیر عضو آن هستند؛ این شورا ارتباط‌دهنده بین دانشگاه‌های نظامی و سایر دانشگاه‌هاست.

امیر نصیرزاده ادامه داد: به‌زودی آیین‌نامه‌ای را ابلاغ خواهیم کرد که بر اساس آن پژوهش را اصل قرار دهیم؛ زیرا مقاله‌ای که از پژوهش استخراج شود، کاملاً حمایت خواهد شد. باید فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی را درخصوص مسئله‌محور بودن به جای مقاله‌محور بودن را مد نظر قرار دهیم؛ هرچند هنوز می‌بینیم که در آموزش عالی برخی‌ها همچنان بر مقاله‌محوری تأکید دارند.

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: درخصوص رژیم صهیونیستی و اینکه چرا جمهوری اسلامی ایران چالش ژئوپلیتیکی برای رژیم صهیونیستی ایجاد کرده است، باید گفت که ما به ژئو استراتژیکی این موضوع هم نظر داریم؛ این هم یکی از مباحثی است که ما را وادار کرده تا حوزه‌ها و قلمرو خودمان را توسعه دهیم؛ مثلاً حضور فضایی داشته باشیم و عمق راهبردی خود را افزایش دهیم.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *