وبلاگ
تقسیم‌بندی رزمایش پهپادی ارتش به 4 سطح و شرکت 32 نوع پرنده

تقسیم‌بندی رزمایش پهپادی ارتش به 4 سطح و شرکت 32 نوع پرنده

تقسیم‌بندی رزمایش پهپادی ارتش به 4 سطح و شرکت 32 نوع پرنده

سخنگوی رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۲ ارتش، گفت: رزمایش در ۴ سطحِ برآورد منطقه عملیاتی، شناسایی، رهگیری و انهدام تقسیم‌بندی شده است که با توجه به اینکه با ۳۲ نوع پرنده مختلف و نزدیک به ۲۰۰ پرنده در این رزمایش شرکت می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، امیرسرتیپ علیرضا شیخ سخنگوی رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۲ ارتش، گفت: رزمایش پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران از ساعت یک دقیقه بامداد امروز آغاز و در فرآیند فازهای تاکتیتی و اجرای عملیاتی دو دستاورد بزرگ را به نمایش گذاشتیم؛ اخلال هواپایه که در قالب کمان ۱۹ انجام شد و همچنین رهگیری و انهدام پهپادی که در حوزه سلاح‌های هوا به هوا در حال اجراست.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در محیط نبرد تمام‌عیار، توانمندی‌های آفندی و پدافندی ارتش را در قالب سناریوی‌های رزمایش نوشته شده در منطقه رزمایش به نمایش بگذاریم.

سخنگوی رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۲ ارتش تصریح کرد: گام‌های پیش‌بینی شده برای امروز عبارتند از شناسایی و برآورد منطقه عملیات که تا الآن انجام شده و ان‌شاءالله در مراحل بعدی وارد فازهای تاکتیکی و عملیاتی خواهیم شد.

امیر سرتیپ شیخ گفت: رزمایش در ۴ سطحِ برآورد منطقه عملیاتی، شناسایی، رهگیری و انهدام تقسیم‌بندی شده است که با توجه به اینکه با ۳۲ نوع پرنده مختلف و نزدیک به ۲۰۰ پرنده در این رزمایش شرکت می‌کنیم، توانمندی‌های حوزه پرنده‌ها را با توانمندی‌های جنگالی و پدافندی به چالش می‌کشیم تا ان‌شاءالله در فازهای تاکتیتی این قابلیت‌ها را آزمایش و توان‌افزایی کنیم.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *