وبلاگ
تقدیر نمایندگان مجلس از رئیس جمهور و فعالان برپایی مراسم اربعین

تقدیر نمایندگان مجلس از رئیس جمهور و فعالان برپایی مراسم اربعین

تقدیر نمایندگان مجلس از رئیس جمهور و فعالان برپایی مراسم اربعین

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای خطاب به رئیس جمهور از فعالان و تسهیلگران برگزاری باشکوه مراسم اربعین امسال قدردانی کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در جلسه علنی امروز (سه شنبه، 21 شهریور ) مجلس شورای اسلامی بیانیه‌ای با امضای بیش از 200 نفر از نمایندگان درخصوص برگزاری پیاده روی باشکوه اربعین خطاب به رئیس جمهور و تقدیر از فعالان و تسهیل گران برگزاری این مراسم باشکوه قرائت شد.

متن بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

به فضل و توفیق الهی مراسم راهپیمایی اربعین امسال پرشورتر و باشکوهتر از همیشه برگزار شد.

مراسمی مردمی و برخاسته از حرارت محبت حسینی (ع) در دل های عاشقان، لذا ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی در درجه اول قدردان تلاش های خالصانه مردمی هم در ایران و هم از میزبانان کریم عراقی هستیم.

در کنار این حمیت و مجاهده عظیم مردمی، تلاش های دولت محترم و سایر سازمان ها و نهادهای حاکمیتی در ساماندهی و تسهیل زیارت اربعین نقش مهم و برجسته ای داشته و دارد و به ویژه امسال با تلاش بخش های مختلف زیارت اربعین به کام زائران عزیز شیرین تر شد.

– تکمیل راه های مواصلاتی به سمت مرزهای شش گانه

– تسهیل در صدور و دریافت گذرنامه اربعین

– تسهیل در دریافت ارز اربعین به صورت کامل محترمانه در شرایطی که برخی سال ها این کار به صورت نامناسب و خلاف عزت زائران انجام می شد

– تسریع عبور زائران از مرزها و جلوگیری از معطلی آنها

– افزایش ظرفیت خدمات سلامت

– پارکینگ و اسکان موقت در مرزها

– بسیج سراسری شبکه حمل و نقل برای جابجایی زائران

اینها نمونه هایی از خدمات برجسته به زائران اربعین حسینی بود، از این رو ما نمایندگان ملت بر خود لازم می دانیم از تمامی دستگاه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی و حاکمیتی به ویژه فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و وزارتخانه های دارای مسئولیت مستقیم اعم از وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه ها و شخص رئیس جمهور که به صورت مجدّانه پیگیر بسترسازی برای برگزاری باشکوه راهپیمای عظیم اربعین و تسهیل زیارت و تکریم زائران بودند، تشکر و قدردانی نماییم.

همچنین مجدّانه ضروری می دانیم از ملت شریف عراق به سبب میزبانی شایسته و کریمانه از زوار سیدالشهدا (ع) و از دولت عراق به دلیل همکاری با جمهوری اسلامی به منظور تسهیل ورود و خروج و انتقال زائران اربعین حسینی قدردانی کنیم.
پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *