وبلاگ
تأمین اعتبار ۵ هزار میلیارد تومان از مصوبات عمرانی سفر اول رئیسی به استان گلستان

تأمین اعتبار ۵ هزار میلیارد تومان از مصوبات عمرانی سفر اول رئیسی به استان گلستان

تأمین اعتبار ۵ هزار میلیارد تومان از مصوبات عمرانی سفر اول رئیسی به استان گلستان

معاون اجرایی رئیس‌جمهور، گفت: حدود پنج هزار میلیارد تومان از مصوبات عمرانی سفر دور اول سفر رئیس‌جمهور به استان گلستان تأمین شده است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، در آستانه سفر دوم رئیس‌جمهور و هیأت دولت به استان گلستان؛ جلسه بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصادی این استان به ریاست محسن منصوری معاون اجرایی رئیس‌جمهور و سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری با حضور فعالان و بنگاه‌های اقتصادی بخش خصوصی برگزار شد.

منصوری با اشاره به میزان تحقق مصوبات دور اول سفر رئیس‌جمهور به استان گلستان، تصریح کرد: در دور نخست، حدود پنج هزار میلیارد تومان از اعتبارات مصوبات عمرانی استان گلستان تأمین شده است.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور ایجاد تحولات سازنده در منطقه آزاد تجاری اینچه‌برون را یکی از دستاوردهای سفر رئیس‌جمهور به استان گلستان خواند و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی دولت، مشکلات این منطقه در حوزه تعرفه‌های حمل و نقل و ترانزیت ریلی برطرف شده است ‌و به‌زودی جابه‌جایی مسافر و کالای مسافری از منطقه اینچه‌برون انجام خواهد گرفت.

سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری با تأکید بر استفاده از ظرفیت نیروی متخصص مردمی در راستای توسعه اقتصادی این استان، اظهار کرد: با به‌کارگیری از این ظرفیت بدون تردید روند اجرای طرح‌ها تسریع خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: توقع دولت، ارتباط دوسویه بخش خصوصی با بخش حاکمیتی برای توسعه و پیشرفت استان گلستان است.

سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری، استان گلستان را دارای ظرفیت‌های کم‌نظیری دانست و با اشاره به دسترسی این استان به دریا، گفت: باید از این فرصت در حوزه تولید آبزیان و تقویت گردشگری این منطقه استفاده کرد.

منصوری در پایان ضمن ارائه پیشنهاداتی از جمله تدوین بسته مجزا در حوزه گردشگری استان گلستان، گفت: همچنین به منظور توسعه شهرک‌های صنعتی و کشاورزی، باید فرآیند الحاق زمین به این شهرک‌ها تسریع شود.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *