وبلاگ
تأثیر طرح ناظر فرماندهی انتظامی تهران بر کاهش کشف حجاب

تأثیر طرح ناظر فرماندهی انتظامی تهران بر کاهش کشف حجاب

تأثیر طرح ناظر فرماندهی انتظامی تهران بر کاهش کشف حجاب

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران با اشاره به طرح‌های نیروی انتظامی برای مقابله با برخی بدپوششی‌ها و کشف حجاب‌ها در سطح شهر تهران، گفت: مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس بر انجام صحیح و درست مأموریت مهم پلیس در سطح خودرویی، فردی و صنفی تا برطرف شدن این ناهنجاری اجتماعی تأکید کردند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، علی خضریان با اشاره به برگزاری نشست مجمع نمایندگان استان تهران مجلس در محل فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، گفت: این نشست با حضور سردار عباسعلی محمدیان فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و دیگر مدیران و فرماندهان فاتب برگزار شد. در این جلسه پیرامون موضوعات مرتبط با مأموریت پلیس فاتب، چالش‌ها و موضوعات مرتبط با مسأله ارتقاء امنیت در شهر تهران بحث و بررسی شد. همچنین سردار محمدیان گزارشی از فعالیت‌های فاتب ارائه کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس بیان کرد: یکی از موضوعاتی که مورد توجه قرار گرفت و قرار شد برای افزایش کارآمدی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در مجلس آن را دنبال کنیم، افزایش بودجه مجموعه‌های فاتب بود، چرا که فاتب با مراجعه بالای شهروندان به پلیس مواجه هستند در حال حاضر ۴۱ هزار تماس با پلیس تهران گرفته می‌شود و به طور میانگین هر دو ثانیه یک تماس صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به حجم تماس‌ها و لزوم اعزام نیرو برای رسیدگی به مسائل مطرح شده از سوی شهروندان، نیاز به اصلاحات اساسی دارد.

خضریان با اشاره به گزارش فاتب از کاهش سرقت در چهار ماه نخست امسال به نسبت سال گذشته، گفت: این موضوع یکی از دستاوردهای بزرگ فرماندهی انتظامی تهران بزرگ است. طبق این گزارش سرقت‌ها به نسبت سال گذشته ۷ درصد کاهش داشته که ضرورت دارد تجهیزات پلیس برای افزایش و تقویت توان آن در مقابله با سرقت ارتقاء پیدا کند، از این رو مقرر شد افزایش بودجه فاتب را در مجلس دنبال کنیم، همچنین برای ساخت کلانتری‌ها و بازداشتگاه‌های موقت با توجه به گستردگی شهر تهران بزرگ، نمایندگان تهران قول پیگیری موضوع را در کمیسیون‌های برنامه و بودجه و تلفیق دادند.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران ادامه داد: گزارش پلیس در موضوع طرح مقابله با ارازل و اوباش در تهران بزرگ حاکی از رشد دستگیری این افراد در چهار ماه گذشته بوده که باعث کاهش این معضل در شهر تهران شده است. همچنین در زمینه جمع‌آوری و تحویل معتادان متجاهر به مراکز بازپروری نواقضی وجود دارد که قرار شد با پیشنهادات نمایندگان مجلس و پلیس این نواقض برطرف شود.

وی در باره برخی خلاءهای قانون در موضوع رسیدگی به عدم رعایت قوانین از سوی شهروندان و ایجاد معضل جدی برای شهر، گفت: پلیس اعلام کرد برای برخورد با خودروهایی که در مقابل پارکینگ منازل و آتش‌نشانی‌ها توقف می‌کنند خلاء قانونی داریم که نمایندگان استان تهران قول پیگیری موضوع در کمیسیون‌های مرتبط در مجلس را دادند.

خضریان با اشاره به گزارش پلیس در خصوص اجرای طرح‌های ناظر یک، دو و سه و همچنین تقویت این طرح‌ها برای مقابله با برخی بدپوششی‌ها و کشف حجاب‌ها در سطح شهر تهران، بیان کرد: مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس بر انجام صحیح و درست مأموریت مهم پلیس در سطح خودرویی، فردی و صنفی تا برطرف شدن این ناهنجاری اجتماعی تأکید کردند.

عضو هیأت‌رئیسه مجمع نمایندگان استان تهران در خصوص تأثیرگذاری اجرای طرح ناظر یک، گفت: براساس گزارش پلیس پیامک‌هایی برای صاحبان خودروها برای کشف حجاب ارسال شده است که آمار نشان می‌دهد بعد از ارسال پیامک اول، افراد نسبت به رعایت حجاب اقدام کردند و به پیامک دوم نرسیده و افراد محدودی پیامک سوم را دریافت و توقیف خودرو رخ داده است.

وی ادامه داد: در طرح ناظر ۲ که مربوط به موضوع رعایت حجاب در اصناف و مجموعه‌های تجاری و اداری سطح شهر است، پلیس بر همکاری اصناف و گروه‌ها تأکید کرد و مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس اعلام آمادگی کرد در صورت نیاز از پلیس در خصوص اقداماتش حمایت کند.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس بیان کرد: در خصوص اقدامات تقنینی در لایحه عفاف و حجاب مقرر شد نمایندگان این مجمع مطالبات پلیس را برای تقویت ضابطین در این لایحه دنبال کنند تا نقش پلیس کاهش پیدا نکند و دست پلیس برای برخورد با متخلفان باز باشد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *