وبلاگ
بیانیه حزب ندای ایران درباره مشارکت و رقابت واقعی در انتخابات

بیانیه حزب ندای ایران درباره مشارکت و رقابت واقعی در انتخابات

بیانیه حزب ندای ایران درباره مشارکت و رقابت واقعی در انتخابات

حزب ندای ایرانیان در استقبال از سخنان رهبری انقلاب در مورد انتخابات بیانیه ای را صادر کرده و درباره عملیاتی کردن توصیه‌های رهبر انقلاب به دستگاه های اجرایی تاکید کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، حزب ندای ایرانیان در استقبال از سخنان رهبری انقلاب در مورد انتخابات بیانیه ای را صادر کرده و درباره عملیاتی کردن توصیه‌های رهبر انقلاب به دستگاه های اجرایی تاکید کرد.

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

اسفندماه امسال در شرایطی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود که بخش‌هایی از جامعه همچنان نسبت به حضور در انتخابات مردد و از تاثیرگذاری انتخابات بر سرنوشت کشور ناامید شده‌اند. این مسأله با حوادث جگرسوزِ سال گذشته و برخوردهای تلخ با جوانانِ این سرزمین تشدید شده است.

در آسیب‌شناسی آن حوادث نمی‌توان این نکته را نادیده گرفت که بخشهای عمده‌ای از جامعۀ امروز ایران در نهادهای تصمیم‌گیر اصولاً نماینده‌ای ندارند. دولت و مجلس فعلی مطالباتِ اکثریتِ جامعه را نادیده می‌گیرند تا عملاً آنها را به سمت اعتراض‌های کور سوق بدهند. هر اعتراضی به سیاست‌های موجود را به تحریکِ دشمنان نسبت می‌دهند و برخوردهای حذفی و چکشی را تشویق می‌کنند. طرح صیانت، لایحه حجاب و عفاف و امثال آن بیش از که بازتابِ مطالباتِ اکثریت باشد، خط و نشانی برای بخشِ معترض جامعه است.

در این شرایط سخنان روز گذشته رهبر انقلاب برخلاف رویه‌های اتخاذ شده توسط نهادهای حاکمیتی است. رهبری با تاکید بر مشارکت قوی، رقابت واقعی، سلامت حقیقی و امنیت انتخابات، باز بودن میدان رقابت برای همه جناح‌ها را اولویت نظام سیاسی تعیین کردند.

حزب ندای ایرانیان ضمن استقبال و قدردانی از این نگاه و رویکرد، اجرایی‌سازی این توصیه‌ها توسط نهادهای متولی انتخابات را یگانه راه برون رفت از اختلافات و شکاف‌های موجود در جامعه می‌داند. متاسفانه در انتخابات دو‌ دهه گذشته امکان رقابت عادلانه و برابر از جریان‌های سیاسی، توسط هیات‌های اجرایی و انتخاباتی، سلب شده و آشکارا قواعدِ بازی به نفع یک جناح خاص بازتعریف شده که این کار لطماتِ زیانباری برای نظام حکمرانی کشور داشته است.

انتظارِ حزب ندای ایرانیان آن است که دستگاه‌های اجرایی و هیات‌های نظارتی و به ویژه شورای نگهبان این توصیه‌ها و دستورات را نصب العین قرار بدهند و به بهانه‌های واهی، به مانند توصیه به جبران در انتخابات سال ۱۴۰۰ ، این منویات را نادیده نگیرند. همگان به یاد داریم که پس از آن توصیه، هیچ تغییری در تصمیمات ماخوذه رخ نداد و مدعیانِ اطاعتِ از رهبری در عمل خود را به نشنیدن زدند!

حزب ندای ایرانیان به‌جد معتقد است که صرفاً وقتی می‌توان تغییری در شرایط ایجاد کرد که توصیه‌های رهبری عملیاتی شود، از همین رو، عملکرد دستگاه‌های اجرایی و نظارتی را رصد خواهد کرد. بدیهی است در این باره با هیچ شخص و نهادی مماشات نخواهیم داشت.

امید آن که با اجرای صد در صدی این توصیه‌ها امکان حضور و رقابت برای همه دیدگاه‌های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی فراهم شود و هیاتهای نظارتی و شورای نگهبان در رویه‌های گذشته خود که تنها امکان حضور افرادی با دیدگاههای خاص و همسو را فراهم میکردند، تجدیدنظر کنند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *