وبلاگ
برگزاری ویژه برنامه روایت فتنه توسط جامعه اسلامی دانشگاه تهران

برگزاری ویژه برنامه روایت فتنه توسط جامعه اسلامی دانشگاه تهران

برگزاری ویژه برنامه روایت فتنه توسط جامعه اسلامی دانشگاه تهران

جامعه اسلامی دانشگاه تهران امسال نیز به منظور جلوگیری از تحریف وقایع اصلی فتنه ۸۸، نقش مردم و رهبری در خنثی کردن آن و تبیین نقش خواص، همزمان با بزرگداشت حماسه ۹دی، ویژه برنامه روایت فتنه را برگزار کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران امسال نیز به رسم هر ساله به منظور جلوگیری از تحریف وقایع اصلی فتنه ۸۸، نقش مردم و رهبری در خنثی کردن آن و تبیین نقش خواص، همزمان با بزرگداشت حماسه ۹دی، با راه اندازی کاروان "روایت فتنه"، با حضور جمعی از دانشجویان و اعضای این تشکل، از مراکز مختلف تهران که در عاشورای سال ۸۸ از سوی فتنه گران مورد تعرض قرار گرفته بود، به روایت‌گری پرداختند.

در این مراسم که آغاز آن از مسجد دانشگاه تهران بود، در ابتدا جوان یکی از کارشناسان و تحلیل گران در خصوص فتنه ۸۸ به ارائه تحلیلی کلی درباره حوادث سال ۸۸ پرداخت و سپس نظری از اعضای ادوار این تشکل دانشجویی به عنوان شاهد عینی حوادث آن سال در دانشگاه تهران، روایتی از اتفاقاتی که در عاشورای ۸۸ در صحن این دانشگاه، روبروی دانشکده فنی، چهارراه مسجد و خیابان های اطراف رخ داد، بیان کرد.

نظری در این بخش از برنامه به تبیین جریان فتنه ۸۸ و نقش بصیرت دانشجویان در عبور از آن، وقایع و جنایات سال ۸۸ در محدوده دانشکده فنی دانشگاه تهران و تحلیل و تبیین نمادها و شعارهای فتنه گران پرداخت.

دانشجویان در ادامه با حضور در مسجد لولاگر واقع در میدان جمهوری تهران با روایت گری حجت الاسلام نوابی ضمن تشریح فرایند اداری اخذ آرا و تبیین اکاذیب سال ۸۸ مبنی بر تقلب در انتخابات، روایتهایی از جنایات و هجوم فتنه گران به این مسجد را که از مراکزی بود که در فتنه ۸۸ با آتش آشوبگران آسیب دیده بود، شنیدند.

حضور در یادمان شهدای فتنه ۸۸ این دانشجویان در ایستگاه پایانی کاروان روایت فتنه با حضور در بهشت زهرا و بازدید از یادمان شهدا با زندگی و روایت شهید حسین غلام کبیری و امیرحسام ذوالعلی از شهدای فتنه سال ۸۸آشنا شدند و بار دیگر با شهدا و امام شهیدان تجدید میثاق نمودند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *