وبلاگ
برگزاری اختتامیه رویداد نوآیند2 به همت مرکز پژوهش‌های مجلس

برگزاری اختتامیه رویداد نوآیند2 به همت مرکز پژوهش‌های مجلس

برگزاری اختتامیه رویداد نوآیند2 به همت مرکز پژوهش‌های مجلس

اختتامیه رویداد ملی نوآیند ۲ به همت مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی را برگزار می‌ شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی اختتامیه رویداد ملی نوآیند ۲ را برگزار می‌کند.

احمد برومند دبیر اجرایی رویداد نوآیند۲ در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس گفت: رویداد نوآیند۲همزمان با روز بزرگداشت خوارزمی، چهارشنبه و پنجشنبه 21 و 22 تیرماه از ساعت ۸ الی ۱۹ در سالن همایش های ساختمان شهید شیخ فضل الله نوری مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

برومند افزود: در رویداد ملی نوآیند 2 پس از فراخوان عمومی 15 آذر 1401، اقدام به برگزاری بیش از 10 آخر هفته نوآیندی در تهران و استان‌های مختلف کردیم و پذیرای حدود صد ایده‌ نوپدید منتخب شدیم.

دبیر اجرایی گفت: سعی ما بر این بود که در امر شناسایی مسائل نوپدید حکمرانی، بتوان آغازی برای همکاری با دستگاه‌های اجرایی مختلف (مانند سازمان امور اجتماعی کشور، اداره امور بانوان شهرداری تهران، شورای شهر شیراز، دانشگاه گیلان، کارخانه نوآوری مشهد، بنیاد نخبگان اصفهان و ….) باشیم. سایر تیم‌ها از طریق ثبت نام در سایت نوآیند و داوری اولیه آنها، به راه‌یافتگان رویداد اضافه شدند.

وی تاکید کرد: در این رویداد علاوه بر برگزاری ۹۰ جلسه منتورینگ مجازی، ۵ کارگاه آموزشی دو ساعته مسأله یابی آینده، مسأله شناسی آینده، حکمرانی مسأله آینده، قصه‌گویی و روایتگری در ارائه مؤثر و نهایتاً بازیوارسازی محتوای ارائه مؤثر برگزار شده است.

وی ادامه داد: چهارشنبه ۲۱ تیرماه با فعالیت گروهی ۵۶ تیم‌ از استان‌های مختلف و منتوری حضوری و بازدید برخی نمایندگان و مشاورین مجلس، مدیران مرکز پژوهش‌ها و سایر مدعوین دستگاه‌های دولتی از ۸ صبح تا ۱۸ عصر برنامه ریزی شده است.
صبح پنج شنبه ۲۲ تیرماه، ارائه تیم‌ها و نتایج بوم‌ داوری نهایی شده و سپس مراسم اختتامیه با سخنرانی بابک نگاهداری رییس مرکز پژوهش های مجلس، علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و امید رضایی‌فر سرپرست معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در عصر پنج شنبه برگزار می‌گردد.

وی ادامه داد: در مراسم اختتامیه این رویداد، پذیرای مهمانان ویژه در حوزه آینده‌پژوهی و حکمرانی بوده و بخش‌هایی نظیر اعلام نتایج داوری، اعطای جوایز، ارائه‌ مسائل نوپدید از سوی تیم‌های منتخب و نمایش دستاورهای رویداد برنامه‌ریزی شده است. هدف اختتامیه، استماع مسائل نوظهور و همچنین ایجاد ارتباط میان پژوهشگران برتر با نمایندگان مجلس، مشاورین عالی، تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران ملی است.

برومند در پایان گفت: مرکز پژوهش‌های مجلس در راستای تصویرسازی از ایران آینده و تحقق حکمرانی پیش‌نگر، اقدام به برگزاری دومین رویداد ملی نوآیند نموده است و مأموریت اصلی این رویداد، «شناسایی مسأله‌های نوپدید حکمرانی» از طریق خرد جمعی و مشارکت عمومی (دانشجویان، پژوهشگران، کارشناسان و …) است.
پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *