وبلاگ
بررسی لایحه عفاف و حجاب طبق اصل 85 در هیأت‌رئیسه مجلس بررسی شد

بررسی لایحه عفاف و حجاب طبق اصل 85 در هیأت‌رئیسه مجلس بررسی شد

بررسی لایحه عفاف و حجاب طبق اصل 85 در هیأت‌رئیسه مجلس بررسی شد

عضو هیأت‌رئیسه مجلس گفت: بررسی لایحه عفاف و حجاب طبق اصل ۸۵ قانون اساسی در نشست مشترک هیأت‌رئیسه و رؤسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس مورد بررسی قرار گرفت.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس گفت:نشست امروز هیأت‌رئیسه مجلس به صورت مشترک و با حضور رؤسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه دو موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت که یکی نقاط ضعف و قوت لایحه برنامه هفتم توسعه و دیگری نحوه رسیدگی به لایحه عفاف و حجاب براساس اصل ۸۵ قانون اساسی بود.

عضو هیأت‌رئیسه مجلس اظهار کرد: لایحه برنامه هفتم توسعه نقاط قوتی همچون توسعه زیرساخت‌ها، ایجاد اشتغال، مقابله با تورم و غیره دارد که باید در مجلس این نقاط قوت تقویت شود و البته نقاط ضعفی هم در لایحه برنامه هفتم توسعه وجود دارد که از جمله آن می‌توان به نبود جدول منابع و مصارف به صورت دقیق در لایحه اشاره کرد که این نقاط ضعف نیز باید برطرف شود.

حجت‌الاسلام سلیمی خاطرنشان کرد: در این جلسه همچنین مباحثی درباره نحوه رسیدگی به لایحه عفاف و حجاب براساس اصل ۸۵ قانون اساسی مطرح شد که به دلیل حجم بالای پیشنهادات نمایندگان که حدود ۱۴۰۰ پیشنهاد بود، موضوع بررسی این لایحه براساس اصل ۸۵ قانون اساسی مورد بحث قرار گرفت.

عضصو هیأت‌رئیسه مجلس افزود: بر همین اساس، درخواست جمعی از نمایندگان برای به رأی گذاشتن این موضوع در صحن مجلس در جلسه علنی هفته آینده به رأی نمایندگان گذاشته خواهد شد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *