وبلاگ
باید به سمت توسعه صنایع متانول با همکاری چین حرکت کنیم

باید به سمت توسعه صنایع متانول با همکاری چین حرکت کنیم

باید به سمت توسعه صنایع متانول با همکاری چین حرکت کنیم

مدیرعامل شرکت پتروشیمی زاگرس گفت: در بحث همکاری‌ها و سرمایه‌گذاری‌های مشترک باید به سمت توسعه صنایع و زنجیره پایین دستی با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و سرمایه‌گذار و مصرف‌کننده متانول در چین حرکت کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور عصر شنبه، 13 آبان‌ماه برای شرکت و سخنرانی در ششمین اکسپو بین‌المللی واردات چین و توسعه روابط اقتصادی با پکن تهران را به مقصد شانگهای ترک کرد.

اکسپوی بین‌المللی واردات چین CIIE نمایشگاهی تجاری است که از سال ۲۰۱۸ هر ساله در شانگهای چین برگزار می‌شود. این نمایشگاه اولین اکسپو در سطح ملی با موضوع واردات در جهان است. این اکسپو به میزبانی مشترک وزارت بازرگانی چین و دولت محلی شانگهای برگزار می‌شود. شرکای این اکسپو شامل سازمان تجارت جهانی، کنفرانس توسعه و تجارت سازمان ملل و سازمان توسعه صنعتی سازمان ملل متحد هستند.

هدف از اکسپوی واردات، معرفی بازار داخلی چین به شرکت‌های خارجی و تقویت مصرف داخلی است. نمایشگاه بین‌المللی واردات چین، بستری برای همکاری کشورهای فقیر و غنی و همچنین اقتصادهای کوچک و بزرگ در قالب همکاری برد برد فراهم کرده است.

خبرنگار اعزامی فارس به چین و محل برگزاری اکسپوی بین‌المللی واردات چین در حاشیه برگزاری افتتاحیه این نمایشگاه با متین دیداری مدیرعامل شرکت پتروشیمی زاگرس گفت‌وگو کرده است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی زاگرس گفت: شرکت پتروشیمی زاگرس بزرگترین تولیدکننده متمرکز متانول در دنیا با ظرفیت ۳.۳ میلیون تن در جهان است. حجم تولید متانول در کشور بالغ بر ظرفیت اسمی ۱۴ میلیون تن بوده و بزرگترین مصرف‌کننده این محصول کشور چین است.

وی افزود: ما سالانه بالغ بر ۹۵ درصد از محصولات تولیدی خود در حوزه به کشور چین صادر می‌کنیم و عملاً این کشور استراتژیک‌ترین مشتری شرکت‌های متانولی در کشور است.

دیداری بیان کرد: در این حوزه با توجه به اینکه تعدادی از شرکت‌ها در حال احداث هستند، سال‌های آینده حجم عمده‌ای با رقم معادل ۱۴ میلیون تن دیگر به ظرفیت تولید متانول کشور اضافه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی زاگرس ضمن تأکید بر لزوم ظرفیت‌سازی در حوزه تولید متانول، گفت: در بحث همکاری‌ها و سرمایه‌گذاری‌های مشترک باید به سمت توسعه صنایع و زنجیره پایین دستی با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و سرمایه‌گذار و مصرف‌کننده متانول در چین حرکت کنیم.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *