وبلاگ
امیر ایرانی: در دوران دفاع مقدس با تلاش نیروی دریایی ارتش صادرات نفت هیچگاه متوقف نشد

امیر ایرانی: در دوران دفاع مقدس با تلاش نیروی دریایی ارتش صادرات نفت هیچگاه متوقف نشد

امیر ایرانی: در دوران دفاع مقدس با تلاش نیروی دریایی ارتش صادرات نفت هیچگاه متوقف نشد

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به فعالیت‌های نیروی دریایی ارتش در دوران دفاع مقدس، گفت: با تلاش نیروی دریایی ارتش و اسکورت ده‌ها فروند کشتی تجاری و نفتکش هیچ‌گاه ایران عزیز با توقف صادرات نفت مواجه نشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش صبح امروز (جمعه، سوم آذرماه) در نشست خبری که به مناسبت هفتم آذرماه روز نیروی دریایی ارتش برگزار شد، گفت: هفتم آذر ماه که یادآور عملیات هم‌رزمان من در در عملیات مروارید تنها پس از ۶۷ روز از آغاز جنگ تحمیلی توانست موجودیت رژیم بعثی و در حوزه اقتصادی توان این رژیم را به پایان برساند و از عرصه دریا حذف کند.

وی افزود: این عملیات غرورآفرین باعث شد تا ۸ سال آینده آنگونه که شاهد بودیم و حتی سالیانه بعد از آن دشمن بعثی نتواند در عرصه دریا حضور موفقی داشته باشد و نفت خود را از خلیج فارس صادر کند و بنادرش برای همیشه بسته شد.

دریادار ایرانی با اشاره به فعالیت‌های نیروی دریایی ارتش در دوران دفاع مقدس، عنوان کرد: در مقابل، با تلاش نیروی دریایی ارتش و اسکورت ده‌ها فروند کشتی تجاری و نفتکش هیچ‌گاه ایران عزیز با توقف صادرات نفت مواجه نشد و همواره خطوط دریایی آن فعال بود و صادرات کالا از بنادر کشورمان صادر می‌شد.

وی ادامه داد: امروز نیروی دریایی راهبردی ارتش با ایجاد ابهامات راهبردی متعدد در حوزه دفاعی و دریایی توانست در هندسه شوم ترسیمی دریایی دشمن با اتحاد همه‌جانبه و هم‌افزایی همه اقوام ایران زمین در راستای توسعه همه‌جانبه و پایدار با همه ملل جهان در مسیر پیشرفت و تحقق ایران قوی با قدرت و اقتدار گام بردارد.

در حال تکمیل…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *