وبلاگ
امیرعبداللهیان: دیوان محاسبات برای گره‌گشایی و حل مشکلات این وزارتخانه همراهی لازم را داشته باشد

امیرعبداللهیان: دیوان محاسبات برای گره‌گشایی و حل مشکلات این وزارتخانه همراهی لازم را داشته باشد

امیرعبداللهیان: دیوان محاسبات برای گره‌گشایی و حل مشکلات این وزارتخانه همراهی لازم را داشته باشد

در دیدار وزیر امورخارجه با رئیس کل دیوان محاسبات بر انضباط مالی برای گره‌گشایی از مشکلات دستگاه‌های اجرایی و لزوم صیانت هرچه بیشتر از بیت‌المال در سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران تأکید شد.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری، حسین امیر عبداللهیان وزیر امورخارجه با حضور در دیوان محاسبات کشور با سیداحمدرضا دستغیب رئیس کل این نهاد نظارتی دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیر عبداللهیان وزیر امورخارجه در این دیدار با قدردانی از اهتمام دیوان محاسبات برای حفظ بیت‌المال و ایجاد امیدآفرینی در جامعه، آمادگی این وزارتخانه را برای اجرای سیاست‌ها و راهبردهای نظارتی دیوان محاسبات اعلام و تأکید کرد: یکی از موضوع‌های مهم و اساسی در وزارت امورخارجه توجه به بیت المال و حفاظت و صیانت هر چه بیشتر از آن در بخش‌های مختلف از جمله نمایندگی‌ها و سفارتخانه‌ها در خارج از کشور است.

وی از رئیس کل دیوان محاسبات کشور خواست که راهکارهای لازم را برای بهبود امور ارائه و در این زمینه نیز یک راهبرد مشخص تدوین شود.

وزیرامور خارجه در بخش دیگری از این گفت‌وگو تأکید کرد: در موضوع مولدسازی ساختمان‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور به دنبال مصلحت و منافع کشور هستیم و از دیوان محاسبات نیز می‌خواهیم برای گره‌گشایی بیشتر و حل مشکلات این وزارتخانه همراهی لازم را داشته باشد.

دستغیب رئیس کل دیوان محاسبات کشور نیز در این دیدار با تأکید بر لزوم رعایت انضباط مالی و شفافیت در دستگاه های اجرایی گفت: جلوگیری از بی انضباطی مالی از موضوعات مهمی است که دیوان محاسبات با جدیت در این مسیر گام برخواهد داشت.

وی افزود: دیوان محاسبات همواره به دنبال این است که در راستای گره گشایی از مشکلات و پیشبرد بهتر امور مسیرهایی را برای کمک به مسئولان اجرایی پیشنهاد دهد.

دستغیب همچنین خاطرنشان کرد: دیوان محاسبات بر عملکرد تمام دستگاه‌ها رصد و نظارت کامل دارد و اگر عملکردی خارج از روال باشد به طور حتم ورود کرده و برخورد قانونی لازم را انجام می‌دهد.
پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *