وبلاگ
الهیان در واکنش به دستگیری تیم تروریستی: وزارت خارجه علیه حامیان تروریسم اقامه دعوا کند

الهیان در واکنش به دستگیری تیم تروریستی: وزارت خارجه علیه حامیان تروریسم اقامه دعوا کند

الهیان در واکنش به دستگیری تیم تروریستی: وزارت خارجه علیه حامیان تروریسم اقامه دعوا کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به دستگیری یک گروه تروریستی در روزهای اخیر در کشور گفت: وزارت امور خارجه باید علیه کشورهای حامی این گروه‌های تروریستی اقامه دعوا کند.

زهره الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به کشف و دستگیری یک تیم تروریستی فعال در داخل کشور گفت: دستگیری این گروه تروریستی نشان‌دهنده اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) در وزارت اطلاعات است.

ماجرای دستگیری تیم تروریستی

وزارت اطلاعات اوایل مرداد ماه بود که از کشف و دستگیری یک تیم تروریستی فعال در داخل کشور خبر داد و اعلام کرد این تیم تروریستی مرتبط با رژیم صهیونیستی بوده و قصد عملیات های جدی در استانهای مختلف داشت را داشته است. بمب‌گذاری در یاسوج در زمان سفر استانی رئیس‌جمهور، بمب‌گذاری و انفجار در محل آرامگاه شهید سلیمانی و… از جمله برنامه‌های این گروه تروریستی بود.

یک مقام آگاه در باره جزئیات این موضوع به فارس گفته بود که در استانهای مختلف این تیم ها دپوی مهمات داشتند. مثلا در تهران بیش از 80 مورد دپو داشتند که همه کشف و استخراج شد. یا در استان فارس بیش از 100 مورد دپو انجام شده بود که آنها نیز کشف و استخراج شد. این تیم ها در کرمان به دنبال این بودند که برخی مغازه ها را با بمب های پرتابی منفجر کنند که باز هم آنجا تحت ضربه رفتند و نتوانستند اقدامی را پیش ببرند.

این مقام مطلع درباره تجهیزات و شیوه عملکرد تجهیزات این تیم ها نیز گفت: کشفیات متعددی داشتیم که از جمله آنها می توان به 43 بمب آماده انفجار، 55 چاشنی انفجاری، 20 بمب پرتابی برای تجمعات، بیش از 100 کیلو مواد پیش ساز انفجاری مانند گوگرد، منیزیم، اوره، نیترات پتاسیم، اسید سولفوریک، آب اکسیژنه 35 درصد، 18 کیت الکترونیکی، 5 ریموت کنترل با برد بالا(600 متر)، 25 متر فتیله، 4 قبضه کلت، پرچ های متعدد دست ساز برای زمین گیر کردن پلیس و … اشاره کرد. این افراد محفظه هایی که تصاویرش نیز منتشر شده است با مواد C4 پر می کردند و با ایجاد شیار روی بدنه این بمب ها باعث می شدند که حین انفجار این بمب ها تبدیل به ترکش های کوچک تر بشود و کشندگی بالاتری داشته باشد. همچنین این بمب ها با مواد شیمایی ساخته می شد که حین انفجار با ایجاد حرارت بالا باعث ذوب شدن افراد اطراف این بمب ها شود و باز هم ضریب کشندگی این بمب ها بالا برود.

( جزئیات کامل را اینجا بخوانید)

حمایت مدعیان دروغین حقوق بشر از تروریست‌ها

زهره الهیان در ادامه به فارس گفت: امروز سیستم اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران به مسائل کشور و منطقه کاملا اشراف دارد و با وجود همه توطئه‌ها برای ایجاد ناامنی در کشور ما شاهد توفیقات بزرگ سربازان گمنام امام زمان(عج) در خنثی‌سازی این توطئه‌ها هستیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: متأسفانه می‌بینیم که کشورهایی که مدعی دفاع از حقوق بشر هستند و دم از حقوق کشورها و ملت‌ها می‌زنند آشکارا از این گروه تروریستی و سرشبکه‌های آن حمایت می‌کنند.

الهیان خاطرنشان کرد: وزارت امورخارجه کشور ما باید علیه کشورهای حامی این گروه تروریستی در سازمان‌ها و محافل حقوقی بین‌المللی اقامه دعوا کند و این موضوع را مورد پیگیری قرار دهد.

وی افزود: متأسفانه در مورد انتقال سلاح برای استفاده تروریست‌ها در داخل کشور ما شاهد هستیم که این تسلیحات از کشورهای همجوار وارد کشور ما می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: کشورهای همسایه ما باید حسن همجواری را رعایت کنند و خاک خود را دراختیار بیگانگان و دشمنان جمهوری اسلامی ایران قرار ندهند تا از مرزهای آنها سلاح وارد کشور ما شود، چرا که در این صورت خود آنها نیز از این کار متضرر خواهند شد.

الهیان خاطرنشان کرد: کشورهای همسایه ما باید بدانند که ناامنی در ایران ناامنی در کشورهای آنها را در پی خواهد داشت و آرامش و آسایش آنها را به هم خواهد زد و آنها باید از انتقال سلاح به ایران از خاک کشورشان جدا جلوگیری کنند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *