وبلاگ
الهیان: تفاهم‌های دولت سیزدهم با کشورهای خارجی باید جنبه عملیاتی پیدا کند

الهیان: تفاهم‌های دولت سیزدهم با کشورهای خارجی باید جنبه عملیاتی پیدا کند

الهیان: تفاهم‌های دولت سیزدهم با کشورهای خارجی باید جنبه عملیاتی پیدا کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره تفاهم‌های دولت با کشورهایی همچون روسیه و چین گفت: باید برای اجرایی شدن این تفاهم‌نامه‌ها جدیت لازم را داشته باشیم و پیگیری اجرای آنها را به صورت جدی در دستور کار قرار دهیم.

زهره الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره بیانات رهبر انقلاب در جمع دولت مردان درباره پیگیری قراردادها و تفاهم نامه های دولت با کشورهای خارجی گفت: اجرایی کردن هم‌نامه‌ها با دیگر کشورها نیازمند سازماندهی این بخش توسط دولت و مدیریت قوی اجرایی در این حوزه است.

وی افزود: ما با کشورهایی همچون روسیه و چین تفاهم‌نامه‌های بلند مدت داریم و باید برای اجرایی شدن این تفاهم‌نامه‌ها جدیت لازم را داشته باشیم و این مسئله را به طور جد در دستور کار قرار دهیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: علاوه بر روسیه و چین ما با کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین در دولت سیزدهم تفاهم‌نامه‌های زیادی را به امضا رسانده‌ایم که همه این تفاهم‌نامه‌ها باید جنبه اجرایی و عملیاتی پیدا کند.

الهیان خاطرنشان کرد: عدم جدیت در اجرایی و عملیاتی کردن تفاهم‌نامه‌ها با دیگر کشورها اعتبار ما را در عرصه بین المللی مخدوش می‌سازد و عدم اجرای تفاهم‌نامه‌ها باعث می‌شود تا کشورها در ادامه کار دیگر با ما تفاهم‌نامه و قراردادی را امضا نکنند.

وی افزود: علاوه بر این عدم جدیت در اجرایی سازی تفاهم‌نامه‌ها طرف مقابل را هم بر آن می‌دارد تا به وظایفش در تفاهم و قرارداد با ما عمل نکند و این رویه‌ای ثمرات خوبی را برای ما به همراه نخواهد داشت.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *