وبلاگ
الحاق اولین ناوشکن به نیروی دریایی سپاه تا پایان سال

الحاق اولین ناوشکن به نیروی دریایی سپاه تا پایان سال

الحاق اولین ناوشکن به نیروی دریایی سپاه تا پایان سال

رئیس گروه شناورهای سطحی صنایع دریایی وزارت دفاع از الحاق اولین ناوشکن به نیروی دریایی سپاه تا پایان سال خبر داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، امیر دریادار دوم داوود قلی‌زاده رئیس گروه شناورهای سطحی صنایع دریایی وزارت دفاع گفت: ناوشکن کلاس شهید صیاد شیرازی برای نیروی دریایی سپاه در جنوب کشور در حال ساخت است و تا پایان سال جاری به این نیرو الحاق خواهد شد.

براساس این گزارش، نیروی دریایی سپاه مسئول اصلی حراست از خلیج فارس و تنگه هرمز است که علاوه بر این، در سال‌های اخیر، حضور در آب‌های دوردست و بین‌المللی نیز به برنامه‌های این نیرو افزوده شده است.

با تجهیز نیروی دریایی سپاه به ناوشکن، حوزه مأموریتی این نیرو و توان آن برای حضور در آب‌های دور نیز بیشتر خواهد شد.

پیش از این نیز، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران سال گذشته در اجلاس فرماندهان نیروی دریایی سپاه در مشهد به مأموریت جدید نیروی دریایی سپاه اشاره کرد و گفت: نیروی دریایی سپاه یک نیروی قدرتمند است و امروز مأموریت گرفته‌‍‌ایم که در دریاهای دوردست، حضور پیدا کنیم.

همچنین، دریادار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه نیز با اشاره به این مطلب، گفته بود که ناو شهید رودکی را آماده کردیم تا در مواقع لزوم بتواند در آب‌های دوردست به دفاع و اجرای مأموریت بپردازد و تلاش می‌کنیم این حضور در آب‌های بین‌المللی در سراسر دنیا استمرار یابد.

به نظر می‌رسد، نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درصدد است تا با الحاق ناوشکن کلاس شهید صیاد شیرازی به سوی اجرای مأموریت‌های دوردست دریایی حرکت کند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *