وبلاگ
ارزیابی سامانه‌های زمین‌پایه و هواپایه جنگال در رزمایش سپر حافظان ولایت ۱۴۰۱

ارزیابی سامانه‌های زمین‌پایه و هواپایه جنگال در رزمایش سپر حافظان ولایت ۱۴۰۱

ارزیابی سامانه‌های زمین‌پایه و هواپایه جنگال در رزمایش سپر حافظان ولایت ۱۴۰۱

رزمایش مشترک جنگ الکترونیک «سپر حافظان ولایت 1402» ارتش جمهوری اسلامی ایران با رمز یاحسین (ع) و با تمرین و ارزیابی عملیاتی انواع سامانه های ثابت، سیار، زمین پایه و هواپایه جنگ الکترونیک از بامداد امروز در منطقه وسیعی از مرکز کشور با حضور فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، رزمایش مشترک جنگ الکترونیک «سپر حافظان ولایت 1402» ارتش جمهوری اسلامی ایران با رمز یاحسین (ع) و با تمرین و ارزیابی عملیاتی انواع سامانه‌های ثابت، سیار، زمین‌پایه و هواپایه جنگ الکترونیک از بامداد امروز در منطقه وسیعی از مرکز کشور با حضور فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

در این رزمایش تخصصی، عملیات پشتیبانی الکترونیک هواپایه توسط جنگنده‌ها و پرنده‌های باسرنشین و بدون سرنشین نیروی هوایی ارتش به مرحله اجرا گذاشته شد.

همچنین، سامانه‌های دفاع الکترونیک مستقر در منطقه عمومی رزمایش نیز عملیات پدافند غیرعامل و دفاع الکترونیک را در مقابله با پرنده‌های بدون سرنشین و ریزپرنده‌های مهاجم با موفقیت اجرا کردند.

شناسایی و جهت‌یابی ارتباطات رادیویی و دیتا، اجرای عملیات انهدامی گروهی توسط ریزپرنده‌ها و عملیات حفاظت الکترونیک راداری و اختلال و فریب راداری زمین‌پایه با استفاده از انواع سامانه‌های تاکتیکی و اخلالگر نیز بخش دیگری از سناریوهای اجرا شده در این رزمایش مشترک بود.

همچنین اجرای عملیات رهگیری هوایی با بهره‌گیری از جنگنده‌های نیروی هوایی و اجرای عملیات اختلال و فریب دورایستا با استفاده از بالگردهای هجومی هوانیروز نیز بخش دیگری از برنامه‌های اجرا شده این رزمایش بود.

اجرای عملیات آفندی اختلال و فریب راداری و حفاظت الکترونیکی توسط 5 فروند پرنده بدون سرنشین (ابابیل 3، 4 و 5 و کمان 12) و عملیات فریب ناوبری موشک کروز توسط سکوهای هواپایه و زمین‌پایه نیز در رزمایش مشترک جنگ الکترونیک «سپر حافظان ولایت 1402» ارتش به مورد اجرا گذاشته شد.

اجرای «بازی جنگ» توسط کارشناسان جنگ الکترونیک قرارگاه‌های راهکنشی نیروی آبی و نارنجی نیز بخش دیگری از این رزمایش بود.

همچنین در حاشیه این رزمایش، طرح مردم‌یاری توسط یگان‌های مختلف ارتش دربرخی مناطق کم‌برخوردار و دیدار با تعدادی از خانواده‌های معظم شهدای ساکن در منطقه عمومی رزمایش اجرا شد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *