وبلاگ
اجلاس کمیته بودجه و برنامه‌ریزی مجمع مجالس آسیایی در تهران چه نتایجی داشت؟

اجلاس کمیته بودجه و برنامه‌ریزی مجمع مجالس آسیایی در تهران چه نتایجی داشت؟

اجلاس کمیته بودجه و برنامه‌ریزی مجمع مجالس آسیایی در تهران چه نتایجی داشت؟

عضو شورای راهبردی مجمع مجالس آسیایی (APA) به ارائه توضیحاتی درباره نتایج اجلاس کمیته دائمی بودجه و برنامه ریزی و دومین نشست کارگروه اسناد پایه مجمع مجالس آسیایی (APA) پرداخت.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، غلامرضا نوری در حاشیه اجلاس کمیته دائمی بودجه و برنامه ریزی و دومین نشست کارگروه اسناد پایه مجمع مجالس آسیایی (APA) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز اجلاس کمیته دائمی بودجه و برنامه ریزی و دومین نشست کارگروه اسناد پایه مجمع مجالس آسیایی (APA) در تهران به میزبانی مجلس شورای اسلامی و حضور نمایندگان پارلمان ۲۰ کشور و همچنین رئیس پارلمان عربی برگزار شد که با استقبال خوبی هم مواجه بود.

وی با اشاره به حضور هیات‌های پارلمانی در سطح نائب رئیسی و رئیس کمیسیون‌ها گفت: روز گذشته نمایندگان پارلمان‌ها از مراکز فرهنگی همچون برج میلاد و مراکز علمی و تکنولوژی کشور و دیوان محاسبات بازدید داشته و همچنین از مجلس فعلی و ساختمان مشروطه و موزه مجلس هم بازدید کردند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی توضیح داد: به نمایندگان پارلمان مجالس آسیایی گفته شد که پارلمان ایران در ۱۱۷ سال قدمت دارد و به عنوان اولین پارلمان و مجلس قانون گذاری در آسیا است لذا بدیهی است که جمهوری اسلامی ایران پیشخوان در تاسیس مجمع مجالس آسیایی باشد که اخیرا با مصوبه مجلس شورای اسلامی مقر دبیرخانه آن در ایران شد.

نوری درباره خروجی این اجلاس اظهار کرد: دبیرخانه مجمع مجالس آسیایی از حدود ۱۶ سال گذشته با ایران بوده که ابتکار عمل را در تشکیل آن داشت پیشنهاداتی در کمیته بودجه و برنامه ‌ریزی مطرح است در خصوص تعیین چارچوب‌های لازم برای مشارکت مالی اعضای مجمع که دو حسن دارد یکی این‌که از نظر مالی کمک شده چون کار در حال گسترش است دوم این‌که حس مشترک را بالا برده و می‌توان از کارشناسان کشور عضو بهره گرفت.

وی با یادآوری این‌که مجمع مجالس آسیایی بعد از بین‌المجالس جهانی از نظر جمعیت بزرگترین تشکیلات بین‌المللی پارلمانی است، تصریح کرد: افق‌های خوبی برای مجمع مجالس آسیایی ترسیم شده است.

عضو شورای راهبردی مجمع مجالس آسیایی با بیان این‌که احتمالا اجلاس دوره‌ای در اواخر سال جاری برای تغییر ریاست دوره‌ای تشکیل می‌شود، ادامه داد: تاکنون حدود ۱۰ اجلاس اصلی و چندین اجلاس برای برگزاری کمیته‌ها تشکیل شده که آخرین مورد آن در بحرین برای کمیته اقتصاد و توسعه بوده و قرار است که کمیته فرهنگی هم در آذربایجان تشکیل جلسه دهد.

نوری در پایان اظهار کرد که در جلسه امروز کمیته بودجه و برنامه ‌ریزی درباره روش‌های مختلف حق‌السهم اعضاء تصمیم‌گیری می‌شود که احتمالا روش پرداخت سهم یکسان مورد تایید قرار می‌گیرد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *