وبلاگ
اتحادیه‌های دانشجویی: احترام به مقدسات جهانیان برای دولت سوئد تعریف نشده است

اتحادیه‌های دانشجویی: احترام به مقدسات جهانیان برای دولت سوئد تعریف نشده است

اتحادیه‌های دانشجویی: احترام به مقدسات جهانیان برای دولت سوئد تعریف نشده است

جمعی از تشکل‌ها و اتحادیه‌های دانشجویی در بیانیه‌هایی جداگانه هتک حرمت قرآن کریم در کشور سوئد را محکوم کردند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس؛ جمعی از تشکل‌ها و اتحادیه‌های دانشجویی در بیانیه‌هایی جداگانه هتک حرمت قرآن کریم در کشور سوئد را محکوم کردند.

احترام به مقدسات دیگر کشورها و جهانیان برای دولت سوئد تعریف نشده است

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی در بیانیه ای تاکید کرد: هتک حرمت به کتاب آسمانی مسلمان که با مجوز دولت سوئد انجام شده است سند محکمی است بر آنکه مفاهیم بدیهی مانند احترام به مقدسات دیگر کشورها و جهانیان برای دولت سوئد تعریف نشده است، هم‌چنین اینکه درکنار هتک حرمت قرآن کریم، هتک حرمت نسبت به تصویر پیشوای مستضعفان عالم، رهبر جمهوری اسلامی ایران صورت می‌گیرد نشان دهنده آن است که دولت سوئد و جاهلان متولی این اتفاقات درک صحیحی از هم زیستی مسالمت آمیز و حقوق بین الملل نیز ندارند.

در ادامه این بیانیه تاکید شده است: آنچه مشخص است قرآن ذکر محفوظ و سند جاودانه سعادت و نیکبختی انسان ها در تمام قرون و اعصار است و شیاطین غربی نمی توانند با پاشیدن مشتی خاک در برابر اراده و منطق فروزان خداوند ایستادگی کنند. خورشید پر فروغ قرآن کریم با این اقدامات جریان‌های ضداسلامی روز به روز بلندتر و درخشنده تر خواهد شد.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی در ادامه بیانیه تاکید کرد: ما دانشجویان انقلابی ضمن دعوت از تمام مستضعفان عالم جهت اعلام انزجار خود نسبت به اقدام دولت سوئد، از دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران درخواست داریم بدون هیچ ملاحظه‌ای اقدامات حقوقی لازم در پاسخ دولت سوئد را به عمل آورد، مسئولان دستگاه دیپلماسی باید بدانند صرف احضار سفیر تنبهی در دولتمردان سوئد ایجاد نمی‌کند، با این اقدامات دولت سوئد و تأکیدشان بر حماقت خود اخراج سفیر سوئد می‌تواند پاسخ محکمی در قبال نابخردی آنان باشد.

در پایان این بیانیه آمده است: به دولت سوئد توصیه می‌کنیم سرنوشت بزرگان خودش را نصب العین خود قرار بدهد، آمریکایی که سوئد برای تامین امنیت خود به آن وابسته است امروز متوجه جایگاه ایران اسلامی و گروه‌های مقاومت اسلامی در نظم نوین جهانی شده است، بهتر است دولتمردان سوئد ابتلائات اربابان خودش را مقابل چشمان خود قرار دهد.

دفتر تحکیم وحدت: با زبان اقتدار با سوئد برخورد شود

دفتر تحکیم وحدت طی بیانیه ای ضمن محکومیت هتک حرمت دوباره قرآن کریم در کشور سوئد خواستار اخراج سفیر سوئد از کشورمان شد.

در بخشی از بیانیه دفتر از دستگاه دیپلماسی خواسته هرچه سریع‌تر سفیر سوئد را اخراج کند.

در بخش دیگری از بیانیه هم تاکید شده است: همچنین از نیروهای قاهره جمهوری اسلامی خواهانیم حال که دولت وابسته سوئد با زبان دیپلماسی همراهی نمی‌کند و هموطن ما آقای حمید نوری را به اسارت گرفته و سرنوشت دولت آلبانی را نصب العین خود قرار نداده و کشور خود را جولانگاه منافقین و توهین‌کنندگان به ارزش‌ها نموده است، با زبان اقتدار به گستاخی این دولت پاسخ دهد.

تشکل‌های دانشجویی از دانشگاه های مختلف کشور نیز در بیانیه های اهانت به قران کریم را محکوم کردند.

مردم تهران و سراسر کشور نیز فردا در محکومیت مجدد اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم توسط عناصر خودفروخته و حمایت دولتمردان سوئدی از این اقدام راهپیمایی می‌کنند، دانشجویان نیز در این راهپیمایی حضور خواهند داشت.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *