وبلاگ
اتباع خارجی مقیم ایران برای زیارت اربعین صرفا از مرز شلمچه امکان تردد دارند

اتباع خارجی مقیم ایران برای زیارت اربعین صرفا از مرز شلمچه امکان تردد دارند

اتباع خارجی مقیم ایران برای زیارت اربعین صرفا از مرز شلمچه امکان تردد دارند

ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) در ششمین اطلاعیه خود تاکید کرد: اتباع خارجی مقیم ایران پس از ثبت نام در سامانه و اخذ سند مسافرتی؛ صرفا از مرز شلمچه امکان تردد دارند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) با صدور اطلاعیه‌ای، چگونگی تردد اتباع خارجی مقیم یا غیرمقیم از خاک جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در مراسم اربعین حسینی(ع) را اعلام کرد.

متن اطلاعیه به شرح زیر است:

به اطلاع اتباع خارجی متقاضی شرکت در مراسم اربعین حسینی(ع) می‌رساند:

با توجه به توافقات انجام گرفته با دولت محترم عراق؛ نحوه تردد اتباع خارجی اعم از مقیم و یا غیرمقیم از خاک جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در مراسم اربعین حسینی(ع) بدین شرح خواهد بود که شایسته است اتباع خارجی عزیز نسبت به همکاری لازم پیرامون برنامه ریزی تردد از مسیرهای اعلامی، اهتمام ویژه داشته باشند:

1. اتباع خارجی مقیم ایران پس از ثبت نام در سامانه و اخذ سند مسافرتی؛ صرفا از مرز شلمچه امکان تردد دارند.

2. اتباع خارجی (ترانزیتی) کشورهای شرقی ایران اعم از پاکستانی، افغانستانی و هندی صرفا مجاز به تردد از مرز چذابه خواهند بود، این دسته از زوار عزیز امکان تردد با اتوبوس‌های کشور پاکستان را با رعایت ملاحظات ابلاغی دارند.

3. اتباع خارجی (ترانزیتی) از کشورهای شمالی ایران مجاز به تردد از تمامی مرزهای خروجی زائرین اربعین خواهند بود.

4. تمامی زوار عزیز اتباع خارجی اعم از مقیم و یا ترانزیت در زمان بازگشت به کشور ایران نیز از مرز خروجی قبلی مجاز به ورود به کشور خواهند بود.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *