وبلاگ
آیت‌الله خاتمی: شرط داشتن زندگی با برکت حریم نگه‌داشتن برای خداست

آیت‌الله خاتمی: شرط داشتن زندگی با برکت حریم نگه‌داشتن برای خداست

آیت‌الله خاتمی: شرط داشتن زندگی با برکت حریم نگه‌داشتن برای خداست

امام جمعه موقت تهران، با تاکید بر نگه‌داشتن حریم برای خداوند، گفت: اگر می‌خواهید زندگی شما با برکت باشد شرط آن، حریم نگهداری برای ذات مقدس خداوند است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های امروز نماز جمعه تهران (19 آبان‌ماه)،‌ گفت:‌ خودم و شما خوبان را به حریم نگهداری برای ذات مقدس ربوبی دعوت می‌کنم. حضرت علی (ع) می‌فرمایند؛ دائم به یاد خدا باشید که این بهترین ذکر است. وعده‌ای که خداوند به متقین داده به این وعده دل ببندید که جای دل بستن دارد.

وی افزود:‌ از صفات ذات مقدس ربوبی آن بود که حضرتش به وعده‌هایش پایبند است. چندین خطبه است که وعده‌های خداوند را عرض می‌کنیم و می‌گوییم به این وعده‌ها دل ببندید.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه یکی از وعده‌های خداوند این است که اگر شما با خدا بودید، برای حضرتش حساب باز کردید و تقوا داشتید، خداوند برکاتش را بر شما نازل می‌کند، تصریح کرد: اما اگر با خدا قهر کردید و رفتار قهر گونه داشتید، منتظر مجازات الهی باشید. اگر می‌خواهید زندگی شما با برکت باشد شرط آن، حریم نگهداری برای ذات مقدس خداوند است.

وی ادامه داد: این موضوع هم در عرصه فردی و هم در عرصه اجتماعی مطرح است. در عرصه فردی، آدم با خدا و آدم بی‌خدا با یکدیگر متفاوت دارد. فرق است بین جوانی که با خدا انس دارد و جوانی که با خدا قهر کرده است. جوانی که با خدا انس دارد آرامش دارد، آرامش بالاترین سرمایه است. با یاد خداست که آرام هستید؛ خدایی که همه امور جهان هستی در دست اوست، اراده، اراده اوست و اقتدار، اقتدار اوست. با خدا بودن یعنی زندگی با برکت.

امام جمعه موقت تهران،‌ اظهار کرد: جالب است که قرآن آن سوی قصه را هم بیان می‌کند آن‌هایی که با خدا قهر هستند و با خدا رفیق نیستند، با نماز و قرآن قهر هستند. از نگاه قرآن، اعراض از ذکر یعنی جهنم شدن زندگی. این وعده خدا در عرصه فردی بسیار معنا دارد و تجربه شده است. البته این موضوع در عرصه اجتماعی نیز وجود دارد.

وی افزود:‌ اگر اجتماعات با خدا شدند یعنی همه رفتار آن‌ها و رفتارشان نیز خدایی شود. در اداره و محل کار خدایی رفتار می‌کنند با مردم رفتار خدایی دارند. این مسئله در عرصه اجتماعی بسیار اهمیت دارد.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه آن‌ها که با خداوند قهر می‌کنند، انتظار برکت نداشته باشند، خاطرنشان کرد: گناه که می‌گوییم انواع گناه‌های اقتصادی، سیاسی اجتماعی و اخلاقی را گناه می‌دانیم. گاهی اوقات وقتی از یک گناه نقد می‌کنیم به ما می‌گویند چرا از گرانی‌ها و مشکلات صحبت نمی‌کنید. ما از همه مشکلات سخن می‌گوییم و همه گناهان را گناه می‌دانیم.

وی افزود: البته بی‌حجابی بدون تردید گناه است. خوف این دارم که اگر در خصوص آن مطلبی بیان نکنیم به مرور فراموش شود که بی‌حجابی گناه است. به صراحت می‌گویم که بی‌حجاب‌ها هم به دین اهانت می‌کنند هم به متدینین.

امام جمعه موقت تهران خطاب به افراد بی‌حجاب،‌ تاکید کرد:‌اگر با دین کاری ندارید این مردم که هم وطن شما هستند این خانواده شهدا هم وطن شما هستند چرا به این‌ها دهن کجی می‌کنید. بی‌حجابی دهن کجی به این‌هاست و نگرانم دود این گناه به چشم همه برود. بترسید از آن فتنه‌ای که فقط دودش به چشم گناهکاران نمی‌رود دیگران هم آسیب خواهند دید. این سخن خداوند است.

وی ادامه داد:ک وظیفه ما تکلیف و ادای تکلیف است؛ با خدا باشیم برکات در پی است و اگر بی‌خدا شدیم، آسیب و آسیب‌های بسیاری خواهیم دید. ان‌شاءالله آن‌ها که فاصله خود را با خدا زیاد کرده‌اند؛ با توبه، فاصله خود با خداوند را نزدیک کنند.

در حال تکمیل…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *